Jump to content

moje nowe nie tak nowe subaru i kilka pytan

darek
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam imprezę kombi z 97r. 2.0 115 KM z gazem i mam na razie dwa pytanka.

1. Siadł mi tył (to zrozumiale jest butla) i chce włożyć jakieś wytrzymalsze sprężyny żeby postawić go w serii.

2. Chce troszkę nie dużym kosztem podnieść mu moc o jakieś 25 KM.

Właśnie dlatego że wolno sak ciopowanie nie bardzo wchodzi w grę a już na pewno nie da 25 KM wzrostu mocy :(

Edited by TYLKOV8

Temat był wałkowany tysiące razy. W przypadku wolnego ssaka jest to praktycznie niemożliwe. Żeby zwiększyć moc generalnie potrzebujesz więcej powietrza i benzyny. Z tym drugim nie ma problemu, ale zastanów się jak bez turbo wepchniesz do motoru więcej tlenu? Turbo to pierwszy krok, a jego dołożenie będzie wielokrotnie droższe niż śmiem twierdzić wart jest samochód. Dużo taniej będzie opylić autko i kupić turbowanne.

czemu się nie da a jakieś cipowanie mapowanie czy coś takiego jest to wolno sak

Z A P O M N I J ! ! ! ! i do tego małym kosztem...

stożek, strumiennica, układ przelotowy... +5PK nieodczuwalne... tylko możesz mieć problemy z NITRO(lpg)

Co byś nie zrobił i tak civic 1.6 z Vtec'iem cię zje ze świateł...

Może kompresor :dance: ???

! !TAKI ! !

Ale czy opłaca się montować graty za tyle kasy do samochodu który jest o wiele mniej warty? :coffee: a przyrost mocy niejest adekwatny do kupna GTka

Swap też będzie nieopłacalny.... chcesz tanio zapier!@#$ć? kup motor...

Edited by radeklwh

ok zrozumiałem nie opłaca się a szkoda bo myslałem ze jak mu dodam parę kucy to będzie troszke lepiej i nie chodzi mi o ściganie się z civic czy coś tak tylko dla lepszej jazdy.

A co z tymi sprężynami pomoże ktoś

Witam wszystkich.

Mam imprezę kombi z 97r. 2.0 115 KM z gazem i mam na razie dwa pytanka.

1. Siadł mi tył (to zrozumiale jest butla) i chce włożyć jakieś wytrzymalsze sprężyny żeby postawić go w serii.

2. Chce troszkę nie dużym kosztem podnieść mu moc o jakieś 25 KM.

ad.1 tyl nie moze siadac po zalozeniu butli!!! kolega mial 2 imprezy zagazowane i nawet widac nic nie bylo

ad. 2 zadne zwiekszenie mocy nie jest wykonalne w tym silniku, ktory tej mocy poza tym ma calkiem sporo bo rozpedza spokojnie auto do 196km/h ale brakuje mu momentu obr. a to zapewnia tylko wersja turbo.

Tu nawet nie chodzi o dołożenie turbo czy superchargera czy czegokolwiek, bo zapominasz, że reszta układu - blok silnika, chłodzenie, sprzęgło, skrzynia, napędy, wałki i 1000 innych rzeczy też to musi wytrzymać. Chcesz więcej mocy - kup mocniejszego (nowszego) ssaka, albo turbo. Stożek, czy jakieś tam 'cold intake' czy przelotowe wydechy - absolutnie nieopłacalne. Dostaniesz +5-10HP za kilka tysięcy zł.

Witaj.

Po zamontowaniu butli aż tak Ci usiadł samochód? Masz problem z zawieszeniem chyba. Najtańsze będą sprężyny KYB - coś ok 195 zł., do lepszych Sachs + 90-100 zł. Co do zmiany mocy, wszystko masz opisane powyżej, chociaż już dziesięć osób nabiło sobie posta i każdy mówi to samo. Masz kasę, stać Cię, to się baw. To Twoje auto i guzik innym do tego co z nim zrobisz. Ty nim będziesz jeździł. Zrób porządek z zawieszeniem, zainwestuj w lepsze sprężyny i amortyzatory, hamulce i opony. A na koniec podszlifuj umiejętności. Wtedy Twoja Impreza będzie szybsza :).

Masz kogoś kto Ci zdiagnozuje co tam się dzieje z tym zawiasem i ew. dokona naprawy?

Pozdrawiam.

Edited by Dark Knight

problem w tym ze sprężyn nie mogę nigdzie dostać nie wiem może sklepy gdzie pytałem to jakieś partacze i tu prośba do was panowie o jakieś konkretne namiary (skoro uważacie że seryjne dadzą rade z butlą )i tak chciałem wymienić zawieszenie z tyłu gumy amory itp. A z ta mocą nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie skoro się nie da to czemu mój 2.0 ma 115KM 97r a 99 2.0 ma już 125KM.

Edited by darek

problem w tym ze sprężyn nie mogę nigdzie dostać

spróbuj kupić :D ... poszukaj w dziale kupię/sprzedam ;)

jeszcze jedno pytanie skoro się nie da

da się, ale to jest nieopłacalne, zamiast w kombinować z silnikiem - lepiej zainwestuj w zawias (nowy lub używany nowszy, np z GT) hamulce, opony, siebie (SJS)

czemu mój 2.0 ma 115KM 97r a 99 2.0 ma już 125KM

bo to są inne silniki, inny osprzęt, inny komputer, inna moc ...

Może zacznij od ASO. Potem większe hurtownie motoryzacyjne. W IC masz komplet 4-ech sprężyn Eibacha za 928 zł. Trzy komplety mają na stanie. Na ogłoszenie w kupię/sprzedam musisz mieć min. 25 postów. I na Twoim przykładzie powiem, że warto zarejestrować się czy choćby poczytać forum zanim się coś kupi. Żeby potem nie mieć rozkminki czemu nie kupiłem wersji 125-konnej.

Ale nie masz czego żałować. 125 konna wersja poza wyższą mocą i momentem obrotowym jest o 100 kg cięższa. Czas rozpędzania do 100 i spalanie są te same.

Edited by Dark Knight

Może zacznij od ASO. Potem większe hurtownie motoryzacyjne. W IC masz komplet 4-ech sprężyn Eibacha za 928 zł. Trzy komplety mają na stanie. Na ogłoszenie w kupię/sprzedam musisz mieć min. 25 postów. I na Twoim przykładzie powiem, że warto zarejestrować się czy choćby poczytać forum zanim się coś kupi. Żeby potem nie mieć rozkminki czemu nie kupiłem wersji 125-konnej.

Ale nie masz czego żałować. 125 konna wersja poza wyższą mocą i momentem obrotowym jest o 100 kg cięższa. Czas rozpędzania do 100 i spalanie są te same.

to dodatkowe 10km waży aż 100kg?

no dobrze chyba was posłucham i daruje sobie tą moc:( . A może ktoś z was mi da jakieś dokładniejsze dane techniczne budy mego auta wysokość prześwit itp... tak żebym wiedział dokładnie co i jak bo wiem tylko że mniej więcej wysokość ma być chyba 1455cm

to dodatkowe 10km waży aż 100kg?

No może przesadziłem - z 70 kg. Inny osprzęt silnika, lepsze wyposażenie.

1455 mm to wysokość kombi, sedan ma 1415 mm. Długość 4350, szerokość 1690, rozstaw osi 2520. Prześwit 155-165 mm.

Z mocą daj sobie spokój. Zima za pasem, w swojej klasie będziesz rządził. A jak pojedziesz do Ułęża czy do NMnP to zobaczysz, że i 116 KM daje radę bokiem.

Edited by Dark Knight

ale ja wlasnie mam kombi i te auto służy mi do jazdy na codzień i na ryby i na grzyby dlatego chce zeby był w serij lub nawet wyżej ale tu już wiem że to sie wiąże z pewnymi przeróbkami bo sie zmienia kąt osi itp

problem w tym ze sprężyn nie mogę nigdzie dostać nie wiem może sklepy gdzie pytałem to jakieś partacze i tu prośba do was panowie o jakieś konkretne namiary (skoro uważacie że seryjne dadzą rade z butlą )i tak chciałem wymienić zawieszenie z tyłu gumy amory itp. A z ta mocą nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie skoro się nie da to czemu mój 2.0 ma 115KM 97r a 99 2.0 ma już 125KM.

Tu mozesz cos dostac http://www.subarak.com.pl/