Skocz do zawartości

Co zrobić z kołem zapasowym?


grs

Rekomendowane odpowiedzi

Tak da się. Każda sprężyna ma swoją siłę podaną w N (niutonach) wystarczy dobrać odpowiednio mocniejsze. Ale ile to już nie wiem, trzeba to jakoś przeliczyć a ja kiepski z fizyki jestem. Tutaj jest kalkulator http://www.agat.elblag.pl/kalkulator_sprezyn_gazowych.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę obliczał bo jestem gorszy niż kiepski,ale mam niedaleko do Elbląga to kiedyś w wolnej chwili postaram się podjechać;)

Ciekawe czy nie trzeba będzie wzmacniać miejsc zamontowania tych amorków z uwagi na większe obciążenia.

I jak z potrzebna siła później do zamknięcia klapy. Ale temat ciekawy, szybszy i tańszy niż rzeźba z ramieniem plus nie zepsuje się kąta zejścia /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Adi660r napisał:

Myślisz że możnaby dobrać takie mocne sprężyny / amortyzatory gazowe aby utrzymywały klapę z zamontowanym kołem ?

Chodzi mi o podnoszona klapę do góry jak w standardzie tylko plus ciężar koła? Byłoby to super, bez konieczności rzeźbienia jakiegoś ramienia na zawiasie odchylanego na bok. Hmmmm

 

Przecież z montażem na klapie będzie 2x tyle rzeźbienia co przy montażu na hak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi660r napisał:

Nie będę obliczał bo jestem gorszy niż kiepski,ale mam niedaleko do Elbląga to kiedyś w wolnej chwili postaram się podjechać;)

Ciekawe czy nie trzeba będzie wzmacniać miejsc zamontowania tych amorków z uwagi na większe obciążenia.

I jak z potrzebna siła później do zamknięcia klapy. Ale temat ciekawy, szybszy i tańszy niż rzeźba z ramieniem plus nie zepsuje się kąta zejścia /

 

A jak zdemontujesz koło zapasowe to będziesz miał problemy z zamknięciem klapy bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Temat widzę dawno zamilkł, ale chciałem zapytać czy zamontował ktoś coś z tych pomysłów?, macie jakieś fotki.

Jak to się ma do spotkania z policją i przeglądem, przecież tak jak hak wszystkie te konstrukcje powinny chyba mieć atest, homologację, ( i tym bardziej wpis w dowodzie ).

A może takie coś, pełen profesjonalizm.

https://www.youtube.com/watch?v=UhnCyFoCua8

Zdjęcie wycięte z tego filmiku

uchwyt.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2020 o 21:00, ORDEC napisał:

Jak to się ma do spotkania z policją i przeglądem, przecież tak jak hak wszystkie te konstrukcje powinny chyba mieć atest, homologację,

 

To są USA, całkiem inne realia, tam możesz sobie sam auto zbudować od podstaw, pociąć na kawałki pospawać itp itd, a u nas na wszystko homologacje, najlepiej pierdylion. Podejrzewam że jeżeli to co przedstawiłeś ma jakąś homologację, atest to chyba problemu nie będzie o ile nie będzie to zasłaniało tablicy rejestracyjnej i świateł, tak samo jak z bagażnikami rowerowymi. Chociaż znając upodobania naszych prawodawców i tych, którzy te niejasne prawo egzekwują to podejrzewam że co policjant to będzie inna interpretacja. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
6 godzin temu, barbello napisał:

Fajny patent, jak ktos to umialby zrobic to chetnie odkupie.
https://youtu.be/ZMF4eGBLHsA

 

Obawiam się, że niedługo elektryka w tym siądzie... :ph34r: 

No co? Made by France :biglol:

Najrozsądniej to (mając lpg) bagażnik dachowy. 

Edytowane przez Kiwi 4ester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 28.07.2021 o 04:03, Kiwi 4ester napisał(a):

Obawiam się, że niedługo elektryka w tym siądzie... :ph34r: 

No co? Made by France :biglol:

Najrozsądniej to (mając lpg) bagażnik dachowy. 

Patent moim zdanie bardzo dobry, kiedy bagażu na wyprawę tyle, że nie ma miejsca na koło. Trafiłem też na ogłoszenie o sprzedaży Forka, który miał patent nie niszczący karoserii i zderzaka, montowany na haku.

https://sprzedajemy.pl/subaru-forester-sg-lpg-overland-wyprawowy-namiot-dachowy-zlawies-mala-2-6bea9f-nr66618205 - Smacznego ;) 

Edytowane przez kurczepiecozne
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...