Jump to content

TypeR klika przy przyspieszaniu i hamowaniu

dirkdiggler
 Share

Recommended Posts

Każdorazowo ruszenie autem związane jest z takim metalicznym kliknięciem, to samo dzieje się podczas naciśnięcia hamulca. Tak jakby jakiś luz w napędzie/jakaś poduszka czy coś tam innego miało mały luz I ten luz skutkowałby takim klikiem zarówno jak buda rusza jak i hamuje. Podobne zjawisko kiedyś miałem w poprzednim subaraku ale tam po wymianie tarcz i klocków hamulcowych objaw zniknął.

To nie jest mocne metaliczne walnięcie raczej taki klik.

Ktoś się spotkał z takim zjawiskiem?

A ja walczyłem przez pół roku z takim samym objawem , wymieniłem wszystko w zawiasie tj : tuleje , sworznie, końcówki, drążki , łączniki sabilizatora , gumy stabilizatora , sprawdzone zaciski hamulcowe , amortyzatory , górne łożyska amortyzatorów , i jak klikało tak klika . Aż pewnego razu była potrzeba zdjęcia intercoolera i okazało sie że jest niedokręcone mocowanie kości ( górne mocowanie skrzyni biegów do sciany grodziowej :biglol: ) do obudowy skrzyni biegów , to powodowało własnie takie stuki przy ruszaniu i hamowaniu :)

Teraz jest cisza i spokój :D

Edited by ziarus007
  • Upvote 1

mi klikały z tyłu półosie przy ruszaniu i hamowaniu.. weź wrzuć bieg i popchaj samochód przód-tył i wysłuchasz skąd idzie