Jump to content

drgania kierownicy

pininfarin01
 Share

Recommended Posts

sprawa dotyczy imprezy gf 2,0 115km z 98r, podczas jazdy z od prędkości ok 100km/h do 120km/h kierownica zaczyna drgać.

zmieniłem już tarcze hamulcowe bo myślałem że to ich wina , ale nadal problem nie ustąpił

następnie zabrałem się za koła, dwa razy były wyważone i dalej problem występuję

myślałem że to wina otworu centrującego ale mam odpowiedni do modelu subaru.

pomału pomysły mi się zaczynają kończyć gdzie może być przyczyna tych objawów :mellow:

Nagle się to stało?

Jak wysprzęglisz przy tych 120 to też drga?

Zacznij od opon-załóż na przód zimówki lub inne koła-zamień tył i przód.-wyważanie nie zawsze pewne.

Sprawdź luzy łożysk i dokręcenie piast centralną nakrętką.

pojedz do dobrego wulkanizatora :P

z usług mojego wulkanizatora korzystam już kilka lat i nigdy nie było problemu(dla pewności koła robiłem też w innym zakładzie ale efekt ten sam), robiłem ostatnio u niego koła do fiata , i przy prędkości 240km/h było ok, więc złego słowa na jego temat nie mogę powiedzieć.

felgi mam proste, spróbuje przełożyć koła z przodu do tyłu i zobaczę jaki będzie efekt.

z usług mojego wulkanizatora korzystam już kilka lat i nigdy nie było problemu(dla pewności koła robiłem też w innym zakładzie ale efekt ten sam), robiłem ostatnio u niego koła do fiata , i przy prędkości 240km/h było ok, więc złego słowa na jego temat nie mogę powiedzieć.
Ale to może nie być jego wina, tylko na przykład kalibracji urządzeń. Znam serwis, który testuje urządzenia codziennie.