Skocz do zawartości

BRAK ISKRY legancy1 1.8 kombi B/G


Irek Stachowicz

Rekomendowane odpowiedzi

witam problem mianowicie mam taki . auto przestało chodzić mi na benzynie po 2 dniach zgasły mi kontrolki w centralce gazu zachowanie jak brak prądu zmieniłem centralkę na inna i dalej to samo centralkę wsadziłem do bmw celem sprawdzenia . wiec podpoiłem kabel bezpośrednio z akumulatora do bezpiecznika instalacji gazowej w momencie przekręcania kluczyka odzywa się przekaźnik jakiś pod licznikiem i strasznie dzwoni . wiec wziąłem 2 sposób podpoiłem bezpośrednio kabel do cewki zapłonowej z akumulatora w trakcie kręcenia słyszę jak ten przekaźnik pod licznikiem się odzywa i cyklicznie przerywa wraz z kręcącym się rozrusznikiem co to możne być według mnie zgubiło prąd dochodzący do cewki proszę o pomoc od czego mam zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słuchaj a jeśli kontrolki normalnie się świecą centralny dział to mi się wydaje ze masa jest ale sprawdzę to i możne to tak jest pierdoła .dodam ze jechałem na prostej drodze jak to się stało ...a i po podpięciu nowego akumulatora na chwile wrócił prąd do centralki gazowej po przekręceniu rozrusznika zgasłą centralka i było słychać tykanie przekaźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto to po prostu sprawdzić, połączenie może podrdzewieć i wtedy robią się w elektryce jaja bo prąd sobie szuka różnymi drogami przejścia. Niby wszystko działa, ale nie do końca ;)

Edytowane przez cianbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecę sprawdzę na duł do samochodu ..do tej pory jak na taka trumnę to wszędzie wjechałem . ma swoje lata . dałem za niego 1000zł wkład w niego to tylne łożysko i przedni przegub . instalacja gazowa nowa i niepowianie się zina nic dziać ma dopiero przejechane 10 tys .. a powiedz mi w którym miejscu jest kostka do zaczytania błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra lecę dalej rozbierać i szukać problemu kur*** zdjąłem już cały licznik i pół deski rozdzielczej jak to będzie masa to się będę śmiał ze swojej głupoty

 

sprawdziłem masę nic nie dało .nie święci mi się kontrolka po przekręceniu kluczyka check engine (brak napięcia na bezpieczniku ) ma ktoś możne schemat ??

Edytowane przez Irek Stachowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...