Jump to content

Kupno Forestera Diesel

szymcu
 Share

Recommended Posts

Właśnie → http://www.forum.sub...h-forumowiczow/ :angry:

Zalety i wady Forestera z dieslem wyszczególniono już w wielu mniej lub bardziej sensownych wątkach. Polecam się z nimi zapoznać, z zachowaniem rezerwy. Bo w przypadku używki zawsze jest szansa, że będzie to samochód należycie zadbany, ale też może zdarzyć się oszustwo lub po prostu nieświadomość poprzedniego użytkownika. Ogólnie Forester III diesel to dobry samochód.

Wady:

- Sprzęgło nie najwyższej klasy, użytkownik niemający koordynacji ruchów stóp, albo lubiący ruszać z piskiem łatwo jest spali. To jest zresztą przypadłość wszystkich aut ze stałym napędem na 4.

- Filtr cząstek stałych przy kiepskim paliwie lub przy częstych jazdach na zimnym silniku lubi się zapchać.

- Wtryskiwacze brudzą się stosunkowo łatwo.

Szczegóły znajdziesz na Forum. Pozostałych typowych awarii nie wymieniam, bo dotyczą one zarówno diesla, jak i benzyny. Są na Forum.

Zalety:

+ Małe (jak na taki autobus) zużycie paliwa.

+ Doskonałe właściwości trakcyjne.

+ Miły dźwięk, dla osób lubiących diesle.

+ Mały apetyt na olej, w porównaniu do benzyny.

Pozostałe zalety (a jest ich mnóstwo) są natury ogólnej, a także i metafizycznej. Też opisywane na Forum po wielekroć, choć ze zrozumiałych względów nie tak intensywnie, jak problemy.

Za te pieniądze powinieneś znaleźć dobre i niewyjeżdżone samochody.

Konkretna porada to moim zdaniem szukać rocznika od MY2010 w górę, silnik już po poprawkach, na pewno też na poprawionym sofcie, więc przy używanym aucie mniejsza szansa na wtopę :)

Rocznik 2011 przejechane 104 tys w 22 miesiące . Przez ten okres wymieniane były kilka razy łączniki stabilizatorów przód/tył , cztery łożyska - co mnie trochę zdziwiło , bo już przy przebiegu 90 tys. Bierze olej - ale które auto nie bierze ??? Silnik i sprzęgło ok jeżeli dość delikatnie się je traktuje to jeźdźi - ja jeźdźiłem wcześniej 4 lata imprezą , także nie miałem problemów z ruszaniem czterołapem. Spalanie baaardzo ok bo max 7 litrów przy dynamicznej jeźdźie- oczywiście można więcej , ale kto będzie katował takie auto jak na oesie - przecież nie o to chodzi . Denerwuje mnie jedno - wyciąganie np. skutera z wody - nie ma szans na to bez porządnego spalenia sprzęgła, to auto się do tego nie nadaje .

Obecnie cieknie mi dach - prawdopodobnie reling się jakoś dziwnie rozszczelnił mimo tego , że nigdy bagażnika nie zakładałem - czekam na diagnozę - Maras na Deutchland pojechał.

Ogólnie auto ok.