Jump to content

Zdjąłem kapturek ze świecy i wycieka olej

relom
 Share

Recommended Posts

Jak się patrzy na silnik od przodu to po lewej stronie zdjąłem kapturek i jest oleista ciecz czarna, po prawej stronie ten problem nie występuje. Gdzie może być wyciek? Czy to olej silnikowy? Co trzeba wymienić? Forester 2.5X 173 KM 2.5x Automat 2006. Jaki numer części i jaki koszt tego około? Gdzie dostanę takie części?

Pomiędzy pokrywami zaworów są uszczelki, takie oringi. Jest to mniej więcej w połowie otworu na świece. Jak padła ta uszczelka to będzie olej podciekał na świece. Mogą być przebicia (miałem tak w OBK). Sam koszt uszczelek to coś koło 20 złotych za sztukę. Najlepiej od razu zrobić obie. Do silnika 2,5 156KM to było 10966AA000, ale sprawdź lepiej - może być całkiem inna. Fachowa nazwa to uszczelka tulei świec.

Pomiędzy pokrywami zaworów są uszczelki, takie oringi. Jest to mniej więcej w połowie otworu na świece. Jak padła ta uszczelka to będzie olej podciekał na świece. Mogą być przebicia (miałem tak w OBK). Sam koszt uszczelek to coś koło 20 złotych za sztukę. Najlepiej od razu zrobić obie. Do silnika 2,5 156KM to było 10966AA000, ale sprawdź lepiej - może być całkiem inna. Fachowa nazwa to uszczelka tulei świec.

czyli same uszczelki na świecach da się zmienić, nie trzeba uszczelniacza pokrywy zaworów? da się to samo ściągnąć wymienić (uszczelki świec) bez zdejmowania tej uszczelki pokrywy.

Musisz zdjąć pokrywy zaworów. To sa dodatkowe uszczelki tulei, poza samą uszczelka pokrywy zaworów.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

znalazłem takie numery: 13270-AA111 + 2 razy 13293-AA051 (na świece) to będzie to? Tylko troche te podwójne mają inny kształt niż u Ciebie, pisze, ze do forester SG od 2005

Musisz zdjąć pokrywy zaworów. To sa dodatkowe uszczelki tulei, poza samą uszczelka pokrywy zaworów.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

znalazłem takie numery: 13270-AA111 + 2 razy 13293-AA051 (na świece) to będzie to? Tylko troche te podwójne mają inny kształt niż u Ciebie, pisze, ze do forester SG od 2005

na swiece gumki to 10966aa030

na sruby uszczelki to 13271aa071