Skocz do zawartości

Upgrade zawieszenia babci, wiele pytań ;D


dec

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam kilka pytań bo nie wiem co i jak. Moje auto to impreza MY96 kombi 115KM (przynajmniej tyle było w 1996 ;D )

 

1.Mam amorki od GT. Chcę wymienić sprężyny na niższe o 20-30mm. Mam szukać sprężyn z działu TURBO czy z działu N/A ?

 

2.Czy delikatna zmiana geometrii kół na "kaczkę" jest bezpieczna w 4x4? Mogę pochylić tylko przednie koła czy muszę też tylne (mam na myśli mechanizm różnicowy ect.)? powtarzam delikatne, to nie jest driftowóz a raczej KJS. O ile mogę pochylić i czy trzeba coś dodatkowo zmieniać w zawieszeniu?

 

3.Czy czerwone poliuretany też robią robotę? Autem jeżdzę codziennie, nie tylko po torze.

 

Liczę na Waszą pomoc! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z GT (europejskie turbo) pójdzie nieznacznie w dół - nie pamiętam dokładnie, 10-20mm? Z WRX (JAPOŃSKIEGO, czyli GC - rzadka sprawa) będzie jeszcze niżej i twardziej. Z GT gorąco polecam, ja mam springi z GT na amortyzatorach z NA, i w moim dupowozie zrobiły super robotę.

3. I tak i nie. Napisz do Matiz'a - ma poliuretany w mocowaniach dyfra i jest niefajnie. Ja mam tylko z przodu (ale te mniej "hardkorowe") i są w porządku, choć trzeszczą. Generalnie poliuretany są fajne, ale nie wszędzie.

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mu chodzi o poli do zawieszenia, generalnie im bardziej cywilne auto tym mniejszy sens.

 

co do pochylania, to sporo ludzi ustawia camber i chyba nic sie nie dzieje, dopóki nie masz obniżenia ok 50mm to wszystko powinno byc git

 

polecam

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=171928

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Generalnie ustawienie kąta pochylenia kół nie powinno mieć wielkiego znaczenia jeśli chodzi o żywotność (dopóki robimy to w granicach rozsądku) - przecież są przeguby przy zwrotnicy i przy półośkach wychodzących ze skrzyni. Obniżenie też nie powinno na to wpływać.

 

Co do reszty pytań to nie mam doświadczenia więc nie będę się wypowiadał...

 

Pzdr

krzysiekk

Edytowane przez krzysiekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...