Skocz do zawartości

Zdjąłem kapturek ze świecy i wycieka olej


relom

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się patrzy na silnik od przodu to po lewej stronie zdjąłem kapturek i jest oleista ciecz czarna, po prawej stronie ten problem nie występuje. Gdzie może być wyciek? Czy to olej silnikowy? Co trzeba wymienić? Forester 2.5X 173 KM 2.5x Automat 2006. Jaki numer części i jaki koszt tego około? Gdzie dostanę takie części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy pokrywami zaworów są uszczelki, takie oringi. Jest to mniej więcej w połowie otworu na świece. Jak padła ta uszczelka to będzie olej podciekał na świece. Mogą być przebicia (miałem tak w OBK). Sam koszt uszczelek to coś koło 20 złotych za sztukę. Najlepiej od razu zrobić obie. Do silnika 2,5 156KM to było 10966AA000, ale sprawdź lepiej - może być całkiem inna. Fachowa nazwa to uszczelka tulei świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy pokrywami zaworów są uszczelki, takie oringi. Jest to mniej więcej w połowie otworu na świece. Jak padła ta uszczelka to będzie olej podciekał na świece. Mogą być przebicia (miałem tak w OBK). Sam koszt uszczelek to coś koło 20 złotych za sztukę. Najlepiej od razu zrobić obie. Do silnika 2,5 156KM to było 10966AA000, ale sprawdź lepiej - może być całkiem inna. Fachowa nazwa to uszczelka tulei świec.

czyli same uszczelki na świecach da się zmienić, nie trzeba uszczelniacza pokrywy zaworów? da się to samo ściągnąć wymienić (uszczelki świec) bez zdejmowania tej uszczelki pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć pokrywy zaworów. To sa dodatkowe uszczelki tulei, poza samą uszczelka pokrywy zaworów.

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

znalazłem takie numery: 13270-AA111 + 2 razy 13293-AA051 (na świece) to będzie to? Tylko troche te podwójne mają inny kształt niż u Ciebie, pisze, ze do forester SG od 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć pokrywy zaworów. To sa dodatkowe uszczelki tulei, poza samą uszczelka pokrywy zaworów.

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

znalazłem takie numery: 13270-AA111 + 2 razy 13293-AA051 (na świece) to będzie to? Tylko troche te podwójne mają inny kształt niż u Ciebie, pisze, ze do forester SG od 2005

na swiece gumki to 10966aa030

na sruby uszczelki to 13271aa071

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...