Jump to content

Turbodziadek knock sensor problem

viperski
 Share

Recommended Posts

Jakiś czas temu zaczęło mi losowo wywalać error 22 - knock sensor. Wyskakiwał po rozgrzaniu silnika, przy różnych obrotach, potem gasł i zapalał się ponownie.

Wymieniłem czujnik, co prawda na używkę, ale po wymianie nic się nie zmieniło. Poczytałem trochę różne fora i w efekcie wymieniłem kabelek od sensora do komputera, co również nie pomogło. Potem znów poczytałem i sprbowałem podłożyć miedzianą podkładkę pod czujnik - bez zmian.

Już nie mam pomysłu co dalej. Jakieś sugestie macie?

Nie miałem co prawda dynamometru pod ręką, dokręciłem na czuja ale pamiętałem że ma być jakoś koło 20Nm. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że jak poluzuję i dokręcę odpowiednim momentem, to będzie dobrze.

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale ten błąd oznacza chyba, że jest jakaś awaria czujnika, ew wiązki.

Czy może wyskakiwać taki błąd jeśli układ jest sprawny, a odbiera z silnika takie stuki, że nie może sobie z nimi poradzić i wywala błąd?

EDIT: po przeniesieniu czujnika w inne miejsce, działa dobrze. Inne miejsce - jakiś wolny otwór w bloku po lewej stronie od przepustnicy

Edited by viperski

Temat powrócił. Tym razem błąd wyskakuje tylko kiedy stanę w korku lub dłuższy czas manewruję gdzieś na parkingu. Zupełnie tak jakby to było powiązane z temperaturą w komorze silnika. Podczas normalnej jazdy jest OK

Będę jeszcze kombinował. Na razie dałem podkładkę miedzianą pod czujnik zamontowany w nowym miejscu. Pierwsze testy OK

Czy jest na to jakiś sprawdzony sposób?

• 3 weeks later...