Skocz do zawartości

Zmiana Xenonó na zwykłe halogeny


bukaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Pech chciał że miałem nieprzyjemny incydent który skończył się lekkim puknięciem auta.

Dostała lampa i akumulator ehh...

Zacząłem szukać lampy używanej xenonowej do forestera II (po liftingu) i tu problem.

Lamp ogólnie nigdzie nie można dostać a te na allegro są horendalnie drogie.

Tak się zastanawiam, czy można w miejsce xenonów kupić nowe zywkłe lampy.

Nie będzie problemów z podłączeniem ?

Wiem że wszyscy raczej zmieniają z halogenów na xenony ale cóż począć.

Bawił się ktoś w coś takiego ?

Zastanawiam się również co w takim razie z czujnikiem autopozimowania xenonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam na początku, że nie mam Forestera, ale... zamierzam kupić (używanego). Mój mechanik (a jest to bardzo dobry fachowiec) uprzedził mnie, że zmorą aut z xenonami (nie tylko Subaru) są palące się przetwornice, a ich cena jest wysoka. Wyraziłem zaniepokojenie, czy w takim razie decydować się na Forestera, bo spora część ma xenony. Odpowiedział mi, żebym się nie przejmował, bo może akurat mi nie nawalą, a jeśli nawet, to da się przerobić na zwykłe halogeny i oni to już w kilku Forkach robili.

 

Wynika z tego, że się da, jak na razie przez kilkanaście lat mój mechanik ani razu mnie nie pokłamał, więc mu wierzę :-) Szkoda, że nie jesteś z Krakowa, mógłbym polecić warsztat. Pozostaje tylko czekać na wypowiedź kogoś, kto taką zamianę w swoim Foresterze wykonał - sam jestem ciekawy, zwłaszcza pod kątem tego mechanizmu samopoziomującego, który podobno jest przy ksenonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemów z podłączeniem, gniazda w obu typach lamp są takie same. Natomiast w kwestii autopoziomowania to sam się zastnawiam. Teoretycznie powinno ono działać wtedy dla halogenów, ale nie jestem pewien co na to kodeks drogowy - generalnie halogeny mają manualne sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...