Skocz do zawartości

Czy silniki diesla mają przyszłość? Czy zastąpią je hybrydy ?


krako

Rekomendowane odpowiedzi

To trochę jak silikon, botox i tynk na twarzy

Zapewne podobne obiekcje towarzyszyły ludziom przesiadającym się z koni żywych na mechaniczne.

Podobnie jak niewielu by zamieniło kolejowy skład elektryczny na parowy ;)

 

Zapewne tak; jednak i dzis kolej parowa ma swoich pasjonatow, wydajnosc to nie wszystko. Imitacja dzwieku poprzez glosniki to moim zdaniem, "bad engineering", lipa, pic i fotomontaz. Mam nadzieje ze obecna rewolucja technologiczna zostanie przeprowadzona przez fachowcow z pasja i powyzszy scenariusz sie nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze obecna rewolucja technologiczna zostanie przeprowadzona przez fachowcow z pasja i powyzszy scenariusz sie nie sprawdzi.

Jeżdżących pasjonatów jest coraz mniej, młodzi zdobywający prawko... to już nie ta sama iskra co kiedyś. Teraz samochód stał się takim samym sprzętem jak rower czy lodówka. Jest, służy do jakiegoś celu i tyle. Nikt się tym nie jara. Dla nas smutne, dla innych obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżących pasjonatów jest coraz mniej, młodzi zdobywający prawko... to już nie ta sama iskra co kiedyś. Teraz samochód stał się takim samym sprzętem jak rower czy lodówka. Jest, służy do jakiegoś celu i tyle. Nikt się tym nie jara. Dla nas smutne, dla innych obojętne.

 

Pewne rzeczy sa ponadczasowe. Zmienia sie scenografia i chwilowa moda jednak podstawowe instynkty ciagle sa w nas, nawet jezeli chwilowo uspione. Wspominalem o terminatorze - chce wierzyc ze w przyszlosci ludzie tacy jak ty i ja odnajda sie w rzeczywistosci podobnej do tej jak ta: http://youtu.be/IdSUKIFnYc8

 

Alternatywa to rzeczywistosc pozbawiona jakosci, jak w NRD, PRL lub Korei Polnocnej. Uwazam ze miejsce dawnych czerwonych zajeli dzisiaj zieloni. Inna ideologia ale arogancja i buta te same.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motoryzacja się kończy :'( wystarczy popatrzeć na swoich znajomych. Może z 1/10 osób kupuje auto które będzie dawało przyjemność z jazdy, reszta traktuje to tylko jak środek komunikacji :-) nie raz pytają mnie dlaczego trzymam stare subaru... jak można kupić sporo nowszą skode w dieslu... nóż się w kieszeni otwiera...

 

Wysłane z mojego GT-I9300

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sie pytaja; jakosc zawsze sie obroni, nawet jezeli bedzie w mniejszosci. Fajnie ilustruje to kolejny film sf: nawet w nowym, wspanialym, brunatnym, czerwonym badz zielonym swiecie, nie da sie wyplenic ludzkiego pedu do emocji oraz indywidualizmu:

 

zmierzamy w tym kierunku ale nie damy sie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

W Norwegii w 2014 roku 12,5% sprzedanych aut to AUTA W PEŁNI ELEKTRYCZNE.

Za pierwszy kwartał 2015 roku wyniki są jeszcze ciekawsze - ponad 20% sprzedazy to auta EV.

 

Jak państwo dotuje takie rozwiązania to czemu nie. Do dojazdów do pracy całkiem dobre rozwiązanie, do intensywnego używania średnio na razie się samochody elektryczne nadają (zasięg, czas ładowania). W innych krajach poważny problem to cena. Poczekamy, zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapewne podobne obiekcje towarzyszyły ludziom przesiadającym się z koni żywych na mechaniczne.

Nie wiem co dokladnie masz na mysli, ale jesli zdamy sobie sprawe z ilosci konskiego lajna i truchła w wiekszych miastach to obiekcji nie bylo.

Ba, konie mechaniczne uznano za CZYSTE.

 

 

PS. Dzieki koniom mechanicznym Lenim zaglodzil tylko 9-10 milionow ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam w 2021 roku! :hi:

Oby ten Nowy Rok był dla nas wszystkich jak najlepszy! :yahoo:

 

Nawiązując do tytułu wątku: być może silniki diesla i nie mają przyszłości, ale aktualnie chyba optymalna opcja to diesel + hybryda (niektórzy producenci stawiają właśnie na takie rozwiązanie)

 

 

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eddie_gt4 - odznaka "Zasłużony dla górnictwa" wędruje do Ciebie za wykopanie wątku :).

A poważniej - u nas podobnie: Forek jako dupowóz zostaje zastąpiony przez diesla pewnej "szwedzkiej" marki ( strasznie chcielismy kolejnego forczysława, ale obecny e-boxer nie przemawia do mnie...zwłaszcza jak sie pomyka(ło) XTiem jedynie słusznym czyli bezramkowym ;) )

 

Forczysław awansuje z "dupowozu" na auto z serii "wieczorny lans po dzielni" + "nie ma takiej rzeczy, której nie dowiązę na budowę" :)

 

Najlepszego na ten 2021!

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Autor tego tekstu dosyć ma wąski horyzont, bo postrzega szkodliwość elektryków poprzez kominy naszych elektrowni. Ale w dużej części UE prąd jest pozyskiwany z OZE czy atomu i taki elektryk faktycznie może tę emisję zmniejszać. Nie zmienia to oczywiście faktu, że na dłuższe trasy wyprawa elektrykiem jest jakimś wyzwaniem i nie są one pod tym względem idealnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakoś o kosztach produkcji i utylizacji akumulatorów nikt nie wspomina. Poczytajcie jak wydobywa się lit. Rozumiem, że za kilkanaście lat być może nastąpi równowaga między wydobywaniem surowców, a recyklingiem. Odzyskujemy 100 %, nie potrzebujemy nowych surowców. Ale nie DZIŚ !

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ dlaczego ? W takiej ubijarce do gruntu, czy w kafarze, to idealne rozwiązanie ! Taki kafar lata sobie góra - dół, zasysa, odpala i może działać tygodniami. Jak odważny, tam na górze, paliwa mu doleje :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
15 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 

Bardzo to ciekawe, zwłaszcza w kontekście ciężarówek. Zresztą jestem zdania, że technologia wodorowa ze względu na swoje cechy właściwe, na swą specyfikę jest wręcz stworzona dla ciężarówek i autobusów, a zwłaszcza dla komunikacji publicznej w miastach.

Powyższy artykuł daje nadzieje na przedłużenie życia autobusom, które niedawno zostały wprowadzone do użytku...i wciąż są zasilane dieslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Neutrino33 napisał:

 

Bardzo to ciekawe, zwłaszcza w kontekście ciężarówek. Zresztą jestem zdania, że technologia wodorowa ze względu na swoje cechy właściwe, na swą specyfikę jest wręcz stworzona dla ciężarówek i autobusów, a zwłaszcza dla komunikacji publicznej w miastach.

Powyższy artykuł daje nadzieje na przedłużenie życia autobusom, które niedawno zostały wprowadzone do użytku...i wciąż są zasilane dieslem.

jak już wcześniej w innym wątku wspomniałem - spalanie wodoru w silnikach tłokowych - według Engineering Explained z technicznego punktu widzenia - głupi pomysł.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...