Skocz do zawartości

[Spekulacje] Impreza MY'08


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałbym jeszcze dodać bo ktoś może nie wiedzieć, iż subaru zawsze wyprzedzało technologicznie o kilka lat inne firmy...

 

Dosc odwazne stwierdzenie, choc pewnie moznaby sie doszukac w tym prawdy.

 

Nie zdziwilbym sie, gdyby Subaru jako pierwsze zastosowalo chociazby hill-holdera, albo antene w bocznej szybie. I wydaje mi sie, ze byly jeszcze ze dwie rzeczy, ale nie pamietam co :roll: Na pewno nie ulega watpliwosci, ze Subaru jako pierwsze zastosowalo AWD w samochodach osobowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zdziwilbym sie, gdyby Subaru jako pierwsze zastosowalo chociazby hill-holdera

Za wikipedia.org :

Hill-Holder is a name for the mechanism invented by Studebaker that holds the brake until the clutch is at the friction point, making it easier to start up hills from a stop in manual transmission automobiles. It was first introduced in 1936 as an option for the Studebaker President.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ploty Przemeq siejesz, ale ploty. :wink: :mrgreen:

 

A co się osoba czepia? Piszę przecież, jak wół, że SPEKULACJE :twisted:.

 

8)

 

 

poliniemy okulary zaparowaly jak zobaczył fotki nowego subaraka i dlatego hehe

 

 

 

świruje polini:) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ulega watpliwosci, ze Subaru jako pierwsze zastosowalo AWD w samochodach osobowych

 

Błąd - pierwszą osobówką 4x4 był Jensen FF ( 1966 r.)

 

TJ a nie przypadkiem AUDI?

 

Chodzi mi o zastosowanie AWD.

 

Audi pierwszy raz zastosowało 4x4 w 1980 roku (pierwsze testy w 1978 r.). Wcześniej Subaru zastosowało 4x4 w Leone w 1972 r. , ale...za konstruktora samochodu 4x4 uważa się Ferdynanda Porsche, który w 1900 roku skonstruował samochód z napędem elektrycznym i miał po jednym silniku w każdej piaście.

Później były Mecedesy, Bugatti itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, szacuneczek!!

 

 

 

No i co panowie od "zaawansowania technologicznego"? Łyso wam? ;-) Może ktoś napisze jakiś konkret?

 

Aj, poprostu lubię tezy poparte konkretami ;-) A tu akurat musiałem się podeprzeć odpowiednimi źródłami :)

 

 

TJ- wiem że wiele go nie wyprodukowali, jednak nie było to auto stricte wyczynowe, tak jak to miało miejsce w przypadku Bugatti 53 czy też pojazdów Millera z lat 30'stych XX wieku. Dlatego też to Subaru jest uważane za markę która pierwsza zastosowała 4x4 na taką skale (i słusznie!).

 

nie-ASO - o takie konkrety mi właśnie chodziło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...