Jump to content

Rdza zżera mojego Outbacka

obk_user
 Share

Recommended Posts

Witam,

Samochód ma 3,5 roku. Wzdłuż całej górnej krawędzi przedniej szyby z pod uszczelki wyłazi rdza. Ostatni raz widziałem takie zjawisko na moim ŚP maluchu 25 lat temu. Od tego czasu żaden z moich francuskich, japońskich czy niemieckich samochodów nie zaczął rdzewieć po tak krótkim czasie.

Czy to jest normalne w Subaru? To mój pierwszy samochód tej marki.

Pozdrawiam,

Samochód zakupiony w SIP (Frey, Kraków). Dokupiłem nawet 5-letnią gwarancję. Wszystkie przeglądy/naprawy wykonuję tylko w ASO.

SIP twierdzi , że to nie jest uszkodzenie perforacji tylko uszkodzenie lakieru na który gwarancja jest 3 lata. Samochód kupiłem w październiku 2009.

od kiedy rdza to uszkodzenie lakieru ? Jak puchnie od spodu to jest ruda a uszkodzenie lakieru idzie z zewnątrz.

Pójdę zobaczyć jak to u mnie wygląda. Mój jest z tego samego okresu.

U mnie gładko bez żadnych śladów uszkodzeń lakieru lub parchów.

Edited by Adam12

wszytko fajnie ale kolega pisze, że ruda wychodzi spod lakieru a tamtym przypadku były przetarcia krawędzi klapy.

Jak kolega wstawi fotki wszystko będzie jasne.

Jeżeli dokupiona 5-letnia gwarancja nie obejmuje lakieru (a z wpisu autora tak wynika), to pozostaje jedynie gwarancja perforacyjna, a ta ma zastosowanie jak napisano powyżej.

a ta ma zastosowanie jak napisano powyżej

nawet jak lakier puchnie od spodu ?

http://www.forum.sub...50#entry1868728

Perforacja to jest korozja z ogniskiem po wewnętrznej stronie blachy i ujściem na zewnątrz. W przekroju i powiększeniu stożek szeroki po wewnętrznej stronie i z wierzchołkiem na zewnątrz blachy.

Mówiąc prostym językiem, po prostu dziura.

Wzdłuż całej górnej krawędzi przedniej szyby z pod uszczelki wyłazi rdza.

szybę ktos wymieniał...?

Nie, szyba nie była wymieniana.

wszytko fajnie ale kolega pisze, że ruda wychodzi spod lakieru a tamtym przypadku były przetarcia krawędzi klapy.

post-14313-0-84706200-1376382971_thumb.jpg

Wzdłuż całej górnej krawędzi przedniej szyby z pod uszczelki wyłazi rdza.

szybę ktos wymieniał...?

Nie, szyba nie była wymieniana.

Faktycznie.... uszkodzenia lakieru ewidentne :biglol:

• Upvote 1

Jak dla mnie to kompromitacja dla SIP'u.

ponieważ nie spotkałem się w z takim przypadkiem , nawet w o wiele starszych autach , to z tą "kompromitacją " bym się wstrzymał..tym bardziej , że z dnia na dzień to nie skorodowało.....trzeba wyciąć szybę i zobaczyć...o co chodzi

to z tą "kompromitacją " bym się wstrzymał.

z informacji wynika że decyzja /opinia jest jednoznaczna. SIP nie zaproponował wyjęcia szyby i sprawdzenia co tak naprawdę się wydarzyło.

że z dnia na dzień to nie skorodowało.

tym bardziej. Na przeglądach gwarancyjnych ( również perforacji ) nikt tego nie zauważył ?

Jest orzeczenie SN, w który wyjaśniono, że jeżeli wada była do stwierdzenia w czasie przeglądu gwarancyjnego, to należy uznać, iż doszło do zgłoszenia wady w terminie obowiązywania gwarancji.

W moim 2005 było podobnie ,tylko w bardziej zaawansowanym stadium .Szyba też nie była wymieniana ,a rdza masakryczna.Przy wycinaniu szyby i zdjęciu plastikowego podszybia ,zauważyłem podobne kwiatki w okolicy wlotu powietrza do dmuchawy.

Skoro to taka rzadkosc, to jaki problem dla tak duzego koncernu bylo naprawic, przybic piatke klientowi i zachowac dobre wrazenie na przyszlosc?

• Upvote 1

nawet jak lakier puchnie od spodu ?
To jest cały absurd tej gwarancji na perforację... Można się tylko śmiać albo płakać.... :angry:

To jest trochę tak jak by dawano gwarancję na "całkowite spalenie auta" i nie honorowano jej kiedy na przykład przepala się jedna instalacja. Trzeba czekać aż auto pójdzie z dymem. :P Problem dyskutowany na wielu forach motoryzacyjnych.