Skocz do zawartości

amortyzatory tył Forester SH5 2008 - 2012


miro2602

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Forestera SH5 z 2008 r (model 2008 - ) benzyna 2.0

Ostatnio miałem robiony przegląd techniczny i wskazało na wymianę tylnych amorków (37 i 38 %)

Samochód też od jakiegoś czasu zachowuje się bujnie na tyle.

Jest tylko jeden problem - CENA nowych amorków, bo mam oczywiście samoregulujące się :( .

Wiem że ten temat był już poruszany w kilku wątkach ale zawsze chodziło o starsze modele.

Podpowiedzcie proszę czy można zastąpić te amorki w moim forku?

Jeśli tak to ile to może kosztować i gdzie szukać?

 

Dzięki z góry.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Forestera SH5 z 2008 r (model 2008 - ) benzyna 2.0

Ostatnio miałem robiony przegląd techniczny i wskazało na wymianę tylnych amorków (37 i 38 %)

Samochód też od jakiegoś czasu zachowuje się bujnie na tyle.

Jest tylko jeden problem - CENA nowych amorków, bo mam oczywiście samoregulujące się :( .

Wiem że ten temat był już poruszany w kilku wątkach ale zawsze chodziło o starsze modele.

Podpowiedzcie proszę czy można zastąpić te amorki w moim forku?

Jeśli tak to ile to może kosztować i gdzie szukać?

 

Dzięki z góry.

Pozdrawiam

 

Rzuć sobie okiem tutaj: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/42743-zastapienie-samopoziomujacych-amortyzatorow-forester-03-08/page__st__250

 

Tzn. wątek jest o poprzednim modelu, ale zapewne firmy zajmujące się regeneracją SLS-ów zrobią nowe również - jeżeli w ogóle te montowane później różnią się od poprzednich, bo może po prostu są identyczne. Trzeba podzwonić i pogadać. Foresterów z lat 2008-2012 jest zdecydowanie mniej niż poprzedniej generacji, trudno stwierdzić, czy ktoś obmyślił dedykowany zestaw zamienników - pamiętaj, że oprócz amortyzatorów musisz zmienić także sprężyny (co i tak kosztuje razem połowę ceny nowych sls-ów). Notabene nie przestaje mnie dziwić, że FHI z uporem maniaka wstawia seryjnie do forka samopoziomujące amortyzatory, co poza kosztami nie przynosi większych korzyści, ale coż takie dziwactwa również tworzą urok subaru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedzi.

Niestety dowiedziałem się że amortyzatorów z tego modelu nikt nie regeneruje.

Pozostaje kupić albo nowe, albo używane, albo z USA ....

No właśnie czy te maszyny z USA mają takie same amorki?

Może ktoś wie i podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kupić albo nowe, albo używane, albo z USA .... No właśnie czy te maszyny z USA mają takie same amorki? Może ktoś wie i podpowie?

Z tego co wiem, mówili mi to mechanicy, u których serwisuję, to mój forek (US) nie ma amorków SLS.

Jest jeszcze jedna opcja, o której słyszałem od swoich mechaniorów, ale o tym to ewentualnie na PW.

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dowiedziałem się że amortyzatorów z tego modelu nikt nie regeneruje.

 

trochę to dziwne, czym się ten amortyzator różni od poprzednich że nie da się regenerować? pytałeś we wszystkich miejscach, które były wskazane w wątku do którego link wrzuciłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja :) Można już kupić zestaw zastępujący SLS do forków a także zestaw do obniżenia całego zawieszenia. Producent dostarcza rozwiązania na całym świecie. Cena ok. 1600 PLN z przesyłką. Wujek google wszystko znajdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja :) Można już kupić zestaw zastępujący SLS do forków a także zestaw do obniżenia całego zawieszenia. Producent dostarcza rozwiązania na całym świecie. Cena ok. 1600 PLN z przesyłką. Wujek google wszystko znajdzie :D

 

Masz na myśli zestaw Peddersa? Jeśli coś innego, to podrzuć linka, może być na PW.

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja :) Można już kupić zestaw zastępujący SLS do forków a także zestaw do obniżenia całego zawieszenia. Producent dostarcza rozwiązania na całym świecie. Cena ok. 1600 PLN z przesyłką. Wujek google wszystko znajdzie :D

 

Masz na myśli zestaw Peddersa? Jeśli coś innego, to podrzuć linka, może być na PW.

 

Tak, dokładnie chodzi o Peddersa. Poczytałem na forach i ludzie są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja :) Można już kupić zestaw zastępujący SLS do forków a także zestaw do obniżenia całego zawieszenia. Producent dostarcza rozwiązania na całym świecie. Cena ok. 1600 PLN z przesyłką. Wujek google wszystko znajdzie :D

 

Masz na myśli zestaw Peddersa? Jeśli coś innego, to podrzuć linka, może być na PW.

 

Tak, dokładnie chodzi o Peddersa. Poczytałem na forach i ludzie są zadowoleni.

Ja też już się tym tematem interesuję, bo wolę znać różne opcje wymiany znacznie wcześniej i gdybym dzisiaj musiał zmieniać amorki, to chyba kupiłbym zestaw Peddersa.

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kitewinger masz SLS'y? Bo mi się wydawaje, że mój 2,5XT US 09 nie ma, a chyba mamy takie same wozidełka.

 

EU ma SLS'y. Dodatkowo rocznik 2011 miał na nowo zaprojektowane i zestrojone SLSy - prowadzą się dużo lepiej niż te w MY09. Ja kupuję Peddersa wkrótce (na razie mam 52% oba SLS), być może wezmę zestaw obniżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kitewinger masz SLS'y? Bo mi się wydawaje, że mój 2,5XT US 09 nie ma, a chyba mamy takie same wozidełka.

 

EU ma SLS'y. Dodatkowo rocznik 2011 miał na nowo zaprojektowane i zestrojone SLSy - prowadzą się dużo lepiej niż te w MY09. Ja kupuję Peddersa wkrótce (na razie mam 52% oba SLS), być może wezmę zestaw obniżony.

Podziel się wrażeniami po założeniu tych Pedersów. Ewentualnie daj znać jak będziesz miał zamiar kupować, to może i ja wtedy dołącze do zakupu - może będzie jakiś rabacik. Korci mnie żeby trochę poprawić fabrykę pod kątem zawieszenia/stabilności.

 

Rozważam także założenie grubszego stabilizatora na tył, ale boję się żeby nie było gorzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Taki zestaw zastapi lepiej serie czy cos innego? http://www.pedders.co.uk/subaru-forester-sh-pedders-conversion-kit-rear-standard_p23304868.htm Ktos wie jak z twardoscia tego zestawu? Nie chce kupowac czegos co znowu bedzie powodowalo odrywanie sie tylnych kolek na poprzecznych nierownosciach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam właśnie zamontowane zostały do forka peddersy i ..................... jest lepiej niż dobże nareszcie przestało bujać nawet moja (padróga)

zauważyła różnicę chyba zmienię mu ksywę z bujadełka na sztywniak polecam wszystkim zainteresowanym bo chyba takich jest spore grono

jeżeli ktoś chce złapać jakiś kontakt to zapraszam na wp lub piszka ludziska ,3,5 tysia za g..... wywalić w serwisie to nie problem i 50 tysięcy km i do widzenia

ja na swoim forku mam przejechane 115 tyś i to była druba para i ostatnia pedders jest trzeci więc wiem co piszę jest sporo sztywniejszy więc z powodzeniem może być stosowany do 2,5 litra a z tego co wiem to te w serwisie są jeszcze droższe od diessla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągłem z Angli koszt około 1800 zł z przesyłką oczywiście cały zestaw ze sprężynami bo te orginały się nie nadają a poztym są cięsze wymiana około 350 zł u zaufanego mechanika i jest ok a wtryski jak zimne to pukają jeżeli ktoś ma jakiś sposób na to (pukanie) to czekam na wiadomości

 

 

 

 

 

 

 

9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...