Skocz do zawartości

zmiana oleju z półsyntetyka na syntetyk


Tomy145

Rekomendowane odpowiedzi

ten od tego kolegi już jest na wykończeniu bo ma w tej chwili ze 650 tyś i trzyma się tylko na lakierze , ja wymieniam co 10 tyś w forku i w Lt napisałem tylko ,że on tak robi i auto działa , pewnie nie jest to igła ale działa , dobije go odda na złom i kupi nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten od tego kolegi już jest na wykończeniu bo ma w tej chwili ze 650 tyś i trzyma się tylko na lakierze , ja wymieniam co 10 tyś w forku i w Lt napisałem tylko ,że on tak robi i auto działa , pewnie nie jest to igła ale działa , dobije go odda na złom i kupi nowego ;)

No bo i kto bogatemu broni. Ekscentryk ten twoj kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzo o dobór oleju to i tak wiekszość to marketing .... ale czasami warto zapytać :) Posiadam jeszcze Fiata Ducato i według producenta mozna tylko jezdzić na oleju Selenia , citroen w tym samym silniku zaleca olej Total a Peugeot jeszcze coś innego ..... a ciagle mowimy o dokładnie tym samym silniku tylko montowanym w modelach trzech róznych marek ....Ja osobiscie do fiata leje zalecany przez Citroena Total i jak narazie ponad 300tkm i nadal jezdzi i oleju nie bierze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzo o dobór oleju to i tak wiekszość to marketing .... ale czasami warto zapytać :) Posiadam jeszcze Fiata Ducato i według producenta mozna tylko jezdzić na oleju Selenia , citroen w tym samym silniku zaleca olej Total a Peugeot jeszcze coś innego ..... a ciagle mowimy o dokładnie tym samym silniku tylko montowanym w modelach trzech róznych marek ....Ja osobiscie do fiata leje zalecany przez Citroena Total i jak narazie ponad 300tkm i nadal jezdzi i oleju nie bierze ....

No tak to juz jest marketing rzadzi. Dla przykladu moj brat ma tez Ducato z tym samym silnikiem, o ktorym piszesz. Zalewa Valvoline o rekomendowanych parametrach za polowe tego co kosztuje Selenia i nie widzi roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tyle teorii, czas na praktykę. Może trochę inna beczka, ale... Przed Forkiem ujeżdżałem Alfę 147 1,9Jtd 8V. Auto kupiłem od znajomego, oryginalny przebieg 170000, zalana półsyntetykiem 10W40 Castrol B) Pierwsza wymiana oleju, płukanka LiquiMoly, syntetyk 5W40 LiquiMoly, następnie soft i w drogę. Efekty? Ciszej, lepszy rozruch zimą, brak jakichkolwiek wycieków i zwiększonego zużycia oleju, a wręcz przeciwnie.

Także, jeśli mogę wyrazić swoje zdanie, to nie tylko można, ale i trzeba zmieniać olej na lepszy /syntetyczny/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji jesli by ktoś potrzebował olej Motul w dobrej cenie to zapraszam. Chętnie podam namiary bo w Lublinie mają najtaniej Oleje Motul

proszę odpuścić sobie działalność komercyjną tudzież doradczą - każdy zainteresowany znajdzie sobie sam źródło zakupu oleju.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żadna działalność komercyjna po prostu sam sie tam zaopatruje w oleje do kilku samochodów i wiem ze maja dobre ceny wiec dlaczego jak ktoś bedzie chciał nie moge mu podać namiarów ?? dodam ze nie mam zadnych profitów z tego tytułu choćby całe forum tam sie zaczęło zaopatrywac .....

 

Chętnie podam namiary bo w Lublinie mają najtaniej Oleje Motul
W Warszawie jest autoryzowany dealer Motula, gdzie kupiłem 5 litrów Excessa za 140 PLN. :P;)

 

W Lublinie kosztuje 142 zł i odchodzą mi koszty przesyłki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem i nie bardzo wiem w którym momencie mogłem złamać ten redulamin :unsure: z tego co wiem to forum słuzy do pomocy innym i nie uważam zebym coś innego robił . A tak na marginesie jesli już ktoś chce się czepiać to myśle ze w tym watku ktoś bardziej prowadzi działalność komercyjną bo z tego co wiem to w Wawie jest tylko jeden dystrybutor marki Motul .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie jesli już ktoś chce się czepiać to myśle ze w tym watku ktoś bardziej prowadzi działalność komercyjną bo z tego co wiem to w Wawie jest tylko jeden dystrybutor marki Motul .
Sugerujesz, że to ja jestem tym dealerem Motula? :biglol: Dobre. A wystarczy wejść na stronę i sprawdzić, a nie domniemywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...