Skocz do zawartości

Gasnie przy 2,5 tys obrotow wrx 218hp


kraszana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc :)

Kupilem autko dwa dni temu (nie zdazylem jeszcze przerejestrowac). Subaru impreza wrx 218 km z 2002 roku. Przedstawie problem i prosze o pomoc.

Jadac na 1 biegu wcisnalem pedal do konca , odcielo przy 7 tys obrotow (naturalnie) i wbilem 2 bieg pedal do konca i nagle braklo mu mocy.Zjechalem na parking Teraz wciskam pedal gazu i po 2,5 3 tys obrotow auto gasnie.Co to moze byc czy jest mozliwe ze zajezdzilem turbo ???

Pomozcie prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Tak mam BOV i jade na kompa sprawdzic. Wlasnie rozmawialem z bylym wlascicielem i powiedzial ze tak juz raz mial i po podlaczeniu do kompa koles skasowal blad i wszystko gralo. Teraz pytanie co to bylo ? bo skasowac blad to latwizna a na przyszlosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam BOV

sprawdź czy się nie zabrudził i zawiesił w pozycji "otwartej" ...

skasowac blad to latwizna a na przyszlosc ?

skasować błąd możesz sam, odpinając akumulator, ale najpierw radzę odczytać go z ECU i usunąć jego przyczynę, bo kasowanie błędów to nie naprawa.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Bov sprawdzilem byl na swojej pozycji. Podpialem pod kompa,kody usterek: czujnik polozenia walu rozrzadu.

Pan od kompa powiedzial ze najpierw trzeba wymienic czujnik tylko ze nic nie jest pewnego bo jest rowniez mozliwosc ze jest cos na rozrzadzie...

Teraz pytanie do was panowie co wy o tym sadzicie,,,

Dzieki za odpowiedzi wyzej wymienione.

 

Dodam ze po resecie kompa silnik krecil dobrze przez 5 min moze 10 min, Bardzo wazna rzecz o ktorej zapomnialem mianowicie kontrolka check nie palila sie bo jest albo walnieta zarowka albo ktos wczesniej specjalnie odlaczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Bov sprawdzilem byl na swojej pozycji. Podpialem pod kompa,kody usterek: czujnik polozenia walu rozrzadu.

Pan od kompa powiedzial ze najpierw trzeba wymienic czujnik tylko ze nic nie jest pewnego bo jest rowniez mozliwosc ze jest cos na rozrzadzie...

Teraz pytanie do was panowie co wy o tym sadzicie,,,

Dzieki za odpowiedzi wyzej wymienione.

 

Dodam ze po resecie kompa silnik krecil dobrze przez 5 min moze 10 min, Bardzo wazna rzecz o ktorej zapomnialem mianowicie kontrolka check nie palila sie bo jest albo walnieta zarowka albo ktos wczesniej specjalnie odlaczyl.

Witam ponownie

Bov sprawdzilem byl na swojej pozycji. Podpialem pod kompa,kody usterek: czujnik polozenia walu rozrzadu.

Pan od kompa powiedzial ze najpierw trzeba wymienic czujnik tylko ze nic nie jest pewnego bo jest rowniez mozliwosc ze jest cos na rozrzadzie...

Teraz pytanie do was panowie co wy o tym sadzicie,,,

Dzieki za odpowiedzi wyzej wymienione.

 

Dodam ze po resecie kompa silnik krecil dobrze przez 5 min moze 10 min, Bardzo wazna rzecz o ktorej zapomnialem mianowicie kontrolka check nie palila sie bo jest albo walnieta zarowka albo ktos wczesniej specjalnie odlaczyl.

 

moim zdaniem sorry ale kupiłes auto niespodzianke , jak ktos odłacza kontrolke check , to znaczy ze chce cos ukryc, reszta to bajki , auto laweta i jedz gdzies co to spradza , bo dobrze ktos Ci mowił , moze byc rozrzad walniety albo jeszcze kilka innych rzeczy , ale przez net to Ci nikt nie powie

Edytowane przez carfit
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem sorry ale kupiłes auto niespodzianke , jak ktos odłacza kontrolke check , to znaczy ze chce cos ukryc, reszta to bajki , auto laweta i jedz gdzies co to spradza , bo dobrze ktos Ci mowił , moze byc rozrzad walniety albo jeszcze kilka innych rzeczy , ale przez net to Ci nikt nie powie

 

Wolal bym aby tak nie bylo carfit :(

Podniosles mnie na duchu nie ma co :wacko: ale kazda odpowiedz jest wazna

Pzdr

 

wymień czujnik na początek ... PS. sprawdź jeszcze czy zimny silnik kręci się jak trzeba, a po rozgrzaniu pojawiają się "problemy" ?

Jutro wymieniam czujnik , dodam ze po resecie kodu bledow autko jezdzi chwile , ba nawet dluzsza chwile (3x po resecie po ok 40 km) z normalna moca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru naprawdę Cię straszyć !!!! A szczególnie nowych posiadaczy SubaRU , bo zwyczajnie mi czasami ludzi bardzo żal , i jest mi przykro , jak kupią jakas kupę , bardzo często marzenie życia , czy dorobek życia , aby kupić wymarzone SubaRU , a nagle sie okazuje , ze człowiek Bogu ducha winny , stał sie ofiara jakiegoś oszusta , czy kretacza . Niestety jest coraz częstsze , i nawet dziś przyjechali do mnie strasznie sympatyczni ludzie , ojciec z synem , syn pasjonat , kupił wymarzone auto i spotkał sie ze ściana problemów ....,, Sytuacja mniej wiecej taka , jak nasza Aga oddała silnik do remontu , wymiany w okolice Olsztyna :( .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do Crafta , jest przepelniony do 12 wrzesnia :wacko: :wacko: :wacko:

Staram sie jak moge i dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Pzdr

 

Przepraszam !!! CARFITA ;)

 

Mozg (jesli jeszcze jest na swoim miejscu) juz nie daje rady od tego wszystkiego :yahoo:

 

Witajcie

Czekam na ten upragniony czujnik , powinienem dostac w poniedzialek -_-

Zamienie i poinformuje was czy pomoglo ;)

 

Witam

Czujnik wymienilem i dalej to samo :angry: Sam juz nie wiem co to jest :(

Pomozcie jak mozecie :( najgorsze jest to ze w tym zasranym Tarnobrzegu i okolicach brak jakiegos sensownego mechanika ktory by sie znal na subaru :huh: zalamka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Czujnik wymienilem ale komputer zresetowalem tylko odlaczeniem klemy i dalej bylo to samo lecz dzis rano podjechalem podpiac pod kompa i co ? Pan zresetowal usterke , czujnik nowy zalozony i na razie jest ok , pisze na razie bo musze zrobic troche km. Tym czasem wrocilem do zycia bo nawet Pan mechanik stwierdzil ze wygladam jak bym trzeci dzien nie spal :biglol:

Na razie dzieki i pozdrawiam

Kraszanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie

Po roku czasu znow powracam do tematu jak sie okazuje nieskonczonego  :(

Problem opisany przeze mnie w tym poscie znow powrocil... Dwa razy  :( Ogolnie trzy ...

Chcialbym prosic was o pomoc.

Trudno mi to bedzie wytlumaczyc wiec bardzo prosze o wyrozumialosc ...

Problem pojawia sie po mocnym rozgrzaniu auta dokladnie w trakcie wychladzania.

Przy schladzaniu auta po mocnej jezdzie wciskajac pedal gazu nagle odcina obroty (moc). Pedal gazu moge wcisnac jakies 10% , wciskajac mocniej auto traci obroty (moc) i gasnie... Diagnostyka: blad czujnika polozenia walka rozrzadu. Czujnik wymienilem i nadal to samo... Aso stwierdzilo ze tak sie dzieje po upalaniu auta. Uwazam to za jakies bajki...Skasowali blad po czym wszystko wrocilo do normy az do nastepnej mocnej jazdy. Dodam ze silnik 15 tys po remoncie panewek  czlowieka ktory zna sie na rzeczy i jest ogolnie znany na forum lecz mieszkajac za granicami Polski nie moge sie do niego zwrocic. Przed remontem rowniez mialem ten sam problem. Moze ktos z was sie spotkal u siebie z podobnym problemem...

Sam nie wiem od czego zaczac ... Do Aso jechac mi sie nie widzi aby uslyszec to samo i zaplacic za skasowanie bledu ktory powroci...

Mechanika od subaru znalezc tutaj jest dosyc ciezko...

Wszelka pomoc mile widziana.

Dzieki z gory !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...