Skocz do zawartości

Rdza zżera mojego Outbacka


obk_user

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dlaczego zawsze we wszystkich rdzewiała,

i mocowanie foteli też..... :rolleyes: ...ale mówimy o dachu przy szybie przedniej.... ewentualnie o słupkach

No nie tylko w Legacy w Forkach też ruda idzie po mocowaniach foteli

 

Moja jedyna miłość to .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Samochód ma 3,5 roku. Wzdłuż całej górnej krawędzi przedniej szyby z pod uszczelki wyłazi rdza. Ostatni raz widziałem takie zjawisko na moim ŚP maluchu 25 lat temu. Od tego czasu żaden z moich francuskich, japońskich czy niemieckich samochodów nie zaczął rdzewieć po tak krótkim czasie.

 

Czy to jest normalne w Subaru? To mój pierwszy samochód tej marki.

 

Pozdrawiam,

 

Wygląda na niefachowo wymienioną szybę, jest oryginalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego zawsze we wszystkich rdzewiała,

i mocowanie foteli też..... :rolleyes: ...ale mówimy o dachu przy szybie przedniej.... ewentualnie o słupkach

No nie tylko w Legacy w Forkach też ruda idzie po mocowaniach foteli

 

Moja jedyna miłość to .........

 

 

Zgadza się, w starych Forkach też rdzewiały mocowania, ale to akurat nie problem, w przeciwieństwie do szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przez ostanie dwa tygodnie, ogladałem ze 20 foresterów i z 20 legacy. Ogromna wiekszość z nich miała ok15 lat. Żadne z aut przywiezionych ze Szwajcarii nie miały rdzy. Może w dwóch były minimalne plamki , ale to było w miejscach odprysków lakieru.

Doszedłem do wniosku, że u nas problem polega na sypaniu dróg piaskiem. Ten piasek jest przesiewany przez grube sita i zostają duże ziarna piasku. Mysle, że to wina mikro uszkodzeń spowodowanych tym piaskiem wyrzucanym z pod kół innych aut. Jak dorzucimy sól z innych odcinków dróg, to sie okaże, że destrukcja blach jest nieunikniona. :(

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Sorry za odkop, ale przypadkowo trafiłem na ten wątek i już wiem dlaczego w moim OBK był malowany dach, ale mimo tego nowe purchle nad górną uszczelką wychodzą, poza tym po ściągnięciu nadkoli ukazał się istny dramat

 

159649603_172144767919404_5888347127846764779_n.thumb.jpg.cf48f9df5cef59e048846941e13bdc38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lutek34 napisał:

Sorry za odkop, ale przypadkowo trafiłem na ten wątek i już wiem dlaczego w moim OBK był malowany dach, ale mimo tego nowe purchle nad górną uszczelką wychodzą, poza tym po ściągnięciu nadkoli ukazał się istny dramat

 

159649603_172144767919404_5888347127846764779_n.thumb.jpg.cf48f9df5cef59e048846941e13bdc38.jpg

ile on ma przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lutek34 napisał:

tarcze mają niecały rok, to tylko powierzchowny nalot.

Wyglądają jak by kończyły żywot, jakiej marki te tarcze? 

 

Trochę późno wziąłeś się za rudzielca, sporo pracy cię czeka, proponuję zdjąć jeszcze wydech i pewnie zawieszenie też dobrze by było odkręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pod bak i osłony wydechu też zajrzał...
W legacku z 2009 już nalot się tam zbierał.
No i podłużnice z tyłu.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dzixd napisał:

Ja bym pod bak i osłony wydechu też zajrzał...

 

wydech i osłony zrzucone, zbiornika nie będę już zrzucał, najgorsze miejsca zostaną podratowane. Tą subarynę  posiadam od 8 miesięcy, więc wcześniej nie mogłem tego ogarnąć.

 

Edytowane przez lutek34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ManoLEE napisał:

Tak wiekowe auto przy zakupie jednak warto od spodu obejrzeć, bo później właśnie takie kwiatki wychodzą... 

cena była adekwatna do stanu, powiedzmy że wziąłem ten samochód w rozliczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...