Jump to content

nierówna praca silnika (cylindry 1-3-5) tylko na zimnym silniku (3.0)


vtec
 Share

Recommended Posts

Panowie,

Może ktoś spotkał się z dolegliwością jak w temacie. Auto w chwili obecnej stoi w Józefowie w warsztacie. Objawy początkowe następujące, tj. auto stało 5 dni, po czym ciężko kręciło,ale odpaliło. Podczas ostatniego przeglądu wyniki sprawdzenia aku wyszły słabo, ale stwierdziłem że nie wymieniam aku i jeżdzę dalej, także podejrzenie pierwsze - aku. Po wymianie aku, praktycznie bez zmian, tj. ciężki kręcenie (tylko i wyłącznie na zimnym silniku) plus nierówna praca silnika. Kolejne wskazanie padło na wymianę świec, które przejechane miały ok 90kkm i de facto były do wymiany w najbliższym terminie. Po wymianie bez zmian. Wymieniono wszystkie cewki (1-3-5), bo jest opóźnienie zapłonu na zimnym silniku. Nadal nic.

Kolejne przewidziane działania w najbliższych dniach to wymiana listwy wtryskowej oraz sprawdzenie luzów zaworów - auto ma gaz. Jednakże gaz w tym wypadku nie ma z tym nic wspólnego, bo wszystkie sprawdzenie na wyłączonym i odpiętym gazie (ściągnięte przewody od gazu z listwy wtryskowej od gazu).

Ktoś może spotkał się z czymś takim? Oczywiście powyższe objawia się checkiem i brakiem esp, bo inaczej pewnie bym jezdził dalej. Tak jak wspomniałem, jak silnik jest ciepły, wszystko jest ok.

Edited by vtec
Link to comment
Share on other sites

rzecz w tym że auto ma przebieg 90 kkm, a na gazie z 15kkm. Nieautoryzowany serwis subaru też ma gwoździa :)

de facto instalacja od producenta po sąsiedzku ww. serwisu - Landirenzo

Edited by vtec
Link to comment
Share on other sites

i będzie rozbióreczka silnika i regulacja zaworków, także ... długo nie cieszyłem się bezawaryjnością, na szczęście gaz się zwrócił i na część naprawy też będzie ;)

 

 

nie ma to jak pozytywne nastawienie :czerwona:

Edited by vtec
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...