Jump to content

światła, podświetlenie radia, klimy, nawigacja

sebek
 Share

Recommended Posts

Cześć

zakupiłem Outbacka H6 3.0 2004 automat, navi :D

pytanko jak włączam światełka - bo w Polsce trzeba - to przygasa podświetlenie radia, panelu klimy oraz nav włącza się w tryb nocny

po lewej przy kierze mam 6-stopniową regulacje podświetlenia ale nawet jak dam na max to jest słabe podświetlenie jak na jazdę w dzień (szczególnie w lato)

w navi da się chyba tryb nocny wyłączyć całkowicie, ale co zrobić żeby nie przygasało podświetlenie ? - w Foresterze miałem pstryczek

Edited by sebek

to przygasa podświetlenie radia, panelu klimy oraz nav włącza się w tryb nocny

jeśli pokrętło natężenia podświetlenia będzie na max. to podświetlenie nie będzie przygasać. Osobna kwestia czy jest ono wystarczające w bardzo słoneczny dzień.

Edited by Adam12

jest na max i przygasa

dzwoniłem do ASO Mikołów mówili że nie da się nic zrobić

mogę sobie zamontować lampy ledowe do jazdy dziennej

Nie wiem, który to rocznik, ale u mnie w 2004 jest przycisk (pod ekranem nawigacji, chyba pierwszy z lewej) który przyciśnięty na jakąś sekundę rozjaśnia podświetlenie przy włączonych światłach. Tryb nocny w nawigacji można z kolei wyłączyć w ustawieniach.

• Thanks 2

Nie wiem, który to rocznik, ale u mnie w 2004 jest przycisk (pod ekranem nawigacji, chyba pierwszy z lewej) który przyciśnięty na jakąś sekundę rozjaśnia podświetlenie przy włączonych światłach. Tryb nocny w nawigacji można z kolei wyłączyć w ustawieniach.

mam wersje 2004 H6 3.0

1. dzięki nie wiedziałem sprawdzę

2. w nav wiem że się da

Edited by sebek

w moim MY2000 też tak jest (niestety :(). Również otrzymałem poradę, by światła do jazdy dziennej założyć i będzie po kłopocie. Na razie klimą reguluję na szum nawiewu :), radiem na decybele, a navi nie mam...

W moim MY99 też mnie to irytowało. Gasiłem czasem światła aby zobaczyć co jest na wyświetlaczu. Kupiłem okrągłe diodowe NSSC (lampy okrągłe,cztery diody w jednej lampie), zamontowałem je we wnęce zderzaka pod tablicą i teraz wszystko widzę na panelu klimatronika :). No i nie zapominam włączyć świateł jak to się nieraz zdarzyło.

hehe, instrukcji się nie czyta panowie ?

W OBK II gen wystarczy przytrzymać OFF klimy i podświetlenie wraca do pełnej jasnośći, to samo z radiem - przytrzymać wyłącznik radia. Jak jest w III gen nie wiem, bo nie miałem okazji jeździć takim.

• 2 weeks later...

hehe, instrukcji się nie czyta panowie ?

W OBK II gen wystarczy przytrzymać OFF klimy i podświetlenie wraca do pełnej jasnośći, to samo z radiem - przytrzymać wyłącznik radia. Jak jest w III gen nie wiem, bo nie miałem okazji jeździć takim.

właśnie sprawdziłem. Działa :) Dzięki wielkie! (żeby czytać, trzeba mieć instrukcję :()

• 2 years later...
  • 1 year later...

WITAM ja się podepnę pod temat. Jeśli gdzieś ominąłem bardziej związany wątek z moim przypadkiem to przepraszam.

Otóż kpiłem jakiś czas temu OBK III 3.0 AWD i mam taki problem, że radio działa ale tylko z przycisków z kierownicy. Cały środkowy panel nie podświetla się (ani panel radia ani panel klimy). Nie działają też żadne przyciski ze środkowego panelu radia, natomiast przyciski od klimy ze środkowego panelu działają. Może ktoś podpowie jak ogarnąć tą zagadkę ? Dodam jeszcze, że navi działa i na wyświetlaczu dotykowym navi działa wszystko.

IMG_20171221_134530.jpg