Jump to content

Jakie radyjko można zamontować do Subaru Forester 2006

zbyszek1533
 Share

Recommended Posts

A szukasz 2 DIN czy 1 DIN? Bo 1DIN pasuje praktycznie każde bez zewnętrznej ramki. W dziurę która pozostanie można dokupić schowek/szufladkę pod radio z innego subaru. Kolorystycznie wszystkie są takie same (srebrne) więc nie powinieneś mieć problemu. Ja swoje kupiłem przez allegro (gratis do szufladki był oryginalny kaseciak subaru). 2 DIN kilka modeli też pasuje, kiedyś gdzieś znalazłem wątek w którym ktoś się chwalił, ale teraz zabij - nie przypomnę sobie...

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał, pytanie czy 2DIN czy 1DIN? Jeżeli teraz masz 2DIN a chcesz włożyć 1DIN musisz dokupić szufladę

http://allegro.pl/subaru-forester-03-08-radio-odtwarzacz-cd-i3458609542.html

Jeżeli 2DIN to większość ze standardowym złączem ISO. Konieczna będzie przelotka na złącze ISO,

http://allegro.pl/zl...3435448843.html

Jeżeli posiadasz sterowanie w kierownicy, również przestanie ono działać.

Nie jestem pewien jak z samym mocowaniem radia - najlepiej niech się wypowie ktoś kto przerabiał ten temat.

Zawsze też można udać się do warsztatu car-audio. Sterowanie z kierownicy z tego co wiem działa na zasadzie oporowej (w zależności od natężenie impulsu, radio wie jaką ma włączyć funkcję) i magicy potrafią dorobić to tego przejściówki do ogólnodostępnych modeli.

Edited by Hal

Z mocowaniem radia nie powinno być problemów. Ja miałem 2 DIN ze zmieniarką na 6CD i wymieniłem na 1 DIN + szufladka. Po zdjęciu panelu środkowego (konsoli) dostaniesz się do mocowania radia. Radio jest przymocowane dwoma profilowanymi elementami/blachami, po jednej z każdej strony radia. Te elementy są uniwersalne i mają otwory mocujące pasujące do radia 2DIN jak też opcji Radio + szufladka, ja bez problemu zamocowałem tam radio 1 DIN Sony. Gdybyś jakimś cudem miał problemy i coś nie pasowało to te 2 blachy można spokojnie nawiercić i idealnie radio dopasować, będzie Pan zadowolony :)

chcesz włożyć 1DIN musisz dokupić szufladę
albo kupić zamykany schowek od Forestera jak zrobiłem ja i mam zamontowane w Imprezie radio właśnie 1DIN. Dla niezorientowanych wygląda jak rozwiązanie fabryczne.

• 6 months later...

Panowie, potrzebne mi jakieś spoko radyjko z wyjściem USB i MP3 zamiast 2DIN do Forka XT 2005. Moja zmieniarka nie oddaje i nie połyka płyt, więc pora na zmianę. Polecicie coś? Tak za 500-600zł.

Jakieś linki aledrogo itp. mile widziane :D

Edited by KupięTypeRA

Panowie, potrzebne mi jakieś spoko radyjko z wyjściem USB i MP3 zamiast 2DIN do Forka XT 2005. Moja zmieniarka nie oddaje i nie połyka płyt, więc pora na zmianę. Polecicie coś? Tak za 500-600zł.

Jakieś linki aledrogo itp. mile widziane :D

przesyłam Ci link kilka postów wyżej - warto poczytać wątek

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/65118-jakie-radyjko-mozna-zamontowac-do-subaru-forester-2006/?p=1878101

Witam. A może coś w tym stylu: Pioneer FH-X700BT lub SONY WX-GT90BT. Osobiście byłem zainteresowany tym pierwszym, ale sklep w którym zamówiłem przez 30 dni nie mógł go ściągnąć i zaproponowali duży rabat na Pioneer AVH-X2500bt. Z montażem nie ma żadnych problemów. Żeby działało sterowanie z kierownicy potrzebny był jakiś "moduł" za 200 PLN. Od roku wszystko gra bez zarzutu. Pzdr.

Możecie polecić jakieś radio 2 DIN (nie stacje multimedialną z nawigacją tylko normalne radio z cd) które obsłuży fabryczny "subwooferek" w bagażniku.

Czy każde to obsłuży?

Jakby jeszcze działało sterownie z kierownicy to super.