Skocz do zawartości

Ile wam pali Legacy z 2006 roku 2.0 165


krzysiek1

Rekomendowane odpowiedzi

Wiarygodne jest lanie pod korek z tego samego dystrybutora :) Przynajmniej przekłamanie na litrach będzie takie samo.

 

Przekłamiania spalania według komputera i faktycznego sa niewielkie. Sprawdzałem wielokrotnie. Tak samo jak sprawdzałem wszelkie możliwe opcje "lepszego"paliwa. Od Power Racing po zwykłe z BP. OBK zawsze palił podobnie i nie odczułem praktycznie żadnych różnic poza większymi kosztami. :D

Mam podobnie, jak samo miasto jeżdrzę to zaniża ok 0,5l średnio na zbiorniku, raz mi się zdawało, że mniej nieco spalił jak w Austrii zatankowałem jakieś super paliwo (droższe było) - ale to mogło być złudzenie apteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dywagacje o zużyciu paliwa są, IMHO, kompletnie bez sensu.

 

Każdy jeździ inaczej, jeden mniej, drugi bardziej dynamicznie. Niektórzy potrafią wykorzystywać możliwości samochodu, a przy tym jechać dość ekonomicznie.

 

Inni - przy 80 km/h, jadą na piątce i przy wyprzedzaniu - gaz do dechy.

 

Zużycie paliwa w różnych autach - można porównywać - ale przy tym samym kierowniku.

 

Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje o zużyciu paliwa są, IMHO, kompletnie bez sensu.

 

Każdy jeździ inaczej, jeden mniej, drugi bardziej dynamicznie. Niektórzy potrafią wykorzystywać możliwości samochodu, a przy tym jechać dość ekonomicznie.

 

Inni - przy 80 km/h, jadą na piątce i przy wyprzedzaniu - gaz do dechy.

 

Zużycie paliwa w różnych autach - można porównywać - ale przy tym samym kierowniku.

 

Howgh!

owoc666, bardzo konstruktywna wypowiedź. Brawo :mrgreen:

 

PS Masz sporo racji, ale po pierwsze dyskutując na taki temat można sobie wyrobić ogólne wyobrażenie o wysokości spalania, po drugie zaś, uogólniając Twoją tezę, niewiele jest tematów rzeczywiście nadających się do ciekawej dyskusji, co nie oznacza moim zdaniem, że nie warto ich poruszać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Masz sporo racji, ale po pierwsze dyskutując na taki temat można sobie wyrobić ogólne wyobrażenie o wysokości spalania,

 

 

No - jakie masz wyobrażenie? Od 8 l/100 km (trochę więcej od Fabii 1.4) do 16 l/100 km (tyle, ile WRX/STi).

 

po drugie zaś, uogólniając Twoją tezę, niewiele jest tematów rzeczywiście nadających się do ciekawej dyskusji, co nie oznacza moim zdaniem, że nie warto ich poruszać ;)

 

To jest zupełnie inna sprawa :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje o zużyciu paliwa są, IMHO, kompletnie bez sensu.

 

Niektórzy potrafią wykorzystywać możliwości samochodu, a przy tym jechać dość ekonomicznie.

 

Inni - przy 80 km/h, jadą na piątce i przy wyprzedzaniu - gaz do dechy.

 

Zużycie paliwa w różnych autach - można porównywać - ale przy tym samym kierowniku.

 

Howgh!

 

Ale watek chyba nie o dewiantach ;-) Przy "normalnej - bezstresowej" jeździe max 110: miasto 10-11 , trasa 9-10. My.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje o zużyciu paliwa są, IMHO, kompletnie bez sensu.

 

Niektórzy potrafią wykorzystywać możliwości samochodu, a przy tym jechać dość ekonomicznie.

 

Inni - przy 80 km/h, jadą na piątce i przy wyprzedzaniu - gaz do dechy.

 

Zużycie paliwa w różnych autach - można porównywać - ale przy tym samym kierowniku.

 

Howgh!

 

Ale watek chyba nie o dewiantach ;-) Przy "normalnej - bezstresowej" jeździe max 110: miasto 10-11 , trasa 9-10. My.

 

Ta... To ja jestem dewiant, bo dla mnie normalna, bezstresowa jazda to 130-140... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bezstresowa i optymalna to około 100-110 km/h po jakichś beznumerycznych drogach. Kilka ostatnich dni jak wracałem z Płocka a także dzisiaj z Mielca to była taka właśnie jazda, gdzieś bocznymi drogami, bez zbędnych aut, ludzi itp. Za to fajne wiejskie widoki i radość z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Ostatecznie udalo mi sie rozwiazac kwestie sredniego spalania w 2.0 165

Sprawdzilem wyniki poruszajac sie drugim autem z salonu Subaru.

 

Na poczatek powiem, ze moje wlasne spala na trasie okolo 13.6 a komputer wskazuje 13.8 Komputer jest wiec dokladny co wynika z faktu, ze spalanie oblicza komputer odpowiedzialny za wtrysk paliwa. Spalanie osiagam przy dosc dynamicznym wyprzedzaniu.

 

Musze tez pochwalic i podziekowac calemu zespolowi salonu Subaru A.Koper na al. Krakowskiej w Warszawie. Obslugiwalo mnie 3 osoby :) Dodam, ze bylem tam kolejny raz a ostatnio przez pol dnia w piatek.

Salon postanowil ostatecznie ustalic spalanie w moim aucie. Pracownik zabral moje auto i pokazal, ze umiejetna jazda udaje sie uzyskac spalanie 10.5 litra.

 

Wlasciciel salonu wykazal sie rowniez kamienna cierpliwoscia i uprzejmie reagowal na moje pomysly zwiazane ze spalaniem. Zasugerowal, tez zebym w towarzystwie wyszkolonego pracownika podpatrzyl jak sie jezdzie oszczednie. Podpatrzylem a owszem.

 

Ostatecznie ja wsiadlem do samochodu firmowego i wykazalem, ze jak sie przycisnie po miescie i mocno przyspiesza to auto spala 19 litrow. Byl to wynik, ktory zakonczyl nasze poprzednie dywagacje na temat maksymalnego spalania auta bez turbo i wersji 2.0.

 

Minimalne spalanie, ktore uzyskalem rowniez samochodem firmowym bylo 12.8 litra.

Podobnie zreszta do mojego wlasnego auta.

 

Podsumowujac. Przelaczylem komputer auta na temperature zewnetrzna i razem z kawa ktora dostalem gratis, zadowolony, ze moje auto nie jest popsute pojechalem kupic cos zonie i corce.

 

Pozdrawiam,

 

 

Krzysiek

 

Dla zainteresowanych dodam, ze otrzymalem wykres mocy i momentu obrotowego w zaleznosci od obrotow dla silnika 2.0 165. Moge go udostepnic dla chetnych. Dodam, ze moment jest plaski jak stol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jechałem A4 z Katowic do Opola spalanie poniżej 10l/100km, prawie przysnąłem :(

 

Też wczoraj jechałem A4, Chrzanów - Wrocław.

Po pozytywnych opiniach skusiłem się na V-Pover. Chyba mam jakoś pecha do lepszych paliw. Auto jechało wyraźniej gorzej niż na PB95, prędkość max 205km/h (na PB95 240+), spalanie wyszło blisko 13l (PB przy szybkiej jeździe około 11l) do tego paliwa zabrakło 6km od stacji paliw. Dramat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje pali dużo więcej, ale to H6 :) Miałem przed Subaru Vectrę B 2.0 (136HP) i przy dynamicznej jeździe w mieście paliła 12,5 a przy spokojnej w okolicy 11,5-12,00. Stare Bmw 520 (6 cylindów, 24 zawory, 150HP) paliło mi w mieście 15,00. Nowsze BMW 318 (2.0 143HP) pali jakieś 11,00 - 11,5.

 

Reasumując 18,5 to jak dla mnie dużo na 2 litry. Może zbyt często kasujesz licznik przebiegu? U mnie po skasowaniu przez pierwsze 50km średnia spada od 21... :D

 

Odnośnie paliwa - może w Subim tego nie czuć, ale np. w Vectrze przy zwykłej 95' oktanowej na niskich obrotach silnik pracował nerwowo, co czuć było np. przy przyspieszaniu na drugim biegu od 20km/h. V-Power 95 Shella rozwiązywało sprawę - silnik pracował jakbym go masłem posmarował :D Inna sprawa, że różnicy w spalaniu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie sprzeczne :) BMW E46 z oznaczeniem 318 ma 4 cylindry, pojemność 1995cm3 i moc 143KM ;) Ot taka polityka firmy... Model 320 miał 6 cylindrów, 2171 cm3 i 170km.

 

Mam akurat jako drugi (dopóki nie sprzedam) model 318 z 2002 roku, z 5 biegową manualną skrzynią. Fajnie się zbiera, przy 4,5k obrotów dostaje drugiego oddechu (Vanos), a skrzynia jest tak zestopniowana, że na piątym biegu zamyka obrotomierz :D

 

No i super przekładnia i układ kierowniczy - chciałbym taką do mojego Legacy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dorzucę jeszcze swoje obserwacje po 5500 km. W trasie - 1700 km - średnie spalanie 9.5 - 10.5. Miasto - 11 - 12.5. Nie udało mi się jeszze uzyskać wyższego śrdniego niż 12.8 a i to na początku docierania.

Ogólnie - zadowolony jestem :mrgreen:

 

Choć z drugiej strony Galant 2.5 V6 w mieście pali 10 l/100km i to przy w miarę ostrej jeździe. A na dodatek jest dużo szybszy od Legasia.

Ma za to jedną wadę - nie jest Subaru :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...