Skocz do zawartości

Podwyżka cen przeglądu na 60 000km. Forestera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie bardziej skierowane do Działu Technicznego, więc pozwolilismy sobie na odpowiedź.

 

Ostatnio zostały zweryfikowane kalkulacje przegladów okresowych w odniesieniu do zaleceń producenta, co się przełożyło miedzy innymi na wzrosty cen. Przegląd po 60 tys km wymaga przeprowadzenia wielu czynności zawiera również wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów. Podawane ceny są maksymalnymi kosztami jakie mogą wystapić przy przeglądzie. Poniżej tabela czynności dla silników benzynowych.

przeglady.pdf

Edytowane przez DZIAŁ TECHNICZNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zostały zweryfikowane kalkulacje przegladów okresowych w odniesieniu do zaleceń producenta, co się przełożyło miedzy innymi na wzrosty cen. P

Co się zmieniło w zakresie przeglądu w porównaniu do poprzednio przeprowadzanych dla Forestera 2.0 MY10 MT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać co sie zmieniło w tym przeglądzie- co zostało dodane oprócz wymiany oleju w at? Na zestawieniu czynności nic sie nie zmieniło - dodano tylko olej w at ( co kosztowało do tej pory ok 170 zł dodatkowo) więc i tak podwyżka jest znacząca.

 

Edytowane przez Lukasz123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest różnica pomiędzy olejem do skrzyni AT i CVT.

Więc nie mylcie tegoooooo!

 

Olej do CVT jest specjalnym olejem o niebo droższym od oleju do AT.

Do skrzyni CVT należy stosować olej specjalnie do tego celu zaprojektowany, nie wolno używać zamienników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam własnie 60 tys. km i u mechanika (poza aso) zleciłem wymiane oleju i w skrzyni mi nie wymienili bo podobno jest tam jakis filtr i nie mieli go na miejscu, robił ktos sam wymiane ? byl tam jakiś filtr ? ja mam 2012 rok 2.0 benzyna 150KM automat


byłem dzisiaj w serwisie i przy okazji spytałem o olej w skrzyni i okazało się, że filtr jest wewnętrzny i mechanik powiedział, że sie nie wymienia go, dopiero w przypadku awarii skrzyni. Sam olej mam wymienić. Spytałem sie go jeszcze czy wymieniać ten olej na 60 tys czy wytrzyma do 120 tu powiedział że te skrzynie sa bezawaryjne i nic im sie nie stanie jak teraz nie wymienie, ale nowy olej na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...