Jump to content

Księgi fabryczne

Jabu
 Share

Recommended Posts

Szanowna Dyrekcjo,

Czy macie Państwo możliwość poproszenia fabryki o wypis z księgi fabrycznej dla konkretnego pojazdu na podstawie numeru VIN. Mam problem z ustaleniem roku produkcji pojazdu sprowadzonego. Wydział komunikacji powiedział, że jedynym sposobem w tej sytuacji jest dokument producenta potwierdzający rok produkcji.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Szanowna Dyrekcjo,

Czy macie Państwo możliwość poproszenia fabryki o wypis z księgi fabrycznej dla konkretnego pojazdu na podstawie numeru VIN. Mam problem z ustaleniem roku produkcji pojazdu sprowadzonego. Wydział komunikacji powiedział, że jedynym sposobem w tej sytuacji jest dokument producenta potwierdzający rok produkcji.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Jezeli jest to US Spec - to mogę to sprawdzić w ciągu 2 minut. Oczywiście poproszę pełen VIN.

Tylko, że ani Janek i Xbike ani nawet ASO Koper nie da pieczątki, która będzie honorowana przez Wydział Komunikacji. W tej sytuacji pozostaje chyba jedynie SIP

Tylko, że ani Janek i Xbike ani nawet ASO Koper nie da pieczątki, która będzie honorowana przez Wydział Komunikacji. W tej sytuacji pozostaje chyba jedynie SIP

Mam wrażenie, że w tym przypadku Wydział Komunikacji ma uzasadnione podstawy /np wpis w dokumentach o dacie pierwszej rejestracji za granicą/ do wątpliwości a kolega widzi rok modelowy /następny po roku produkcji/ i próbuje za wszelką cenę przekonać ich do swoich racji - życzę oczywiście sukcesu, ale jeżeli jest tak jak myślę - to może być za późno.

Właśnie, obawiam się że tylko SIP może dać odpowiedni papier. Poza tym z tego co wiem to VIN zawiera rok modelowy, a nie koniecznie rok produkcji. Nie mylę się?

Poza tym z tego co wiem to VIN zawiera rok modelowy, a nie koniecznie rok produkcji.

Po VIN SIP napewno może odczytać nawet miesiąc produkcji!!!

Właśnie, obawiam się że tylko SIP może dać odpowiedni papier. Poza tym z tego co wiem to VIN zawiera rok modelowy, a nie koniecznie rok produkcji. Nie mylę się?

Rok modelowy to po prostu 10-ta cyfra VIN-u. Natomiast po całym numerze można dojść co i jak. US czy EU Spec, jak US to daj na PW ten numer?

Poza tym z tego co wiem to VIN zawiera rok modelowy, a nie koniecznie rok produkcji.

Po nr VIN SIP napewno może odczytać nawet miesiąc produkcji!!!

Chodzi mi o to, że sam VIN nie ma zakodowanych tych informacji. VIN daje możliwość identyfikacji w bazie, gdzie owszem jest rok, miesiąc a nawet dzień produkcji. Tylko SIP ma pełny wgląd w takie bazy, czy nie?

Może Xbike ma kopię takiej bazy....

Xbike ma czarną teczkę i wie wszystko, ale nie powie :mrgreen:

To kto zabił Kennediego?

A na serio to sugeruję telefon do SIP jak i inni.

To kto zabił Kennediego?

e pierniczyc to.

sprawdz lepiej jakie sa planowane liczby, w duzym lotku na sobote :lol:

:wink:

a może lepiej, kiedy koniec świata ;) bo będę wiedział jak rozkinić sprawę posiadania Subaru w przyszłości :) czyli czy tyrać, wziąć kredyt, czy rozbić szybkę tego dnia w salonie i cieszyć się jazdą :D gdy inni popadną w panikę :)