Skocz do zawartości

Początek września... no właśnie gdzie?


ajax

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Norwegię gdyby nie ograniczały Cie pieniądze. :D Paliwo jest wprawdzie 2x droższe niż u nas, jedzenie i nocleg pewnie i ze 3x droższe, lecz widoki są nieporównywalne z żadnym innym państwem w europie.

z10826585Q,Skalna-polka-Preikestolen-nad-Lysefjordem.jpg

 

Kolego nie opowiadaj głupot, w Norwegii bez problemu zatankujesz diesela poniżej 14 koron za litr, czyli około 7 zł za litr, co jest około 20% drożej niż u nas, ale przejedziesz na nim co najmniej 30% więcej km niż u nas (obiektywnie), więc wyjdzie Ci taniej niż w Polsce, a już NA PEWNO nie drożej, a Twoje 2x droższe jest wyssane z palca, a co do noclegów to domek na kampingu jest w cenie domku na Bałtykiem - bez problemu za około 300 zł/noc dla całej rodziny, a domek jest dużo lepiej wyposażony, więc te 3 razy droższe to jeszcze większa przesada jak z paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego nie opowiadaj głupot, w Norwegii bez problemu zatankujesz diesela poniżej 14 koron za litr, czyli około 7 zł za litr, co jest około 20% drożej niż u nas, ale przejedziesz na nim co najmniej 30% więcej km niż u nas (obiektywnie), więc wyjdzie Ci taniej niż w Polsce, a już NA PEWNO nie drożej, a Twoje 2x droższe jest wyssane z palca, a co do noclegów to domek na kampingu jest w cenie domku na Bałtykiem - bez problemu za około 300 zł/noc dla całej rodziny, a domek jest dużo lepiej wyposażony, więc te 3 razy droższe to jeszcze większa przesada jak z paliwem.
To mnie baaardzo cieszy, bo może w przyszłe wakacje nowym Forkiem skoczymy. Już jakiś czas temu myśleliśmy z żoną o wycieczce samochodem do Norwegii.

Zastanawiam się jakby do samej Norwegii dostać się promem ale ztcw z Polski połączenia promowe sa tylko ze Szwecją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajax, jeżeli jeszcze się nie zdecydowaliście i Czarnogóra by Wam odpowiadała, to my wybieramy się tam 7 września na dwa tygodnie. Jeszcze nie wiem gdzie, nie wiem którędy, ale wiem, że tam jedziemy :) Jeżeli termin Wam odpowiada i jakieś towarzystwo z Polski, to możemy się zorganizować :)

Jedziemy we dwoje i też w dużej części nastawiamy się na zwiedzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajax, jeżeli jeszcze się nie zdecydowaliście i Czarnogóra by Wam odpowiadała, to my wybieramy się tam 7 września na dwa tygodnie. Jeszcze nie wiem gdzie, nie wiem którędy, ale wiem, że tam jedziemy :) Jeżeli termin Wam odpowiada i jakieś towarzystwo z Polski, to możemy się zorganizować :)

Jedziemy we dwoje i też w dużej części nastawiamy się na zwiedzanie.

 

Bardzo by nam odpowiadało ale niestety muszę przełożyć wyjazd najwcześniej na 16.09.

Chyba w tym roku pokręcimy się po kraju tylko :( (Kochane zatory płatnicze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na koniec września polecam Maderę. Byliśmy z żona i córą w zeszłym roku 02 do 16 października. Było cudownie ciepło, momentami upalnie. Pogoda jest bardzo różnorodna na całej wyspie. Polecam każdemu.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na koniec września polecam Maderę. Byliśmy z żona i córą w zeszłym roku 02 do 16 października. Było cudownie ciepło, momentami upalnie. Pogoda jest bardzo różnorodna na całej wyspie. Polecam każdemu.

 

Wszystko ładnie pięknie ale wakacje muszą być niestety w tym roku mocno budżetowe :)

A może Prypeć? Oko Moskwy? ;>

 

Troszkę daleko, żeby jechać i tankować co 350km :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Austrie a dokladniej okolice Salzburga. Jeziora (piekne!!!), gory, lodowce, miasta, zabytki, wszystko piekne :) Ceny do najniejszych nie naleza ale spac mozna nad jeziorem w namiocie a jesc z grilla :D Paliwo (diesel) masz po 1.40e w miejscowosciach i ponad 1.50e przy autostradach. Chcesz to moghe Ci polecic pare pieknych miejscowosci i jezior. Kolo Klagenfurtu tez jest piekne jezioro a mega wypasem jest polozenie, 2h do Wenecji, godzinka do Slowenii a i do Chorwacji rzut beretem ;)

Edytowane przez wiechu100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z okolic Kaprun w Austrii. Kto nie chodzi w lecie po górach traci chyba najpiękniejsze widoki na świecie. REWELACJA! :o Z atrakcji masz Grossglocknerstrasse, jedną z najlepszych tras samochodowych w Europie, Kitzsteinhorn (lodowiec), tamy na jeziorze Mooserboden (niesamowite), Salzburg. Do tego mnóstwo dzikich miejsc gdzie nie ma masy turystów jak np Weisssee.

 

Benzyna 95 kosztowała 1,44 euro, jak poszukasz noclegi to są klimatyczne drewniane pensjonaty/schroniska alpejskie nawet 20 euro za dwójkę. A jak nie zawsze masz campingi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z okolic Kaprun w Austrii. Kto nie chodzi w lecie po górach traci chyba najpiękniejsze widoki na świecie. REWELACJA! :o Z atrakcji masz Grossglocknerstrasse, jedną z najlepszych tras samochodowych w Europie, Kitzsteinhorn (lodowiec), tamy na jeziorze Mooserboden (niesamowite), Salzburg. Do tego mnóstwo dzikich miejsc gdzie nie ma masy turystów jak np Weisssee.

 

Benzyna 95 kosztowała 1,44 euro, jak poszukasz noclegi to są klimatyczne drewniane pensjonaty/schroniska alpejskie nawet 20 euro za dwójkę. A jak nie zawsze masz campingi :)

 

A to ciekawe,bo zwykle te miejsca traktuję tranzytowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie. Polecam miejscowosc St. Gilgen i St. Wolfgang. Ponoc w Hallstatt tez jest fajnie. Jezeli wolalbys w okolice Klagenfurtu to zobacz sobie miejscowosc Pörtschach nad jeziorem Wörthersee. Rownie piekne jezioro a dodatkowo masz wylot na Wlochy, Slowenie i Chorwacje na jednodniowe (czy jak tam chcesz) wycieczki.

Edytowane przez wiechu100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wolalbys w okolice Klagenfurtu to zobacz sobie miejscowosc Pörtschach nad jeziorem Wörthersee. .

 

Pamiętam, że spędziliśmy tam noc w bardzo fajnym pensjonacie podczas podróży do Kalabri. Pensjonat prawie przy samym jeziorze,gdzieś nawet mam jeszcze wizytówkę,bardzo piękne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety budżet się jeszcze bardziej zmniejszył więc wpadłem na inny pomysł.

 

Zaczynam w okolicach Rabki-Zdrój. Niech każdy z Was wypisze ciekawe miejsce w Polsce do zobaczenia.

Każdy post dostanie numerek od 1 do 6, rzucam kostką jadę zobaczyć to co było pod danym numerem i tak w koło, aż nie skończy się urlop lub kasa:D

 

Forumowicze pomożecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zachacz o Kazimierz Dolny, (jest piekny cały rok), wpadnij do Lublina (też ładny), do Zamościa (nie byłem jeszcze :P ale wpadnę koniecznie nowym autem :) ) a później Łańcut i Bieszczady (tu są najtańsze noclegi, a przyroda i widoki - beutiful!). Ja polecam pojechać aż do Ustrzyk Górnych ale i Polańczyk, Solinę mogę zarekomendować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa do najeżdżenia się autkiem i nazwiedzania do syta:

 

Wysowa Zdrój i okolice:

- świetna wóda mineralna

- piękne, doskonale zachowane cerkwie

- interesujące cmentarze z I Wojny Światowej

- Lackowa, Kozie Żebro i Obycz

- cisza i świeże powietrze

 

Bóbrka koło Iwonicza Zdroju: jedyne w Europie muzeum przemysłu naftowego na wolnym powietrzu

 

Schron kolejowy w Stępinie-Cieszynie k. Frysztaka

 

Odrzykoń: ruiny zamku (tego od Zemsty hr. A. Fredry) + małe muzeum

 

Skansen i muzeum w Sanoku

 

Po drugiej stronie Karpat: Bardejów (miasto)

 

Krasiczyn (park i zamek)

 

Posada Rybotycka: unikatowa cerkiew obronna z XIV w.

 

Przemyśl: miasto (szczególnie mnóstwo kościołów) i forty austriackiej twierdzy

 

Jarosław: centrum (głównie kościoły, podziemna trasa turystyczna w podziemiach kamienic)

 

Markowa k. Przeworska: mały skansen z świetnymi przewodnikami

 

Łańcut: zamek i muzeum powozów

 

Leżajsk: kościół OO. Bernardynów i muzeum

 

Sandomierz (nie wymaga komentarzy)

 

Baranów Sandomierski: zamek

 

 

...a potem już do domu.

Bieszczadów nie polecam, bo to oczywista oczywistość i należałoby pozostać tam jakiś tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uznanie. :hi: Jednak to tylko mała część ciekawostek z tego regionu.

 

Można wybrać się też na zachód, w Sudety. To nie "mój" teren, więc wątek można dalej rozwijać. ;) Jest też Kraków i okolice, Góry Świętokrzyskie...

 

Np. w rejonie Gór Świętokrzyskich prawie w każdej okolicznej miejscowości można znaleźć coś ciekawego: głównie arcyciekawe zabytkowe obiekty przemysłowe oraz centra miasteczek. Do tego dochodzą wędrówki w pasmie Łysogór (zarastających na potęgę i pełnych komarów), niewymagające specjalnego przygotowania i doświadczenia górskiego. Warto jednak zaopatrzyć się w dobre obuwie, bo droga z Św. Katarzyny na Łysicę jest kamienista i łatwo skręcić kostkę. Wejście na Łysą Górę (Św. Krzyż) - warto zwiedzić - z Nowej Słupi jest za to po deszczach bardzo śliskie.

Edytowane przez debtux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uznanie. :hi: Jednak to tylko mała część ciekawostek z tego regionu.

 

Można wybrać się też na zachód, w Sudety. To nie "mój" teren, więc wątek można dalej rozwijać. ;) Jest też Kraków i okolice, Góry Świętokrzyskie...

 

Np. w rejonie Gór Świętokrzyskich prawie w każdej okolicznej miejscowości można znaleźć coś ciekawego: głównie arcyciekawe zabytkowe obiekty przemysłowe oraz centra miasteczek. Do tego dochodzą wędrówki w pasmie Łysogór (zarastających na potęgę i pełnych komarów), niewymagające specjalnego przygotowania i doświadczenia górskiego. Warto jednak zaopatrzyć się w dobre obuwie, bo droga z Św. Katarzyny na Łysicę jest kamienista i łatwo skręcić kostkę. Wejście na Łysą Górę (Św. Krzyż) - warto zwiedzić - z Nowej Słupi jest za to po deszczach bardzo śliskie.

 

debtux :) Szczęka mi opadła teraz tylko muszę to posegregować i wyszukać jakiś nocleg i do dzieła:) Jak coś masz u mnie dużego browarusa albo soczek malinowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dorzucę Karkonosze - Karpacz/Szklarska Poręba (najlepiej i tu i tu) przy okazji górskich wycieczek pamietajcie o Zamku Chojnik. W niedalekiej okolicy na drodze pomiędzy Karpaczem a Szklarską Porebą jest karczma z super pstrągiem :ok: - zaglądamy tam z żoną zawsze, jak jesteśmy przejazdem. Do Jeleniej Góry wpaść też można - ba, trzeba.

Skoczyć też należy do Czech na knedle ( :rolleyes: ) i jakiś browarek.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

 

Wysowa Zdrój

Stary Dom Zdrojowy trochę drogo, komfort taki sobie, ale za to stylowo

Cztery Pory Roku (dawny Cukrownik), klasa turystyczna, częściowo dobra turystyczna

 

Dalej na wschód znam Straszny Dwór w Rymanowie Zdroju. Wg mnie drogo, mieszkałem tam kiedyś zaraz po otwarciu, po cenach promocyjnych.

 

Przeworsk

Zajazd Pastewnik - fajne miejsce, dobra kuchnia, ale koło drogi nr 4, więc może być głośno.

 

Bieszczady

Zajazd Niedźwiadek w Smereku - świetna kuchnia, mili gospodarze (powołaj się na p. Wojciecha z Przeworska, to dostaniesz repetę, o ile ją zmieścisz :D )

Klasztor w Wetlinie - klasa turystyczna, poza tym super

→ Dom w Ustrzykach Górnych (na tej stronie, w dolnej części), prowadzony przez Gumpa z kreski i Jego Żonę (subaroholicy mają zniżkę ;) )

Przystanek Cisna - nastrojowe miejsce z ciekawą i bardzo smaczną wegetariańską kuchnią i nietuzinkowymi gospodarzami, dobre miejsce do wędrówek w okolicy (Łopiennik, Hyrlata, Matragona, Durna itp.)

 

Są to miejsca, które znam osobiście, poza tym można znaleźć 1001 innych.

 

 

Uzupełnienie atrakcji:

 

Kolej wąskotorowa Przeworsk - Dynów, jeżdżąca nieregularnie w weekendy. Niby mało ciekawa okolica, jednak widoki okazują się zaskakująco dobre, główną atrakcją jest najdłuższy tunel kolei wąskotorowych w Europie.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany zwiedzaniem ciekawostek w okolicach Wysowej Zdroju, polecam przewodnika - panią Marię Świder. Niezwykle żywotna staruszka, członkini PTTK, przodownik turystyki górskiej, encyklopedia wiedzy o historii, zabytkach i górach w okolicy. Kontakt z nią przez Stary Dom Zdrojowy lub Pijalnię wód w Wysowej.

Edytowane przez debtux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...