Skocz do zawartości

Rdza zżera mojego Outbacka


obk_user

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Samochód ma 3,5 roku. Wzdłuż całej górnej krawędzi przedniej szyby z pod uszczelki wyłazi rdza. Ostatni raz widziałem takie zjawisko na moim ŚP maluchu 25 lat temu. Od tego czasu żaden z moich francuskich, japońskich czy niemieckich samochodów nie zaczął rdzewieć po tak krótkim czasie.

 

Czy to jest normalne w Subaru? To mój pierwszy samochód tej marki.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zakupiony w SIP (Frey, Kraków). Dokupiłem nawet 5-letnią gwarancję. Wszystkie przeglądy/naprawy wykonuję tylko w ASO.

SIP twierdzi , że to nie jest uszkodzenie perforacji tylko uszkodzenie lakieru na który gwarancja jest 3 lata. Samochód kupiłem w październiku 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy rdza to uszkodzenie lakieru ? Jak puchnie od spodu to jest ruda a uszkodzenie lakieru idzie z zewnątrz.

Pójdę zobaczyć jak to u mnie wygląda. Mój jest z tego samego okresu.

 

U mnie gładko bez żadnych śladów uszkodzeń lakieru lub parchów.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko fajnie ale kolega pisze, że ruda wychodzi spod lakieru a tamtym przypadku były przetarcia krawędzi klapy.

Jak kolega wstawi fotki wszystko będzie jasne.

Jeżeli dokupiona 5-letnia gwarancja nie obejmuje lakieru (a z wpisu autora tak wynika), to pozostaje jedynie gwarancja perforacyjna, a ta ma zastosowanie jak napisano powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta ma zastosowanie jak napisano powyżej

nawet jak lakier puchnie od spodu ?

 

http://www.forum.sub...50#entry1868728

 

Perforacja to jest korozja z ogniskiem po wewnętrznej stronie blachy i ujściem na zewnątrz. W przekroju i powiększeniu stożek szeroki po wewnętrznej stronie i z wierzchołkiem na zewnątrz blachy.

 

Mówiąc prostym językiem, po prostu dziura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzdłuż całej górnej krawędzi przedniej szyby z pod uszczelki wyłazi rdza.

 

szybę ktos wymieniał...?

Nie, szyba nie była wymieniana.

 

wszytko fajnie ale kolega pisze, że ruda wychodzi spod lakieru a tamtym przypadku były przetarcia krawędzi klapy.

Jak kolega wstawi fotki wszystko będzie jasne.

post-14313-0-84706200-1376382971_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzdłuż całej górnej krawędzi przedniej szyby z pod uszczelki wyłazi rdza.

 

szybę ktos wymieniał...?

Nie, szyba nie była wymieniana.

 

wszytko fajnie ale kolega pisze, że ruda wychodzi spod lakieru a tamtym przypadku były przetarcia krawędzi klapy.

Jak kolega wstawi fotki wszystko będzie jasne.

Faktycznie.... uszkodzenia lakieru ewidentne :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kompromitacja dla SIP'u.

 

ponieważ nie spotkałem się w z takim przypadkiem , nawet w o wiele starszych autach , to z tą "kompromitacją " bym się wstrzymał..tym bardziej , że z dnia na dzień to nie skorodowało.....trzeba wyciąć szybę i zobaczyć...o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z tą "kompromitacją " bym się wstrzymał.

 

 

z informacji wynika że decyzja /opinia jest jednoznaczna. SIP nie zaproponował wyjęcia szyby i sprawdzenia co tak naprawdę się wydarzyło.

 

że z dnia na dzień to nie skorodowało.

 

 

tym bardziej. Na przeglądach gwarancyjnych ( również perforacji ) nikt tego nie zauważył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 2005 było podobnie ,tylko w bardziej zaawansowanym stadium .Szyba też nie była wymieniana ,a rdza masakryczna.Przy wycinaniu szyby i zdjęciu plastikowego podszybia ,zauważyłem podobne kwiatki w okolicy wlotu powietrza do dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak lakier puchnie od spodu ?
To jest cały absurd tej gwarancji na perforację... Można się tylko śmiać albo płakać.... :angry:

 

To jest trochę tak jak by dawano gwarancję na "całkowite spalenie auta" i nie honorowano jej kiedy na przykład przepala się jedna instalacja. Trzeba czekać aż auto pójdzie z dymem. :P Problem dyskutowany na wielu forach motoryzacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...