Skocz do zawartości

Skrzynia się kończy ?


Heller

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos miesiaca podczas ruszania z 1, slysza takie charakterystyczne "stuknięcie"<?> głuche puknięcie chyba z okolic skrzyni ale nie jestem pewny, od kilku dni jak doszlo to samo po wrzuceniu 2 i dodaniu gazu. efekty pojawiaja sie czesto ale nie zawsze. teraz czesciej niz wczesniej :) slychac tylko krotkie pyk i pozniej na biegu ciagnie na ucho jak nalezy. Czy to skrzynia sie konczy, czy ja mam schizę ?

 

pzdr.

 

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie podepne jakoz że jestem w tych samych okolicach :evil:

 

Mnie znowu terkocze. Juz o tym pisałem to taki terkot (czy może rzężenie) jak sie zredukuje np z trzy na dwa i auto z puszczonym gazem schodzi z powiedzmy 6 czy 5,5 tyś. obrotów hamując silnikiem. Kiedyś terkotało przy wysokich obrotach teraz jak puszcze gaz na dwójce to nawet przy 3-3,5.Co to może być. Jak wycisnę sprzęgło to milknie wiec albo jakiś wałek w skrzyni, (lecz ona chodzi idealnie)albo wałek sprzęgła jest wyrobiony? Może macie jakieś pomysły :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promem kosmicznym, czy jak

No właśnie. :? Wiesz jestem w impasie bo niekoniecznie bym to chciał robić przed wyjazdem (wyjecie skrzyni przeglądnięcie wiec od razu sprzegiełko wiec lekko 3 tys. pln z tendencja zwyżkową) a z drugiej strony niekoniecznie mile widziane były by kłopoty z tego powodu podczas drogi w kraju 5 krotnie droższym od naszego:wink: .No i dlatego nie wiem co robić. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To rzężenie to chyba nic nie związanego z mechaniczna strona auta. Posłuchalem trochę po próbowałem i okazuje się ze coś rzezi spod deski rozdzielczej od strony kierowcy od wibracji silnika przy dodawaniu gazu. Ale co ciekawa w większości przy włączonej dmuchawie i Klimie bardziej. Juz się umówiłem u Freya wiec może mi to zlokalizują :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huzar105, A słyszałeś kiedyś diagnozę "niech pan trochę jeszcze pojeździ aż zacznie wyć telepać terkotać itp. mocniej i będzie można zdjagnozowac na 100%W autach są objawy typowe i tez nietypowe ciężkie do zdjagnozowania. Zapraszam na diagnozę mojego brzećzenia. Stawiam skrzynkę dobrego browca jak znajdziesz od kopa. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...