Jump to content

Felgi stalowe 16" ET 42" Forester 05-08

Bandal
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś próbował przy oponach 215/65 wsadzić taką felge do forka 16" et42 i 6.5"szerokości.Czy macie jakieś sprawdzone stalówki na zime albo odpowiedniki felg innych producentów do org zeby nie zmieniać opon z letnich na zimowe na jednym komplecie felg.Rozmiar podany powyzej jest montowany w VW,Audi,Seacie tylko otwory sa miedzy 57-58 ale mysle ze pierscienie centrujace zalatwią sprawę bo pamietam ze w felgach aluminiowych świetnie się spisywały nie wiem jak w stalówce.

Czy ktoś próbował przy oponach 215/65 wsadzić taką felge do forka 16" et42 i 6.5"szerokości.Czy macie jakieś sprawdzone stalówki na zime albo odpowiedniki felg innych producentów do org zeby nie zmieniać opon z letnich na zimowe na jednym komplecie felg.Rozmiar podany powyzej jest montowany w VW,Audi,Seacie tylko otwory sa miedzy 57-58 ale mysle ze pierscienie centrujace zalatwią sprawę bo pamietam ze w felgach aluminiowych świetnie się spisywały nie wiem jak w stalówce.

Kombinowałem cos w tym stylu ale miałem nawet ET35 i razem z tym wyższym profilem auto bardzo dobrze się zachowywało. Subiektywnie lepiej niż OEMy, tak że nie chciało mi się zmieniać na letnie z felami ET48 i 215/60/R16. Jakoś tak dziwnie nisko i koła wpuszczone do wewnątrz nie wyglądają tak fajnie jak ET35. Czemu dajesz stal ? Zawsze moment bezwładności jest niższy przy alu i droga hamowania te pół metra krótsza.

Bo puki co niechce już inwestować na ten sezon w kiepskie Alu za rok pójdzie Ori Alu;) zreszta to nie 2.5t zeby az tak przykladać się do tego ale ostatnio po zakupie okazało się że musze przy nim doprowadzić sporo elementów do dobrej koncycji więc dodatkowy 1500zł puki co musi zostać ...nazbieralo sie zawory regulacja ,przepustnica czyszczenie klocki tarcze świece wszystkie plyny olejenowe opony....:) no i pare dobrych tysięcy juz poszlo:)) takze na spokojnie dojdziemy i do Alu na zime chociaz przy jakości środków służ drogowych na zime mocno się obawiam co z tego będzie:)Limeryk mega wielkie dzięki za info:)

Jak chcesz tanie alumy 16', to weź z PT Cuisera, pasują prawie P&P, tzn otwór centrujący jest chyba 1 mm większy. Mam takie na zimę z gumą 215/60R16. Na alle wyrwałem za 500 zł komplet. Trzeba tylko dla bezpieczeństwa nakrętki wymienić na szersze albo dać specjalne podkładki. Chyba taniej stalówki nie wyrwiesz, a po 2 zimie nic się z nimi nie dzieje.

Np tu masz jakieś pancerne.

http://allegro.pl/pt-cruiser-felgi-alufelgi-aluminiowe-16-i3444354987.html

Edited by Arek_W