Skocz do zawartości

Powrot wibracji


Legacy96

Rekomendowane odpowiedzi

Juz rok temu opisywalem na forum moja walke z wibracjami, w zimie jakby sie zmniejszyly... w ostatnich dniach zmienilem olej w silniku i kupilem nowe opony. Wibracje wrucily ze zdwojana sila. Wystarczy sie przejechac kilkanascie kilomentow z predkoscia wieksza niz 100 km/h i przez godzine czuc mrowienie w dloniach i stopie. Nie wiem co robic, wszystko sprawdzone... i nic, wibruje, to sa wibrace o duzej czestotliwosci przedewszystkim na kierownicy i pedale gazu, ale tez na dzwigni zmiany biegow. Skrzynka piwa dla tego co pomoze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wysokie wibracje były związane z tym że jeden z wtryskiwaczy nie pracował ale chodziło tylko o wtryskiwacz LPG - na benzynce było ok. Oczywiście wiązało się to ze znacznym spadkiem mocy. Wtryskiwacz wymineniono i jest ok.

Rozumiem że spadku mocy nie odczuwasz przy okazji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje od kol sa inne, o duzo mniejszej czestotliwosci i wystepuja przy okreslonej predkosci. Natomiast to co ja mam zalezy od obrotow i obciazenia, najbardziej wibruje w zakresie 2300 obr. Co do mechanikow... bylem w czterech serwisach Subaru i w kilku innych warsztatach. Nikt nic nie znalazl, a nawet usilowano mi wmowic ze to normalne. W trzech serwisach Subaru sami szefowie sprawdzali, jeden powiedzial ze to konwerter sprzegla, drugi ze poduszki pod silnikiem (ktore mam nowe), a trzeci ze koncowki drazkow... w czwartym stwierdzili ze wszystko jest dobre. Auto przeszlo tez przeglad bez problemow. Szukalem tez w necie, okazuje sie ze wiele Subaru w USA ma ten problem, i tez nikt nie potrafi tego usunac, co wiecej, mechanicy twierdza ze to normalne i jedne motory w Subaru wibruja a inne nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, logicznie rzecz biorac to chyba silnik, chyba ze pompa wspomagania moze wytwarzac takie wibracje. Kable zaplonowe przemierzylem, sa ok. Komputer nie pokazuje bledow. Sprzeglo i walek chyba darujemy, bo to automat. Pytanie co przeoczylem sprawdzajac silnik i osprzet. Czy mozliwe by wibracje braly sie z wydechu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...