Jump to content

Za niskie doładowanie turbo GT

tukan
 Share

Recommended Posts

Witam kupiłem silnik z legacy od gościa z forum,co prawda do dzis nie dał mi IC do niego i nie odbiera ode mnie telefonu ale to inna sprawa.Auto mialo jezdzic na doładowaniu 1,5bar a tu ledwo 0.8 po przekładce.Potrzebuje inforamacji jak podpiac podcisnienia zeby dmuchło max co sie da 1,5-2 bar tylko dla sprawdzenia czy wg jest sens szukania zle podpietych podcisnien.Wg kodów bledów mam blad 11 23 i 45 czy to tez moze miec wpływ na doładowanie.??pozdro

Edited by tukan

Auto mialo jezdzic na doładowaniu 1,5bar a tu ledwo 0.8 po przekładce

w GT na serii masz 0.8 bara a 1.5 - 2.0 bary to chyba troszkę za dużo dla seryjnego silnika :)

Ale sam silnik kupiłeś i zamontowałeś czy z kompem?

Jeśli zostało Twoje ecu to masz seryjną mapę z GT-eka i zapomnij o wyższym doładowaniu.

No chyba że jakimś kontrolerem doładowania się chcesz pobawić,ale odradzam. ;)

Twoje błędy to: 11 - czujnik położenia wału, 23 - przepływka i 45 - map sensor. Ostatni może mieć jakiś związek z ciśnieniem turbo, ale GTek jak pisali wcześniej tyle dmucha. Ja na twoim miejscu najpierw bym zajął się usunięciem tych błędów poprzez naprawę/.wymianę odpowiednich czujników i podzespołów dopiero potem "martwił się" doładowaniem. Szczególnie że 11 jest bardzo poważnym błędem (u mnie z tym błędem silnik nie odpalał)

U mnie odpala sporadycznie;p ale mam czujnik wiec wymienie.ECU mam z nowym silnikiem ze zmieniona mapa i nie dmucha.Co moge zrobic zeby dmuchnelo 1,5 lub wiecej tak dla sprawdzenia.

Turbo pewnie Ci dmuchnie tyle w silnik - do tego nawet nie trzeba wielkiej filozofii zapewne. Ale co z tego, skoro masz tam jakis tajemniczy mix, ktorego, zdaje sie, nie ogarniasz. Auto do speca i tam sie wszystko okaze. Docelowo oszczedzisz czas, nerwy i pieniadze.