Skocz do zawartości

Podświetlenie wskazówki prędkościomierza


szamann1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z podświetleniem wskazówki prędkościomierza. Chyba będzie się to wiązało z "wybebeszeniem" zegarów, a wolałbym wiedzieć wcześniej jaka żarówka jest tam zastosowana. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całoszklane t5 r5 oraz t10 r10. Wskazówka razem z częścią licznika jest OIDP t10/r10.

Wybebeszenie zegarów to jest odkręcenie dwóch wkrętów nad licznikiem, ściągnięcie osłony (lekka gimnastyka z kierownicą), odkręcenie kolejnych 3 wkrętów i licznik masz w rękach. Kilka minut pracy.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mi padło podświetlenie obrotomierza, rozumiem że postępuję tak samo.

sebxyz

Dokładnie tak samo. Licznik jest jedną wielką kostką, żarówki są w wykręcanych oprawkach dostępnych po jego wymontowaniu. Przewody są na tyle długie, że nie trzeba ich odpinać od licznika.

Sugeruję wymianę wszystkich. Po zamontowaniu nowej świeci ona wyraźnie jaśniej od pozostałych - licznik podświetlony jest nierównomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Gdyby ktoś znalazł zamienniki led, o których wspomniał juz lasoffroadsex, to będę wdzięczny o oznaczenia ;-)
 

Edit:

Panie i Panowie. Konieczne jest zastosowanie LEDów na szynie CANBUS?

Edytowane przez radek_shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam.

 

Odświeżę sucharka. Właśnie mi padło podświetlenie prędkościomierza. Procedura raczej łatwa jak widać powyżej. Mam jednak pytania:
1) żarówki całoszklane T5 (R5) i T10 (R10) są w różnych wariantach mocy: 1,2 W, 2 W, 5 W i tak dalej. Które powinny być domyślnie, aby za bardzo po oczach nie walić?

2) ktoś ogarnął te LED-y o które pytał kolega radek_shin i montował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten wątek  ;)

Jak ja tego nie znalazłem... Dzięki serdeczne.

 

Jeszcze dodam w kwestii diod - może komuś się przyda:

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f85/led-dash-lights-93277/#post1230088

 

No i kończąc: wymieniłem 9 żarówek T5 oraz 3 T10. Czemu nie 11 T5? Gdyż dwie pod stanem licznika oraz dystansem dziennym są zielone. U mnie jeszcze działają więc nie tykałem. Operacja rzeczywiście dość prosta. Różnica w mocy świecenia ogromna, wręcz się boję, czy nie za mocno to świeci, oczy już mi się przyzwyczaiły do tego lekkiego światła. Zobaczymy jak będzie. Niektóre żarówki już były zdrowo przydymione, więc najpewniej zbliżał się już ich czas.

Edytowane przez maniooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No to i mnie dopadło - ale tak na spokojnie...

Zaczęło się że znikło podświetlenie temp silnika

Myślałem że to żarówka lecz okazało się że jest sprawna bo przekręciłem ją do wskaźnika paliwa i tam działała, ale wcześniej wpadłem na pomysł żeby doprowadzić tam osobne zasilanie i gdzieś zrobiłem zwarcie;/

Zgasł licznik tzn podświetlenie wskazówek i zielone główne - kontrolki działają jak i same wskaźniki prędkościomierza obrotka licznika dziennego itp podświetlenie nawiewów i konsoli środkowej tez działa.

Kooknąłem na bezpieczniki wew pod ta mała klapką koło lewej nogi pozmieniałem na nowy "illumi" (czy jakoś tak)ale dalej ciemność.

Czy jest jeszcze jakiś bezpiecznik/przekaźnik który za owe podświetlenie odpowiada ?Może pod maska ? Bo wątpię że wszystkie żarówki spaliłem , no chyba że jest taka możliwość?

A wracając do podświetlenia temp silnika to czy jest też od tego osobny bezpiecznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...