Skocz do zawartości

Jak działają wentylatory chłodnicy w imprezie??


kubaRX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wolnossaca imprezę gc8 chciałbym się dowiedzieć w jakich momentach włączają się wentylatory?? Po włączeniu klimy i gdy auto stoi w korku działa tylko prawy wentylator (stojąc przed autem lewy) natomiast mam wrażenie że ten od strony kierowcy w ogóle nie działa. No chyba że odpala się gdy silnik jest już na prawdę bardzo gorący??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny chodzić obydwa , tylko z dwoma prędkościami , pierwsza prędkość od podaj 93 st . Druga od 102-105 zależnie od modelu. Jest to uzależnione od modelu , roku , ale mniej wiecej tak to wyglada

 

Ups teraz zauważyłem ze chodzi Ci o GC , tego nie jestem pewien , w new age jest napewno tak , w GC musiałbym się mechaników zapytać

Edytowane przez carfit
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbije temat żeby nie tworzyc nowego, sprawa wyglada nastepujaco

 

mamy osobnika, WRX kombi, 2003 rok, bez przeróbek, totalna seria, od czasu kiedy zrobiło się chłodno, jeden z wentylatorów nie wyłącza się, działa często i chyba zbyt długo, samochód jest cywilnym pojazdem, którym jeździ moja żona - dodam że nie upala ;) - czyli spokojna, normalna jazda. Czy ktoś mógł by skomentować, podpierajac sie własnymi doświadczeniami?

Nie chciał bym zeby nagle spalił sie silnik wentylatora, może to objaw za wysokiej temp. płynu, może przyciął się jakis stycznik?

 

Pozdrawiam

jaqb

Edytowane przez jakoobcycles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator od chłodnicy wody dziala z dwoma predkościami, od ponad 90 st. 1 bieg a ponad 110 2 bieg,

Wentylator od klimy dziala tylko jak jest włączona, natomiast spotkalem się z przypadkiem kiedy pow. 110 st. włączył się też ten od klimy.

Po odłączeniu kostki od czujnika temp. wody powinien chodzić na 2 biegu (szybszy)

tak samo w przypadku klimy, odłączasz czujnik ciśnienia za sprężarką i powinien samoczynnie się włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

dokleje sie do tematu

u mnie zauwazlem ze wentylator wlacza sie po jak podjade pod dom tylko ze droga ktora jade to okolo 1km pokonany powoli na 1 biegu max 2 i przewaznie gdy auto chodzi na luzie a otwieram garaz wentylator zaczyna chodzic ale tylko jeden.

chodzi jakis czas i gasnie (po zgaszeniu silnika tez sie odcina, chodzi tylko jak jest na zaplonie)

 

dzis zauwazylem ze byla ta sama regula co zawsze ale po chwili jak auto chodzilo uslyszalem ze wlaczyl sie drugi wiatrak ten od klimy ktory teoretycznie nie powinien chodzic bez klimy i po okolo minucie przestal chodzic.

 

Weze nie byly mocno gorace wiec mnie to zdziwilo.

Cos moze powoli nawalac?

Klima nawet nie chodzi poniewaz nie ma czynnika bo uciekl przez uszkodzona chlodnice.

 

ps

wlasnie wrocilem z pomiaru temp.

przy 95 wentylator wlaczony

przy 90 wygasa

 

i tak kilka razy i nic sie nie dzialo dziwnego wiec nie wiem sam

 

Edytowane przez chudy__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei zauważyłem, że w czasie trasy autostradowej z prędkością 140 km/h, kiedy zjeżdżam na stację słyszę, że chodzi lewy wiatrak, bardzo długo. Dziwne, w trasie chyba jest na tyle dobre chłodzenie, że aż tak nie powinien się grzać...:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klima włączona? W Subaru klima załącza się mimo nie wciśniętego guzika A/C jeśli jest nawiew ustawiony na szybę przednią lub szyba/nogi. Wtedy może włączyć się lewy wentylator. U mnie obydwa działają czy to klima czy temp chłodziwa wyniesie 96'c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...