Skocz do zawartości

Forester XL vs. X-Trail vs. CR-V i Grand Vitara


Korsarz

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale to pytanie nie jest takie głupie. No właśnie dlaczego on sie nie przewaca?

 

 

Rzut środka cięzkości na płaszczyzne ziemi mieści się w obrębie pojazdu. Mam nadzieje że dobrze to sformułowałem, chodzi o to że ma nisko środek i dlatego się nie wywraca :-)

 

Azrael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Nie przewraca się, ponieważ został skonstruowany m.in. z myślą o zapewnieniu wystarczającego poziomu emerytur dla naszej generacji.

Oznacza to, że należy, zgodnie z przykazaniami kościoła dbać o powstanie następnej generacji. Co ma to wspólnego z Foresterem - otóż gdy posadzimy pasażerkę na prawym fotelu i wykonamy pokazany powyżej manewr, automatycznie doprowadzimy do bliskiego spotkania III-go stopnia :D . Osobiście, jako człowiek żonaty, naturalnie zapobiegam takiej ewentualności zalecając pasażerkom zapinanie pasów.

Niemniej podczas jazd próbnych zazwyczaj pokazuje podobna sytuację.

 

A że sama wiara bez fizyki nie zawsze funkcjonuje, wyjaśnienie także dla ateistów: maksymalny kąt (statyczny !) przechylenia bocznego to 51 stopni 8)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto - z podbitym okiem nie będę przyjmował gości :P

 

Nie jestem tak okrutny, w końcu Azrael to tylko anioł śmierci zajmujący się mordem i zniszczeniem, a nie takimi potwornościami jak gniew kobiety ;-)

 

Ale mojej pani na jazdę próbną Subarakiem chyba nie puszczę, a tak bardzo chciała... ;-)

 

 

Azrael

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Głupie pytanie. Dlaczego on się nie przewraca?

pozdr

 

Napewno kierowca ma ołowianą/betonową stopę, a może cały taki jest. :lol: Z obserwacji forum wynika, że większość z nas ma takowe :wink:

 

Legenda ( bo dawno nie było )

ołów - ciężki metal

stopa - coś co RPP ciągle obcina

 

...e chyba coś nie tak z tą legendą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. :) wpadlem na to forum szukajac info o Grand Vitara i jakis gugl znalazł ten topic.Temat mnie zainteresował.Z 4x4 mam doświadczenia 5 letniej eksploatacji Audi Avant quattro C4.O tym jak to jezdzi nie będę się rozpisywał,bo to nie to forum. :D:D Obecnie przejadła mi się eksploatacja obecnego auta(osobowe 200 KM i ciągły stres :kręcą już film czy jeszcze nie?) i zdedydowałem się na zmianę na terenowy(już chyba pogodziłem się z innymi prędkościami,zero wyprzedzania itd).Jednak cały czas gnębi mnie sprawa napędu.terenowe mają napęd na jedną oś(przód dołączany (btak miedzyosiowego mechanizmu różnicowego) no i mniejsze moce . :(:( Mówię o tej tańszej klasie. :!: :wink: Przeczytalem to co napisalem i w zasadzie nie widze tematu przewodniego.potraktujcie ten post łagodnie to jako watpliwości :D w sprawie wyboru auta z napędem 4x4 :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...