Jump to content

legacy 08D szum przy przyspieszaniu

slesz
 Share

Recommended Posts

no i ciekawostka

przy przyspieszaniu słychać szum/szelest/dźwięk wiatraka(jakby piasek się przesypywał :P )? wydobywa się z lewej strony kokpitu, jakby spod deski rozdzielczej i pojawia się w zakresie obrotów 1600-opór, na jedynce od 2000, na luzie nie ma tego dźwięku, słychać go też przyspieszając tempomatem..

co ciekawe intensywność zależy od stopnia wychylenia pedału gazu - przyspieszając delikatnie ledwo go słychać a jak ostro to hałasuje jak klima na maksymalnych obrotach (w zasadzie nawet brzmi jak klima ale to nie klima na bank)

mój typ - turbo/przewody do turbo (zakres obrotów by pasował) ale - 1. auto jeździ bez zmian, 2. ewidentnie słychać to spod deski

jakieś inne typy?

zobaczę jeszcze rano jak wszystko wystygnie - dziś to usłyszałem jak przegoniłem legacy z prędkościami autostradowymi+ przez 3 godziny (temperatura powietrza +- 30C)

@@slesz jak nie szumiącą symbolicznie dwumasę słyszysz,to na dodatek jeszcze przesypujący się piasek na Helu. :P;) A co tam w Zakopcu mówią? :biglol:

A tak poważnie,podnosnik czy kanał i sprawdzenie od spodu.Może nieszczelność jakaś wydechu albo poluzowane jakieś osłonki.

Może nieszczelność jakaś wydechu

tak wygląda

jak otworzyłem szybę podczas jazdy to się okazało że szumi nie tylko nie cicho ale również nie spod deski - tylko spod spodu :P jutro jadę na kanał i się okaże :) napiszę w każdym razie co to to było to

tak przy okazji przekroczyłeś już 200kkm ?

na razie 198.. ale jak tylko puknie 200 to nie omieszkam się pochwalić :)

Obstawiam wąż od turbiny. Kiedyś przy montażu webasto ASO nie założyło mi tej rury tak, jak trzeba. Efekt był taki, że przy przyspieszaniu słychać było, jakby dmuchawa pracowała ze zdwojoną mocą. Puszczenie gazu i następowała cisza. Nie odczuwałem przy tym spadku mocy.