Skocz do zawartości

Klimatyzacja problem.


sebekian

Rekomendowane odpowiedzi

UP!

 

Ja tez mam podobny problem. Jak to zdiagnozowaliście?

u mnie wystarczy że jest 25'C na zewnątrz i klima po kilkunastu/dziesięciu minutach przestaje dmuchać zimnym, sprzęgło klimy jest rozłączone.

 

Ja w legacy tez mialem ten problem... za grilem masz taki czujnik i wystarczylo go rozlaczyc i podlaczyc na nowo (da sie ogarnac przez kratki) sprezarka sie zalaczala i chodzila az do zgaszenia samochodu.

Sprawdz u siebie moze zadziala... a jak zadziala majstrowane przy tym czujniku to znaczy ze czujnik walniety i wymiana ...

 

w serwisie ponad tysiak za sam czujnik plus wymiana (jak zadzia to dawaj na prv opowiem szczegoly jak to zrobic taniej)

Edytowane przez sidu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja w legacy tez mialem ten problem... za grilem masz taki czujnik i wystarczylo go rozlaczyc i podlaczyc na nowo (da sie ogarnac przez kratki) sprezarka sie zalaczala i chodzila az do zgaszenia samochodu.

Sprawdz u siebie moze zadziala... a jak zadziala majstrowane przy tym czujniku to znaczy ze czujnik walniety i wymiana ...

 

w serwisie ponad tysiak za sam czujnik plus wymiana (jak zadzia to dawaj na prv opowiem szczegoly jak to zrobic taniej)

 

 

 

Rozumiem że ta wtyczka czujnika do chłodnicy klimy albo na przewodach od chłodnicy klimy ma się znajdować?

Edytowane przez dubelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś rozwiązał ten problem i mógłby napisać co to padło? Bo chyba mam to samo, działa, działa a potem dmucha ciepłe powietrze, wyłączam i włączam ponownie i znowu działa tak ok 30 minut i potem znowu ciepłe i znowu restart i znowu działa i tak do usr***ej śmierci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie jest to samo. Po pewnym czasie gdy silnik gorący klima dmucha ciepłym powietrzem. Ale zauważyłem ciekawą zależność - gdy w trasie klima dmuchała ciepłym zredukowałem bieg i gdy obroty wzrosły powyżej 4200 znów zaczynało chłodzić. Obroty spadają poniżej tego poziomu - znów ciepłe powietrze. To by chyba oznaczało że winne jest sprzęgiełko sprężarki która nie dostaje wystarczającej ilości obrotów ???? Już sam nie wiem. Może ktoś poleci fachurę od klimy w okolicach W-wy ale nie nabijacza jakich pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam od jakiegoś czasu dokładnie taki sam objaw w STI 2011. Klima działa bez problemu jak na zewnątrz jest do ok. 25st. Jak jest więcej to działa kilkanaście, kilkadziesiąt minut i się wyłącza tzn. nie tyle wyłącza co po prostu nie chłodzi. Kompresor działa, bo przy klikaniu ON/OFF obroty silnika pływają, co świadczyłoby o dodatkowym obciążeniu.

Bylem miesiąc temu na serwisie, czynnik sprawdzony, spuszczony, pózniej napełniony, praktycznie nie było ubytku. Na teście wszystko super działało, a kolejnego dnia znów to samo.

Na początku chłodzi jak zła, szron mam na brwiach :), ale po jakimś czasie leci ciepłe.

 

Ktoś to finalnie rozwiązał, rzeczywiście chodzi o niedrożny skraplacz czy są jakieś inne potencjalne przyczyny? Nie chce mi się jeździć po pseudo fachowcach, co będą teoretyzowali, tylko chciałbym od ręki coś zasugerować.

Edytowane przez Simon WRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zawór rozprężny niedrożny. A jaka temperaturę mają rurki przy parowniku jak przestaje chłodzić? Od strony kompresora powinna być zimna a z drugiej ciepła. Nadmuch działa ciągle z taką samą siłą? Obroty się podnoszą ale może sprzęgło nie łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 24.05.2018 o 14:03, nikt130 napisał:

Ale zauważyłem ciekawą zależność - gdy w trasie klima dmuchała ciepłym zredukowałem bieg i gdy obroty wzrosły powyżej 4200 znów zaczynało chłodzić. Obroty spadają poniżej tego poziomu - znów ciepłe powietrze. To by chyba oznaczało że winne jest sprzęgiełko sprężarki która nie dostaje wystarczającej ilości obrotów ????.

U mnie dokładnie to samo. Gdyby to faktycznie był problem z "prądami" to by tu obroty nie miały nic do tego. Tak mi się wydaje. Myślę dać auto do speców od klimy, bo lada moment zrobi się wściekle gorąco, a mali pasażerowie mogą nie zrozumieć, że klima po prostu nie działa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Normalnie, po mieście. Jak upalam, to normalne, że klima wyłączona i ogrzewanie na maksa włączone . Kto normalny upala na klimie? 
Kompletnie zapomiałem o tym temacie. Do sprawdzenia jest jeszcze wyłącznik termiczny kompresora. Jeśli kompresor będzie się przegrzewał to tak się to będzie objawiało. Klima będzie chłodzić ale do momentu jak kompresor się zagrzeje. Można go zmostkować ale na chwilę i tylko w razie ewentualnych problemów, tylko dla celów diagnostyki. Bo po coś on jest. Można zmierzyć pirometrem też jego temperaturę. Pamiętam że u mnie nie była ona wyższa niż 40-45 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Norweski_Pacjent napisał:

@Simon WRC znalazłeś przyczynę?

W sumie to nie wiem :). Na razie wszystko działa, zobaczymy jak będzie w lato. W międzyczasie wymieniłem panel sterowania, bo podejrzewałem, że tu może być problem. 
 

Ale ta uwaga z termikiem kompresora bardzo dobra. Jak się problem będzie powtarzał, to go poobserwuję. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

EDIT 12.07

 

Daję teraz znać, że u mnie nie pomogła wymiana skraplacza z osuszaczem, ale na początek każdemu polecę, żeby wyregulować luz na sprzęgle klimy. Czyli trzeba ściągnąć tarcze i wyciągnąć podkładkę. Jeszcze tego nie miałem jak sprawdzić, bo nagle mamy ochłodzenie :biglol:

Edytowane przez Kiwi 4ester
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.05.2018 o 14:03, nikt130 napisał:

No i u mnie jest to samo. Po pewnym czasie gdy silnik gorący klima dmucha ciepłym powietrzem. Ale zauważyłem ciekawą zależność - gdy w trasie klima dmuchała ciepłym zredukowałem bieg i gdy obroty wzrosły powyżej 4200 znów zaczynało chłodzić. Obroty spadają poniżej tego poziomu - znów ciepłe powietrze. To by chyba oznaczało że winne jest sprzęgiełko sprężarki która nie dostaje wystarczającej ilości obrotów ???? Już sam nie wiem. Może ktoś poleci fachurę od klimy w okolicach W-wy ale nie nabijacza jakich pełno.

Odgrzeję temat bo miałem to samo . Klima w upał działała kilkanaście minut, a potem przestawała...  pomogła wymiana sprzęgiełka sprężarki. Teraz gra i ziębi jak należy, no i nie przerywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, harek napisał:

Odgrzeję temat bo miałem to samo . Klima w upał działała kilkanaście minut, a potem przestawała...  pomogła wymiana sprzęgiełka sprężarki. Teraz gra i ziębi jak należy, no i nie przerywa :)

Zanim wymiana to warto najpierw wyciągnąć podkładkę spod tarczy sprzęgła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...