Skocz do zawartości

moje nowe nie tak nowe subaru i kilka pytan


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam imprezę kombi z 97r. 2.0 115 KM z gazem i mam na razie dwa pytanka.

1. Siadł mi tył (to zrozumiale jest butla) i chce włożyć jakieś wytrzymalsze sprężyny żeby postawić go w serii.

2. Chce troszkę nie dużym kosztem podnieść mu moc o jakieś 25 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był wałkowany tysiące razy. W przypadku wolnego ssaka jest to praktycznie niemożliwe. Żeby zwiększyć moc generalnie potrzebujesz więcej powietrza i benzyny. Z tym drugim nie ma problemu, ale zastanów się jak bez turbo wepchniesz do motoru więcej tlenu? Turbo to pierwszy krok, a jego dołożenie będzie wielokrotnie droższe niż śmiem twierdzić wart jest samochód. Dużo taniej będzie opylić autko i kupić turbowanne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu się nie da a jakieś cipowanie mapowanie czy coś takiego jest to wolno sak

Z A P O M N I J ! ! ! ! i do tego małym kosztem...

stożek, strumiennica, układ przelotowy... +5PK nieodczuwalne... tylko możesz mieć problemy z NITRO(lpg)

Co byś nie zrobił i tak civic 1.6 z Vtec'iem cię zje ze świateł...

Może kompresor :dance: ???

! !TAKI ! !

Ale czy opłaca się montować graty za tyle kasy do samochodu który jest o wiele mniej warty? :coffee: a przyrost mocy niejest adekwatny do kupna GTka

Swap też będzie nieopłacalny.... chcesz tanio zapier!@#$ć? kup motor...

Edytowane przez radeklwh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam imprezę kombi z 97r. 2.0 115 KM z gazem i mam na razie dwa pytanka.

1. Siadł mi tył (to zrozumiale jest butla) i chce włożyć jakieś wytrzymalsze sprężyny żeby postawić go w serii.

2. Chce troszkę nie dużym kosztem podnieść mu moc o jakieś 25 KM.

 

ad.1 tyl nie moze siadac po zalozeniu butli!!! kolega mial 2 imprezy zagazowane i nawet widac nic nie bylo

ad. 2 zadne zwiekszenie mocy nie jest wykonalne w tym silniku, ktory tej mocy poza tym ma calkiem sporo bo rozpedza spokojnie auto do 196km/h ale brakuje mu momentu obr. a to zapewnia tylko wersja turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o dołożenie turbo czy superchargera czy czegokolwiek, bo zapominasz, że reszta układu - blok silnika, chłodzenie, sprzęgło, skrzynia, napędy, wałki i 1000 innych rzeczy też to musi wytrzymać. Chcesz więcej mocy - kup mocniejszego (nowszego) ssaka, albo turbo. Stożek, czy jakieś tam 'cold intake' czy przelotowe wydechy - absolutnie nieopłacalne. Dostaniesz +5-10HP za kilka tysięcy zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Po zamontowaniu butli aż tak Ci usiadł samochód? Masz problem z zawieszeniem chyba. Najtańsze będą sprężyny KYB - coś ok 195 zł., do lepszych Sachs + 90-100 zł. Co do zmiany mocy, wszystko masz opisane powyżej, chociaż już dziesięć osób nabiło sobie posta i każdy mówi to samo. Masz kasę, stać Cię, to się baw. To Twoje auto i guzik innym do tego co z nim zrobisz. Ty nim będziesz jeździł. Zrób porządek z zawieszeniem, zainwestuj w lepsze sprężyny i amortyzatory, hamulce i opony. A na koniec podszlifuj umiejętności. Wtedy Twoja Impreza będzie szybsza :).

 

Masz kogoś kto Ci zdiagnozuje co tam się dzieje z tym zawiasem i ew. dokona naprawy?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze sprężyn nie mogę nigdzie dostać nie wiem może sklepy gdzie pytałem to jakieś partacze i tu prośba do was panowie o jakieś konkretne namiary (skoro uważacie że seryjne dadzą rade z butlą )i tak chciałem wymienić zawieszenie z tyłu gumy amory itp. A z ta mocą nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie skoro się nie da to czemu mój 2.0 ma 115KM 97r a 99 2.0 ma już 125KM.

Edytowane przez darek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze sprężyn nie mogę nigdzie dostać

spróbuj kupić :D ... poszukaj w dziale kupię/sprzedam ;)

 

jeszcze jedno pytanie skoro się nie da

da się, ale to jest nieopłacalne, zamiast w kombinować z silnikiem - lepiej zainwestuj w zawias (nowy lub używany nowszy, np z GT) hamulce, opony, siebie (SJS)

 

czemu mój 2.0 ma 115KM 97r a 99 2.0 ma już 125KM

bo to są inne silniki, inny osprzęt, inny komputer, inna moc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od ASO. Potem większe hurtownie motoryzacyjne. W IC masz komplet 4-ech sprężyn Eibacha za 928 zł. Trzy komplety mają na stanie. Na ogłoszenie w kupię/sprzedam musisz mieć min. 25 postów. I na Twoim przykładzie powiem, że warto zarejestrować się czy choćby poczytać forum zanim się coś kupi. Żeby potem nie mieć rozkminki czemu nie kupiłem wersji 125-konnej.

 

Ale nie masz czego żałować. 125 konna wersja poza wyższą mocą i momentem obrotowym jest o 100 kg cięższa. Czas rozpędzania do 100 i spalanie są te same.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od ASO. Potem większe hurtownie motoryzacyjne. W IC masz komplet 4-ech sprężyn Eibacha za 928 zł. Trzy komplety mają na stanie. Na ogłoszenie w kupię/sprzedam musisz mieć min. 25 postów. I na Twoim przykładzie powiem, że warto zarejestrować się czy choćby poczytać forum zanim się coś kupi. Żeby potem nie mieć rozkminki czemu nie kupiłem wersji 125-konnej.

 

Ale nie masz czego żałować. 125 konna wersja poza wyższą mocą i momentem obrotowym jest o 100 kg cięższa. Czas rozpędzania do 100 i spalanie są te same.

 

 

 

 

to dodatkowe 10km waży aż 100kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze chyba was posłucham i daruje sobie tą moc:( . A może ktoś z was mi da jakieś dokładniejsze dane techniczne budy mego auta wysokość prześwit itp... tak żebym wiedział dokładnie co i jak bo wiem tylko że mniej więcej wysokość ma być chyba 1455cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od ASO. Potem większe hurtownie motoryzacyjne. W IC masz komplet 4-ech sprężyn Eibacha za 928 zł. Trzy komplety mają na stanie. Na ogłoszenie w kupię/sprzedam musisz mieć min. 25 postów. I na Twoim przykładzie powiem, że warto zarejestrować się czy choćby poczytać forum zanim się coś kupi. Żeby potem nie mieć rozkminki czemu nie kupiłem wersji 125-konnej.

 

Ale nie masz czego żałować. 125 konna wersja poza wyższą mocą i momentem obrotowym jest o 100 kg cięższa. Czas rozpędzania do 100 i spalanie są te same.

 

to dodatkowe 10km waży aż 100kg?

 

No może przesadziłem - z 70 kg. Inny osprzęt silnika, lepsze wyposażenie.

 

1455 mm to wysokość kombi, sedan ma 1415 mm. Długość 4350, szerokość 1690, rozstaw osi 2520. Prześwit 155-165 mm.

 

Z mocą daj sobie spokój. Zima za pasem, w swojej klasie będziesz rządził. A jak pojedziesz do Ułęża czy do NMnP to zobaczysz, że i 116 KM daje radę bokiem.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze sprężyn nie mogę nigdzie dostać nie wiem może sklepy gdzie pytałem to jakieś partacze i tu prośba do was panowie o jakieś konkretne namiary (skoro uważacie że seryjne dadzą rade z butlą )i tak chciałem wymienić zawieszenie z tyłu gumy amory itp. A z ta mocą nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie skoro się nie da to czemu mój 2.0 ma 115KM 97r a 99 2.0 ma już 125KM.

Tu mozesz cos dostac http://www.subarak.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takie pytanie skoro tu kolega ma trochę twardsze sprężyny to nie wpłynie na prowadzenie auta (brak kontroli przy prowadzeniu o twardym)

 

 

Dark Knight

 

Prześwit 155-165 mm. kolego a to tez jest kombi

Edytowane przez darek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...