Skocz do zawartości

Za niskie doładowanie turbo GT


tukan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem silnik z legacy od gościa z forum,co prawda do dzis nie dał mi IC do niego i nie odbiera ode mnie telefonu ale to inna sprawa.Auto mialo jezdzic na doładowaniu 1,5bar a tu ledwo 0.8 po przekładce.Potrzebuje inforamacji jak podpiac podcisnienia zeby dmuchło max co sie da 1,5-2 bar tylko dla sprawdzenia czy wg jest sens szukania zle podpietych podcisnien.Wg kodów bledów mam blad 11 23 i 45 czy to tez moze miec wpływ na doładowanie.??pozdro

Edytowane przez tukan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam silnik kupiłeś i zamontowałeś czy z kompem?

Jeśli zostało Twoje ecu to masz seryjną mapę z GT-eka i zapomnij o wyższym doładowaniu.

 

No chyba że jakimś kontrolerem doładowania się chcesz pobawić,ale odradzam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje błędy to: 11 - czujnik położenia wału, 23 - przepływka i 45 - map sensor. Ostatni może mieć jakiś związek z ciśnieniem turbo, ale GTek jak pisali wcześniej tyle dmucha. Ja na twoim miejscu najpierw bym zajął się usunięciem tych błędów poprzez naprawę/.wymianę odpowiednich czujników i podzespołów dopiero potem "martwił się" doładowaniem. Szczególnie że 11 jest bardzo poważnym błędem (u mnie z tym błędem silnik nie odpalał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo pewnie Ci dmuchnie tyle w silnik - do tego nawet nie trzeba wielkiej filozofii zapewne. Ale co z tego, skoro masz tam jakis tajemniczy mix, ktorego, zdaje sie, nie ogarniasz. Auto do speca i tam sie wszystko okaze. Docelowo oszczedzisz czas, nerwy i pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...