Skocz do zawartości

Rozrząd- wymieniać czy nie wymieniać?


DanPlut

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o radę. Auto to Wrx MY 08, 230KM, przebieg prawdziwy 41000 km. Czy mam się szykować do wymiany rozrządu czy nie? Czytałem , że co 105tyś km lub 5 lat albo co 7 lat jeżeli ma poniżej 100 tys przebiegu. Planuje niebawem remap i nie wiem co mam zrobić? Są propozycje, żeby sam pasek wymienić, ale ja nie jestem przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś nie wymieniłem, bo przebieg jeszcze na to nie wskazywał (ale czas już tak - chyba było ok 6 lat) i skończyło się na kolizji i pogiętych zaworach (w pasku ogoliło zęby). Także miej na uwadzę, żeby to zrobić zwłaszcza, że koszt dobrych części to jakieś 300-400 PLN + robocizna - wychodzi dużo taniej niż remont silnika :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to prawdziwy przebieg te 41 tys km to na wymiane patrzac km jeszcze masz czas ,natomiast mija juz 5 lat i czasowo wypada sie szykowac do wymiany ,pompe wodna zostaw chyba,ze mechanik stwierdzi iz sie poci natomiast rozrzad wymnien caly kompletny z napinaczem i rolkami i bedziesz mial spoko na kolejne 100tyskm lub 5 lat czasowo

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw pompę wody!? jak coś w niej poleci albo zacznie się pocić to zabulisz raz jeszcze
Mój mechanik dał mi taką gwarancję, że jeżeli pompa wody zacznie się pocić, to zrobi mi rozrząd jeszcze raz gratis, a zapłacę tylko za pompę. :P Ponieważ rozrząd robiłem przy 80 tys. - rzeczywiście wymiana tejże pompy była bezsensowna. I jest to dość powszechna opinia w różnych ASO.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw pompę wody!? jak coś w niej poleci albo zacznie się pocić to zabulisz raz jeszcze, a mechanik ze szklanej kuli wywróży Ci jej stan za kolejne 5 lat. Nie rób takich oszczędności - wymień całość.

 

Standardowo pompy przy pierwszej wymianie rozrządu się nie rusza, jeżeli nie widać problemu, tak mówią różne autorytety i myślę, że można spokojnie się tego trzymać

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw pompę wody!? jak coś w niej poleci albo zacznie się pocić to zabulisz raz jeszcze, a mechanik ze szklanej kuli wywróży Ci jej stan za kolejne 5 lat. Nie rób takich oszczędności - wymień całość.

Subaru zaleca wymiane pompy co 2 wymiane rozrzadu chyba,ze mechanik stwierdzi np ,pocenie sie -przepuszczanie ,natomiast nikt nie jest w stanie stwierdzic co bedzie za pare tys km :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...