Skocz do zawartości

Kopeć


Pitz

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Legacy MY08 Diesel ostatnio zaczyna mnie niepokoić. Jak postoi, najlepiej to widać po nocy (choć przy krótszym postoju też), to po odpaleniu wydobywa się z niego chumura dymu. Nie czarna jak z Kamaza, ale dość intensywna. Takie coś bywało, ale nie aż tak, teraz to jest bardzo wyraźne wizualnie i węchowo.

Przy jeździe mimo wciskania gazu do końca nie stawiam zasłony dymnej, jak odpalę go po krótkim staniu też tego nie ma.

 

Ma ktoś pomysł co to może być? Wydaje mi się, że może być niewielka nieszczelność wydechu gdzieś w okolicach kolektora, bo trochę spod maski hałasuje, ale to muszę podjechać i dać obejrzeć, ale raczej to na dymienie nie powinno mieć wpływu (chyba że się mylę).

Jak by lały wtryski, albo cos w tym guście, to raczej byłoby dymienie przy jeździe, nie po postoju. Filtr jest otwarty, więc z wypalaniem się sadzy też raczej nie powinno mieć to miejsca.

Dość to niewdzięczne, szczególnie jak się go odpala w garażu...

 

Jakieś pomysły, ktoś się z takim czymś spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dym jakiego koloru ? na postoju jak dasz go na wysokie obr tez kopci ?

 

No właśnie nie. Po odpaleniu wypuści co miał wypuścić i koniec. Dlatego mnie to trochę dziwi. Nie kopci przy przyspieszaniu (na pewno nie bardziej niż robił to przez ostatnie prawie 5 lat). Można powiedzieć, że "pierdnie" i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze to raczej para z wydechu a jakis kolor ma ten dym czy jest bialy ? rozumiem ze ani plynu chlodniczego ani oleju nie ubywa ?

 

Nie ubywa. Śmierdzi dieslem... Kolor taki ciemniejszy raczej.

Zobaczymy, jak nie będzie gorzej, to za dwa tys. przegląd. Raczej nie uszczelka pod głowicą, bo by się grzał, a z temperaturą nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły, ktoś się z takim czymś spotkał?

Mój dyszel puszcza dym przy uruchamianiu od przebiegu 30kkm (obecnie 130kkm). Sporadycznie i zwykle zapowiada to kalibrację silnika (po rozgrzaniu).

Ostatnio, po przejechaniu kilku baków na nowych super-duper dodatkach do paliwa, dymi zdecydowanie rzadziej.

Wymiana świec (przy 85kkm) nie pomogła na to ani trochę.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dyszel puszcza dym przy uruchamianiu od przebiegu 30kkm (obecnie 130kkm). Sporadycznie i zwykle zapowiada to kalibrację silnika (po rozgrzaniu).

Ostatnio, po przejechaniu kilku baków na nowych super-duper dodatkach do paliwa, dymi zdecydowanie rzadziej.

Wymiana świec (przy 85kkm) nie pomogła na to ani trochę.

 

Pozdr.

 

Mój też dymił od dawna,ale teraz mu się nasiliło i to drastycznie. Teraz zbliżam się do 88kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie byłoby kłopotu z paleniem wtedy?

Przy obecnych temperaturach niektóre diesle nie grzeją w ogóle świec (podobno), więc jeśli jedna, dwie padły to obecny diesel odpali bez problemu, tylko wypuści niespalone/niedopalone paliwko przez wydech..

Ale ja się nie znam więc może to być wszystko inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie znam więc może to być wszystko inne ;)

U mnie na zużytych świecach zapalał nawet zimą (wymiękał dopiero poniżej -10stC) ale jakby nie na wszystkich cylindrach od razu. A padnięte miałem wszystkie cztery.

 

A w temacie: jeśli jeszcze / ostatnio tego nie zrobiłeś, polecam zastosować dobry dodatek czyszczący do paliwa. Dobry to zwykle taki, którego nie kupisz na stacji benzynowej ;). Poprawa jeśli nastąpi to nie od razu - musisz na nią popracować przynajmniej 1500-2000km.

 

Pozdr.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@, wrzucisz nazwy tych specyfikow, bo ja co jakis czas zalewam.. stp ;)

W benzynie to trochę inna bajka - paliwo generalnie lepsze i proces spalania chemicznie inny (spalanie ON, żeby nie wiem co, generuje sadzę). Ale od czasu do czasu, dla lepszego samopoczucia, można coś zalać (sprawdź PW).

 

Pozdr.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie znam więc może to być wszystko inne ;)

U mnie na zużytych świecach zapalał nawet zimą (wymiękał dopiero poniżej -10stC) ale jakby nie na wszystkich cylindrach od razu. A padnięte miałem wszystkie cztery.

 

A w temacie: jeśli jeszcze / ostatnio tego nie zrobiłeś, polecam zastosować dobry dodatek czyszczący do paliwa. Dobry to zwykle taki, którego nie kupisz na stacji benzynowej ;). Poprawa jeśli nastąpi to nie od razu - musisz na nią popracować przynajmniej 1500-2000km.

 

Pozdr.

 

Nie czyściłem nic. Wiedziony nadzieją (może złudną), że te "specjalne paliwa" mają nie tylko specjalną cenę, ale są po prostu czystsze, zawsze leję BP Ultimate. Słownie 1 raz zalałem Vervę (nie było BP nigdzie w pobliżu) i raz Diesla Gold na Statoilu (akurat w tym roku we Władku, bo był korek i ominąłem stację BP razem z korkiem). Pomijam pierwszy raz, jak zalałem zwykłego Statoilowego Diesla za bony, które dostałem razem z samochodem w saloonie.

Swoją drogą nie potrafię stwierdzić tego na 100% ale to się mogło zbiec z tym większym dymieniem (ten Gold z Władka)... Staram się trzymać jednej marki paliwa wierząc, że mają podobny skład co ułatwia życie sterownikowi silnika.

Może rzeczywiscie warto spróbować coś dolać, choć instrukcja mówiła że nie wolno. Możesz mi podesłać na PW co to są te dobre nie ze stacji benzynowej?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiscie warto spróbować coś dolać, choć instrukcja mówiła że nie wolno. Możesz mi podesłać na PW co to są te dobre nie ze stacji benzynowej?

To faktycznie było oficjalne stanowisko importera jeszcze półtora roku temu.

Teraz wszyscy zgodnie mówią, że na samym paliwie ten silnik daleko nie zajedzie. I nawet coś tam w ASO sprzedają na dolewki.

 

Pozdr.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...