Jump to content

stacyjka <-> rozrusznik: cała kablologia....

EL-Marcin
 Share

Recommended Posts

Cześć

Mam taki problem w Forestrze, że nie zawsze kręci mi rozrusznik po przekręceniu kluczyka. Gdy już działa to kręci żwawo i machina ładnie odpala. Chcę zrobić przegląd całej elektryki, czyli od stacyjki aż do rozrusznika.

- czy ma ktoś dokładny schemat jak to wygląda w Foresterze MY02 z automatem

- będę również wdzięczny za podpowiedzi jakie są kolory przewodów odpowiedzialnych za rozrusznik idących do stacyjki, gdzie ta wiązka potem znika, gdzie są po drodze jakieś przekaźniki itp...

Zacznij od wymontowania, rozkręcenia i wyczyszczenia rozrusznika. Na 95% ma zasyfioną oś, po której przesuwa się zębatka. Dość prawdopodobne jest też oblepienie brudem trzpienia elektromagnesu, i tulei, w której się porusza. To wszystko razem powoduje, że elektromagnes nie wyrzuca do końca zębatki i nie zwiera styku podającego napięcie na silnik rozrusznika.

Przy okazji wymień szczotki, bo się pewnie kończą.

Edited by suberet

Rozruchawka już po przeglądzie. Wewnątrz było zaskakująco czysto, żadnych objawów zużycia czy uszkodzenia....

Oczywiście wymyłem go jak należy i założyłem, ale nadal obstawiam problem gdzieś między stacyjką a samym rozrusznikiem.

Baaardzo proszę o jakiś schemat i lokalizację podzespołów....

witaj Nie wiem może się nie znam ,ale znajomy elektryk samochodowy często wymienia tzw kostkę stacyjki. Nie wiem czy w subaru takowa występuje jako część zamienna ale może warto się przyglądnąć, jak go pytałem to mówił że często się nadpalają styki i raz działa a raz lipa. pzdr

Rozruchawka już po przeglądzie. Wewnątrz było zaskakująco czysto, żadnych objawów zużycia czy uszkodzenia....

Oczywiście wymyłem go jak należy i założyłem, ale nadal obstawiam problem gdzieś między stacyjką a samym rozrusznikiem.

Baaardzo proszę o jakiś schemat i lokalizację podzespołów....

Rozebrałeś też elektromagnes? A jak tam szczotki wyglądały?