Skocz do zawartości

Co zrobić z kołem zapasowym?


grs

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyśmiewam. Tylko dużo o tym słyszałem, ludzie dostają mantady itp. Jak już go przyjmą to jest po ptokach.

 

Zależy na jakiego gliniarza trafisz, i jaki będzie miał dzień. Mimo wszytko te przepisy o wyposażeniu samochodu nie wzięły się niczego. Ja tam wole mieć komplet żarówek, bezpieczników. Kamizelka dla każdego zawsze się przyda, ważna gaśnica, apteczka. Koło zapasowe... Bo co zrobisz jak masz profil opony 35 i rozwalisz felgę. Zostaje wymiana koła, albo assistance jeśli masz wykupiony. Konwencja konwencją, ale większość rzeczy warto mieć ze sobą. W obu samochodach mam w/w przedmioty, no może poza ilością kamizelek bo mam 2 w każdym samochodzie. I mam spokój przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Ale wracając do sedna sprawy.

Zestaw naprawczy jest ok. Tylko później często opona jest to wywalenia. Ciężko usunąć wszystko z tej pianki. Lepsze są już kołki z taką jakby żywica. Latałem tym raz oponę. Miałem dość dużą dziurę, poszły dwie sztuki, tzn dwa kawałki po ok 5cm każdy. Jeździłem później na niej przez parę miesięcy. Pamiętać trzeba wtedy o kompresorze.

 

Widać nie ma idealnego zamienika koła zapasowego.

 

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na autostradzie coś wyleciało z pot tira i wpadło wprost pod moje tylne koło i uszkodziło oponę. Stało się to na A4 w miejscu gdzie nie ma pasa awaryjnego, ale na szczęście akurat był mały parking. Opona oczywiście na śmieci, na pewno zestawem by tego nie połatał. Także zapas mi się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Da się jakoś zamocować koło zapasowe na stojąco w bagażniku? Pozbyłbym się rolety bo ona chyba ogranicza miejsce. Wstępnie to przymierzyłem. Mam kratkę między bagażnikiem a pasażerami. Zostaje mi do przyciemnienia jeszcze szyba z tylu (boczne mam). Koło jest pełnowymiarowe 205/70R15. Ma ktoś może tak zamocowane koło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Pospawaj albo zleć pospawanie.To raptem kilka płaskowników. 

No wiem, niby niewiele roboty, ale najlepiej zrobić to z profili alu takich wystawowych. Będzie lekkie i też nie będzie korodować, bo to wszystko jest anodowane. Muszę coś wykombinować. Może jakiś kosz malowany proszkowo uda się dostosować.

Może nie wygląda i wymiary też nie powalają ale są takie rzeczy dostępne 

http://podrodze.net/boxy-samochodowe-i-kosze/637-kosz-bagazowy-cruz-modul-rack-900-042.html

 

 

A to rozwiązanie na klapie jest pokazane na wcześniejszych stronach tego tematu. Niby najrozsądniej, ale trzeba to jakoś zamocować do konstrukcji samochodu.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kupiony bardzo podobny kosz do tego, co wkleiles. 

Solidność jest... raczej słaba i koła bym do tego pasami nie zapinał.

Chociaż wygląda spoko a'la wyprawowo;)

 

Co do uchwytu na klapie to myślę że trzebaby zrobić konstrukcję i skręcić z belka zderzaka, chyba;) jeśli się za to kiedyś zabiorę to opiszę co i jak, a raczej na pewno się zabiorę bo strasznie mi się to podoba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przymierzam się do zamontowania koła pod bagażnikiem. 
Widziałem dwa razy taki patent i to mnie przekonuje. 
Nie czaje, gdzie chcesz zmieścić to koło? Tam jest przecież wnęka w podłodze oryginalna. Nie widzę miejsca na montaż koła jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieprecyzyjnie się wypowiedziałem. Oczywiście chodzi mi o koło dojazdowe a nie pełny wymiar. Robiłem przymiarki i powinno bez problemu wejść. Czekam do wiosny i wtedy zabiorę się do pracy nad tym tematem.

Z tym kołem podwieszonym pod samochodem to raczej w teren się nie wybiorę - opcja wyjazd na wakacje /codzienniw jazdy po mieście, aby w bagażniku nie zajmować miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 09:52, ewemarkam napisał:

Domyślam sie, ale ciągle nie widzę tego jakoś. Może się uda, zrobisz jakiś kosz na to koło, czy na śruby?

muszę zrobić małe "wzmocnienie" pomiędzy belką od haka a śrubami które trzymają butlę gazową i do tego wzmocnienia koło będzie przykręcone śrubami i dodtakowo zabezpieczone jakąś linką jak by śruby jakimś cudem się wykręciły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w zeszłym tygodniu w końcu skompletowałem zapas do Forka. Niestety we wnęce LPG i koła nie było. Udało się znaleźć oryginalna stalowa felgę od Outbecka (identyczne parametry jak w Forku). Do tego dokupiłem oponę o odpowiednim do moich opon profilu 65. Myślałem o wożeniu koła na dachu ale chyba musiałbym dołożyć trzecią belkę, do tego jakieś dodatkowe profile wzdłuż auta i wtedy może zmieściłbym boks koło i dwa rowery. Zostało na tym że koło będę woził tylko w dalsze trasy w bagażniku. Dzisiaj przyszedł pokrowiec na koło. Jak ktoś by się zastanawiał nad takim to polecam. Wykonany z ortalionu. Do Forka koniecznie rozmiar L. Bałem się że będzie za mały ale jest idealny. Chodziło mi właśnie o taki na gumce który ma jedną stronę otwartą. Kiedy wrzucę do bagażnika to we wnękę koła zmieści się organizer z apteczką, kamizelką itd. Cena: 11,78 zł. :D

20190114_170536.jpg

20190114_170631.jpg

20190114_170843.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2019 o 20:17, Pan Dziedzic napisał:

Ja tam wywaliłem koło na dach.

Zanim to zrobiłem pokombinowałem z nim i nijak nie pasuje.

Teraz jest tyle miejsca, że nawet spałem ze znajomą i było bardzo komfortowo.

:D

A jak się jeździ z tym żelastwem na co dzień? Spalanie jakoś wzrosło? Na zakrętach bez problemu?

Z ledbarem z przodu szumi bardziej niż w standardzie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ewemarkam napisał:

To już chyba lepiej zamocować na klapie i wymienić sprężyny gazowe na mocniejsze. Nie ładnie to wygląda.

 

Myślisz że możnaby dobrać takie mocne sprężyny / amortyzatory gazowe aby utrzymywały klapę z zamontowanym kołem ?

Chodzi mi o podnoszona klapę do góry jak w standardzie tylko plus ciężar koła? Byłoby to super, bez konieczności rzeźbienia jakiegoś ramienia na zawiasie odchylanego na bok. Hmmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...