Skocz do zawartości

Co zrobić z kołem zapasowym?


grs

Rekomendowane odpowiedzi

Profil może nie koniecznie, ale średnica zewnetrzna koła zapasowego, powinna byc jak najbardziej zbliżona do pozostalych kół. W przypadku Subaru rzecz bardzo istotna. Ja mam roznice w średnicach ok 3 cm. Pomiedzy standardowym setupem a zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy zamontowałem właśnie gaz w swoim S-Turbo i zapas w pełnym wymiarze w bagażniku nie bardzo chcę wozić. Myślałem o dojazdówce i tu mam pytanie:

 

- jaką dojazdówkę mam kupić, jaki rozmiar, jeśli na zimę mam zestaw 215/60/16 a na lato 215/55/17?

- czy lepiej w ogóle odpuścić i zestaw naprawczy zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4 lat jeżdzę z takim.

http://allegro.pl/slime-kolo-zapasowe-kompresor-zestaw-naprawczy-i4029720810.html

i o ile ma szczęście żel się nie przydał to kompresorem już ratowałem kilku znajomych nawet z zapasami.

Bo lepiej było podpompować i dojechać do gumiarza niż wymieniać 30 kg koło zapasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odkopię wątek dodając dość fajny filmik z bardzo ciekawego kanału na Youtube:

Gość świetnie mówi o różnych aspektach techniki. Tu akurat trafiło się coś w sam raz do tego wątku, czyli działanie takiego piankowego zestawu naprawczego. A cały kanał z całego serca polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
16 godzin temu, markos007 napisał:

są od 30 do 130 zł, który wybrać?

Takie w cenie 80zł-100zł mają podobny wygląd jak na przykładowej fotce z internetu poniżej. Są różne ich modyfikacje, ja mam z wbudowana latarką w nocy, sprawdziło się i jestem zadowolony. Były nawet opinie, że tego typu konstrukcje koła dostawczaków napompują bez problemu

Ostatnio pojawiły się powerbanki/startery rozruchowe z wbudowanym kompresorem, ale nie przyglądałem się im bliżej.

 

 

1.jpg

Edytowane przez Licho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego jak na powyższym obrazku tylko z Lidla (wygląda identycznie tylko jest czerwony) i daje radę. Pompowałem nim kilka razy kompletnego flaka w dostawczaku do 3 bar. Uwinął się w kilka minut, ale dał radę.

Edytowane przez Slawskip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, luka10003 napisał:

Witaj! Ja w swoim forku mam zamontowaną dojazdówkę pod podłogą bagażnika ,jest tam sporo miejsca i wcale nie zmienia prześwity auta

z montowanie pod autem jest problem kiedy np. nie jest sucho i trzeba te koło w jakiś sposób wyciągnąć :)

ale mógłbyś podesłać zdjęcie poglądowe jak to wygląda od dołu :)

20 godzin temu, Licho napisał:

akie w cenie 80zł-100zł mają podobny wygląd jak na przykładowej fotce z internetu poniżej. Są różne ich modyfikacje, ja mam z wbudowana latarką w nocy, sprawdziło się i jestem zadowolony. Były nawet opinie, że tego typu konstrukcje koła dostawczaków napompują bez problemu

Ostatnio pojawiły się powerbanki/startery rozruchowe z wbudowanym kompresorem, ale nie przyglądałem się im bliżej.

czyli już wiem mniej więcej czego szukać, na aliexpress zamówiłem już zestaw do łatania opon, do tego kompresor i do kręcenia się po okolicach takich zestaw wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markos007 napisał:
13 godzin temu, luka10003 napisał:

Witaj! Ja w swoim forku mam zamontowaną dojazdówkę pod podłogą bagażnika ,jest tam sporo miejsca i wcale nie zmienia prześwity auta

z montowanie pod autem jest problem kiedy np. nie jest sucho i trzeba te koło w jakiś sposób wyciągnąć :)

Ale mamy zapas i wcale nie trzeba się kłaść pod auto aby go wyjąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.... Kolega musiał dokupić koszyk na koło do nowego Doblo. Kupił nówkę z salonu jakieś 2 lata temu. Później montowali mu koszyk na koło pod podłogą bagażnika. W samochodzie był tylko zestaw naprawczy. Nie chciał ryzykować bo jeździ często na Słowację.

 

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

Tak.... Kolega musiał dokupić koszyk na koło do nowego Doblo. Kupił nówkę z salonu jakieś 2 lata temu. Później montowali mu koszyk na koło pod podłogą bagażnika. W samochodzie był tylko zestaw naprawczy. Nie chciał ryzykować bo jeździ często na Słowację.

Nie do końca jest tak jak piszesz. Kolega to zamontował dla świętego spokoju, żeby nie musiał się w środku nocy w deszczu kłócić z jakimś zawziętym słowackim policmajstrem.

Konwencja wiedeńska reguluje te kwestie bardzo dokładnie, samochód ma mieć wyposażenie zgodne z krajem rejestracji.

Tu, pierwsze z brzegu czyt. googla, do poczytania https://roadtripbus.pl/wyposazenie-samochodu-za-granica/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo już o tej konwencji genewskiej słyszałem.... Czekałem aż ktoś o niej wspomni.

Każdy bierze 5 kamizelek apteczke, komplet żarówek itp. Żeby się nie klucic z obcym policjantem w środku nocy o konwencji genewskiej. Niby jest ona na mocy prawnej przepisem który działa. Ale czy wredny policjant będzie ją respektował?

 

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ewemarkam napisał:

Sporo już o tej konwencji genewskiej słyszałem.... Czekałem aż ktoś o niej wspomni.

nie genewskiej tylko weneckiej... jak już chcesz coś wyśmiewać to przynajmniej nie myl aktów.

10 godzin temu, ewemarkam napisał:

Każdy bierze 5 kamizelek apteczke, komplet żarówek itp. Żeby się nie klucic z obcym policjantem w środku nocy o konwencji genewskiej. Niby jest ona na mocy prawnej przepisem który działa. Ale czy wredny policjant będzie ją respektował?

nie każdy, ja mam dwie kamizelki, apteczkę z DIN i tak wożę, żarówki też mam, choć nie jakiś dedykowany zestaw itd.

Nie ma sensu demonizować zagranicznej policji, tak samo jak i polskiej. Jak z mordą nie wyskoczysz tylko po ludzku będziesz rozmawiał to wszystko się da wyjaśnić.

E: konwencja obowiązuje od ca 50lat, serio wierzysz że oni nie znają jej zapisów? Nie bądź naiwny.

Edytowane przez ozarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...