Skocz do zawartości

Czy silniki diesla mają przyszłość? Czy zastąpią je hybrydy ?


krako

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam co piszecie i w sumie sam już nie wiem, czy te hybrydy to dobro czy zło :biglol:

 

Dla mnie jeszcze istotny jest argument, który to chyba nie padł, że póki co energię elektryczną możemy wytworzyć we własnym zakresie i z różnych źródeł, a ropę musimy importować za ciężkie pieniądze, sponsorując przy tym różne reżimy. Przyjdzie jakaś wojna na Bliskim Wchodzie, ropa skoczy na 10 zł i napęd elektryczny może okazać się nagle całkiem tani... No ale ten aspekt dotyczy raczej aut całkiem elektrycznych, niż hybryd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym chcesz wytwarzać ów prąd skoro popyt na niego wzrośnie, powiedzmy, o 50%?
Jesli chodzi o nasz kraj to właśnie z produkcja energii elektrycznej nie jest ciekawie. Póki nie będziemy dysponowali nowoczesnymi elektrowniami masowa przesiadka w PL do samochodów elektrycznych jest odleglą przyszłością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym chcesz wytwarzać ów prąd skoro popyt na niego wzrośnie, powiedzmy, o 50%? Nic w przyrodzie nie ginie.

 

Węgiel, źródła odnawialne, atom, gaz łupkowy... Są różne opcje. Będzie popyt, to będą inwestycje w produkcję. Zresztą nie jest tak, że nagle wszyscy przeskoczymy na elektrykę, ciężki transport zostanie na ropie, ale już częściowe odejście od ropy pozwoliłoby na dywersyfikację źródeł i zwiększyło nasze bezpieczeństwo energetyczne. Teraz też robi się kosztowne inwestycje w gazoport po to, żeby nie doszło do zakręcenia kurka z gazem. No ale tu już wchodzimy zbytnio w politykę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic. moga sie tylko modlic by jakies nieszczesliwy zbieg okolicznosci sie nie wydarzyl. Dolina Renu tez nalezy do dosyc sejsmicznych regionow. Aktualnie nieaktywne sa tylko male trzesienia ziemi do kilku stopni w skali R.

Wiadomo, ze jest to tania i szybka energia ale ewentualne koszty spoleczne w razie wypadku sa niewyobrazalne ! kolo mnie 50 km tez bala jedna ale ja na szczescie zamkneli nastepna jest 150 km we Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do jednego jestem więcej niż przekonany, że dla nas posiadanie takiego pojazdu bardziej ekonomiczne raczej nie będzie nawet jak stanie się to masową produkcją i ceny spadną, w to jakoś uwierzyć nie mogę

 

Wczoraj jechalem autostrada w strone lotniska w Chicago i obserwowalem sobie jakimi samochodami jezdza taksowkarze. Okolo 80% to byly wlasnie hybrydy: Toyota Camry i Prius, Nisan Altima, Hyundai Sonata, Ford Escape. Podejrzewal ze to wlasnie ekonomia sprawia ze w firmie gdzie robi sie duzo kilometrow i koszty eksploatacji pojazdu sa bardzo wazne, zamienia sie stare policyjne samochody na hybrydy pomimo duzo wiekszej ceny zakupu.

ok teraz, ale jak stanie się to masowe to na pewno w Polsce cena kW prądu podniosą do tego stopnia, że 6.0l na gaźniku będzie ekonomiczny :biglol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz lupkowy :) jasne ale prosze nie elektrownie atomowe juz jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie narodow swata CCCP no i ostatnio Japan sie na tym przejechali :)
EU już knuje jak zablokować wydobywanie gaz łupkowego wiec nie bedzie latwo.

Co do atomu to sie nie zgodze. W Rosji wybuchl reaktor stworzony do celow militarnych (produkcji plutonu na potrzeby bomb atomowych). produkowany tam prad byl tylko "efektem ubocznym".

W Fukushimie na wkutek katastrofy naturalnej elektrownia stracila awaryjne zasilanie. Warto zauwazyc ze reaktory tam zainstalowane sa jednymi z najstarszych na swiecie. Nie posiadaly systemu pasywnego chlodzenia reaktora ktory jest obecny w nowoczesnych elektrowniach i pozwolilby uniknac konsekwencji tego zdazenia.

Natomiast co do Niemiec to musze przyznac ze sa wyjatkowymi hipokrytami. Wylaczyli wlasne elektrownie atomowe a niedobor elektrycznosci kompensuja z elektrowni weglowych (ktorych nam zabraniaja budowac) lub kupuja od Francuzow z elektrowni atomowych. :krecka_dostal:

Poza tym patrze w statystyki produkcji i nie wyglada na to zeby je faktycznie wylaczyli. :rolleyes:

http://www.iea.org/statistics/statisticssearch/report/?country=GERMANY=&product=electricityandheat&year=Select

Edytowane przez Kapic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elektrowni atomowych, to uwierzcie, że z punktu widzenia bezpieczeństwa nie ma znaczenia czy coś wybudujemy, czy nie ;)

Niemcy, Czesi, Słowacy, Ukraińcy, Węgrzy, Litwini, Białorusini chyba budują, wszyscy dokoła nas mają coś takiego na podwórku, więc jeśli pierdyknie to i tak to odczujemy i tak, i to znacząco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym chcesz wytwarzać ów prąd skoro popyt na niego wzrośnie, powiedzmy, o 50%? Nic w przyrodzie nie ginie.

 

Węgiel, źródła odnawialne, atom, gaz łupkowy... Są różne opcje. Będzie popyt, to będą inwestycje w produkcję. Zresztą nie jest tak, że nagle wszyscy przeskoczymy na elektrykę, ciężki transport zostanie na ropie, ale już częściowe odejście od ropy pozwoliłoby na dywersyfikację źródeł i zwiększyło nasze bezpieczeństwo energetyczne. Teraz też robi się kosztowne inwestycje w gazoport po to, żeby nie doszło do zakręcenia kurka z gazem. No ale tu już wchodzimy zbytnio w politykę ;)

Wegiel - jest zly bo produkuje gazy cieplarniane

Atom - kolega w nastepnym poscie przedstawil pozycje ludzi z fobiami

Gaz lupkowy - zatrowa wody gruntowe

no i hmmm, te odnawialne - ... wiatraki sa zle bo zabijaja ptaki..... i tak dalej

 

Mocy elektrowni nie podajesz w watogodzinach.

 

Bo mocy generalnie nie podaje się w Wh. :biglol:

 

Mocy zarowki, silnika tez nie.... dlaczego wiec paliwo?

 

Bo paliwo ma energię, nie moc.

 

Nie rozumiesz ze istotny jest czas w jakim sie paliwo spalilo.

 

Nie ma to znaczenia, energia spalania nie zależy od czasu.

Od konca;

- ale praca jaka da sie ta energie wykonac zalezy

- dlatego J jest sluszna jednostka

- :o

 

Nie uwierze w takie instalacje w domu.... Klatka schodowa w bloku 4 pietrowym, na 10 mieszkan, na bezpieczniki 3x80A na wejciu do klatki, gdzie są obciążone równomiernie trzy fazy na wsztskie lokale. Przewód dla tych 100A byłby mocno ciężki do ułożenia w domowej instalacji podtynkowej, czy wtynkowej

No dobra, nie pisałem nigdzie, że moje mieszkanie jest takie jak inne :) Moja instalacja elektryczna zajęła panom „fachowcom” tyle co całe piętro w bloku ;) Modyfikacje były naniesione jeszcze na etapie projektu budynku.

Ale piszac "Ja mieszkam w bloku, ale nie jakiś strasznie starym (raptem 10-letni), mam 3 fazowe zasilanie i bezpiecznik 3 x 100A na wejściu do mieszkania."

sugerowales ze mieszkancy blokow nie beda mieli problemow z ladowaniem, nazwijmy to Tesli.

Podkresle ze "sugerowales" jest eufemizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.c...tYtFOiIbQ#t=428

 

Trzymajcie się krzeseł :mrgreen:

A nie prosciej na kiju przed samochodem powiesic magnes....... :yahoo:

 

Jeden sobie ten litr w kosiarce spali przez tydzien a inny w draksterze w minute... jednostka podstawowa (jedna z podstawowych) jest Joule.

Co nie zmienia faktu że Twoje wcześniejsze wyliczenia/twierdzenia co do energi zużywanej przez silniki benzynowy były błędne, ale w swoim stylu musiałeś innych zdyskredytować, a teraz jak inni to udowodnili to zamiast napisać - sorry pomyliłem się mieliście rację - to odwracasz kota ogonem i czepiasz się byle bzdur.

Bo moja racja jest najmojsza :facepalm:

Hmm, mowisz ze;

W=J/s to jest nie prawda?

Nie zauwazylem by kto kolwiek co kolwiek udowodnil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomijajac praktyczne aspekty napedu elektrycznego, pytanie co z dzwiekiem? Jestescie w stanie sobie wyobrazic seksowny, elektryczny pomruk?

 

Dzwiek bedzie z nagrania... bedzie jak jazda w symulatorze, system operacyjny Windows, jakas dobra karta dzwiekowa i podlaczenie do iPhone... jak czasem czytam opinie na temat aut to coraz bardziej odczuwam ze samochody zamieniaja sie w takie tablety na kolkach do przewozenia ludzi, przyjemnosc z jazdy zdaje sie byc wartoscia dalekorzedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze da sie wygenerowac jakis wysokoobrotowy swist w stylu gwiezdnych wojen...poki co elektryczne toyoty przypominaja tramwaj i powoduja u mnie ciarki na plecach.

 

Musimy trzymac swoje fury i przekazywac z ojca na syna, inaczej nowe pokolenie wyrosnie bez kompasu moralnego oraz elementarnego rozeznania co dobre, co zle. U mnie nute nostalgii wciaz wzbudza scena (1:20) z Terminatora 3:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...