Skocz do zawartości

Pochwalę się spalaniem ;)


SebastianZ1

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie wróciłem z Rajdu Polski. Pomiar spalania został przeprowadzony dwukrotnie. Najpierw trasa Gdańsk-Słupsk-Gdańsk-Olsztyn. 85% trasa i 15% miasto + 1h stania w korku i wyszło...7.6l/100km. Nooo..całkiem nieźle-myślę. Ale to jeszcze nie koniec. Potem zrobiłem ok. 250km latając między OESami w sobotę i niedzielę. Kto jeździ na rajdy, ten wie jakie jest tempo przemieszczania się z odcinka na odcinek. Generalnie dość żwawo :). Drugi pomiar i...7.2l/100km!!! No to nawet jak na 2-litrowego wolnego ssaka wydaje mi się wynikiem rewelacyjnym. Normalnie pokochałem mojego czterołapa :)

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No... przyznam, że to co najmniej nieźle! :shock:

 

Ja ostatnio na trasie Warszawa-Krynica-Wierchomla-Kielce zrobiłem 8.2l/100km

+ Kielce-Warszawa (aleeee przycisnąłem :wink: ) 8.8l/100km :arrow: średnio 8.5

Też nieźle jak na starego TurboDziadka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi pomiar i...7.2l/100km!!! No to nawet jak na 2-litrowego wolnego ssaka wydaje mi się wynikiem rewelacyjnym

No jak na 2,0 to bomba.

 

Ja tez sie ostatnio troszke zawziołem i mi wyszło 12,5 w mieście w tym nawet kilka boków było jak popadało i mały wyścig z STI :wink: Jednak reszta to raczej męczarnia była a nie jazda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogii, Jak to jak stopa w pozycji pionowej i jazda. Poza tym unikałem wkręcania sie turbiny i zamiast patrzeć na obrotomierz obserwowałem manometr ładowania turbiny. To było tak na, próbę bo jak napisałem wcześnie była to męczarnia a nie jazda.

 

PS.Miałes sie chwalić nabytkiem i co..... :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak nie potrafię!!!! Za to potrafię bić rekordy maksymalnego spalania. Niekoniecznie moją Imprezą bo max to chyab około 16-17 l/100km ale mój życiowy rekord to 29l/100km (podkreślam że jest to średnie a nie chwilowe spalanie) po torze,samochodem pod tytułem Renault Clio V6. Auto totalnie nie do prowadzenia bokiem, ani do startów spod świateł i wogóle do niczego ale spalanie średnie to ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi pomiar i...7.2l/100km!!! No to nawet jak na 2-litrowego wolnego ssaka wydaje mi się wynikiem rewelacyjnym

No jak na 2,0 to bomba.

 

Ja tez sie ostatnio troszke zawziołem i mi wyszło 12,5 w mieście w tym nawet kilka boków było jak popadało i mały wyścig z STI :wink: Jednak reszta to raczej męczarnia była a nie jazda :wink:

 

Ostatnio na trasie miałem 15 litrów :mrgreen: tylko że ja turbo nie mam 8)

A w mieście 9 to min 8)

Cholipcia, a wiem że 6-7 litrów dało by się uzyskać :!: Tylko po co? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie (fakt że nie Impreza a Justy) zimą dojazdy do pracy zazwyczaj około 8l/100km trasa utrzymana w okolicy 120km/h to spadek do 7l/100km a teraz jak się ociepliło to nawet dojazdy do pracy nie pochłaniaja wiecej niż 6,8l/100km ciekawe ile wyszło by w trasie? pewnie z 6,5l/100km :) no ale teraz nie ma śniegu prowokującego do zabaw :)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebastianZ1 chyba jakiś zboczony jesteś :lol: , przecież tak się nie da. :shock:

 

:P:P

 

Ha! A jednak! I to bez większych wyrzeczeń. Jazda naprawdę dynamiczna. Naprawdę - sam jestem w shocku. Lekkie przekłamanie zwalam na karby taczkowych kółek, które tymczasowo używam -> 14". No ale i tak błąd byłby w granicach co najwyżej 5%. Więc to nie jest sedno sprawy. Skąd więc tak niskie spalanie? Sam w mordę nie wiem. Na drugim pomiarze zrobiłem 360km na 26 litrach Vervy 98. Więc jak to mawiał Wołoszański 'Takie sa fakty!' :)

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebastianZ1 chyba jakiś zboczony jesteś :lol: , przecież tak się nie da. :shock:

 

:P:P

 

Ha! A jednak! I to bez większych wyrzeczeń. Jazda naprawdę dynamiczna. Naprawdę - sam jestem w shocku. Lekkie przekłamanie zwalam na karby taczkowych kółek, które tymczasowo używam -> 14". No ale i tak błąd byłby w granicach co najwyżej 5%. Więc to nie jest sedno sprawy. Skąd więc tak niskie spalanie? Sam w mordę nie wiem. Na drugim pomiarze zrobiłem 360km na 26 litrach Vervy 98. Więc jak to mawiał Wołoszański 'Takie sa fakty!' :)

 

pzdr

Seb@

:shock: Dziwnie mało nawet jak na dwulitrowego wolnego ssaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: Dziwnie mało nawet jak na dwulitrowego wolnego ssaka

 

Otóż to. Tyle to mi się raz udało w Mondeuszu 1.8 mojego ojca wyżyłować przy jeździe 90-100. Sam nie wiem co jest grane. Ale żadnej filozofii tu nie ma. Tankowanie pod korek. Zerowanie. 359km przelatane. Drugie tankowanie pod korek. Wchodzi 26,3litra i ani grama więcej. Nawet pistolet lekko cofnąłem aby poziom wyszedł poza sitko. Hmm..tylko się cieszyć pozostaje. :) No, chyba, że Orlen w ramach sponsoringu Rajdu Polski, zasponsorował także kibiców w systemie: wlej do pełna Vervy a my wyświetlimy na dystrybutorze jakieś 50% mniej :)

 

PS. Paliwo lałem na trzech osobnych stacjach Orlenu (Gdańsk, Mrągowo i Pasłęk)

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co jest grane. Ale żadnej filozofii tu nie ma. Tankowanie pod korek. Zerowanie. 359km przelatane. Drugie tankowanie pod korek. Wchodzi 26,3litra i ani grama więcej.

 

Masz zapowietrzony zbiornik.

 

Czego to człowiek z zawiści nie wykombinuje... :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ale kombinacje -chłopakowi autko spala tyle ile mu potrzeba a oni zamiast bić brawo jeszcze się czepiają :mrgreen:SebastianZ1, ja tylko bije brawo tobie i naprawde oszczędnej Imprezie (jedynej tak oszczędnej o jakiej słyszałem) 8) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...