Skocz do zawartości

Co zrobić z kołem zapasowym?


grs

Rekomendowane odpowiedzi

Też zastanawiałem się co z tym grzmotem zrobić. Przy okazji wymiany rozrządu Pan Maciek pokazał mi kilka ciekawych rozwiązań użytkowych Forestera. Min. mają uchwyt koła zapasowego montowanego na tylnej klapie , odchylany gdy chcemy się dostać do bagażnika, ale to chyba jest jasne. Podstawą jest hak holowniczy na nim i gdzieś jeszcze z boku zderzaka trzyma się cały mechanizm.

Prócz tego maja tam komplet osłon ,solidnych, aluminiowych na całe podwozie : silnik , mosty itd. Dla tych co lubią błoto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coż no nie ma rady, oszczędność z gazem wiąże się albo z latającym kołem w bagażniku albo z kolem za fotelem, nie wiem zestaw naprawczy wydaje się słaby, w zeszłym roku pięknie rozciąłem oponę o krawężnik podczas zabaw na Zaciszu. I musiałem przywieźć sobie zapas. Cóż ubogo bądź oszczędnie to zawsze będzie na czymś oszczędzanie, nie ukrywam ze najlepszym rozwiązaniem byłaby benzyna bez butli lpg ;), ale nie jest źle, niedługo rodzi mi się małe dzieciątko i wózek i tak się mieści na koło zapasowe w bagażniku a jak będzie trzeba dokupię sobie pudło na dach i wtedy świat i ludzie. A w przyszłości nie wiem czy mówiłem to... Tribeca 7 miejsc i można jechać i nie przegapię seriali jadąc samochodem ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Koło w bagażnik i zacisnąć zęby, (już dwa razy koło w bagażniku mi d.. uratowało)... w obu wypadkach pianka by nie pomogła, raz krawężnik rozciął mi oponę (Wielkie dzięki dla drogowców we Wrocławiu za wysokie ostre jak brzytwa krawężniki ;) ), drugi raz zimowa dziura zrobiła to samo (tym razem drogowcy z Zabrza nie dali rady załatać jej w porę :) ).

Może częściowym rozwiązaniem będzie dojazdówka, ale zawsze jakieś koło na którym da się pojechać.

Pozdrawiam

Kosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczędność z gazem wiąże się albo z latającym kołem w bagażniku albo z kolem za fotelem, nie
niedługo rodzi mi się małe dzieciątko i wózek i tak się mieści na koło zapasowe w bagażniku
Koło w bagażnik i zacisnąć zęby

Nie róbcie tak i pamiętajcie ,że koło luzem spokojnie może złamać kręgosłup komuś na tylnym siedzeniu, jak dostaniecie w tył od kogoś, albo przyłozycie w coś przodem. Albo auto powoli przewróci sie w byle rowie i dziecko kołem dostani epo glowie .I wcale nie musi to być przy 100 km/h. Dlatego zapas jest przykręcany w poziomie poniżej oparcia.

pozdr

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//Nie róbcie tak i pamiętajcie ,że koło luzem spokojnie może złamać kręgosłup komuś na tylnym siedzeniu, jak dostaniecie w tył od kogoś, albo przyłozycie w coś przodem. Albo auto powoli przewróci sie w byle rowie i dziecko kołem dostani epo glowie .I wcale nie musi to być przy 100 km/h. Dlatego zapas jest przykręcany w poziomie poniżej oparcia.

pozdr

 

 

Czyli jak mamy gaz to wychodzi na to że nie powinniśmy wozić zapasu czy masz jakiś sposób na zabezpieczenie luźno leżącego koła w bagażniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka razy Forstery z kołem zapasowym zamontowanym do podwozia, niestety nie mam zdjęcia

 

A tutaj jest kilka fotek jak to można ogarnąć inaczej:

 

FOR2.jpg

 

22751d1269746284-spare-tire-forester.jpg

 

FOR.jpg

 

PzDr

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś Ty tym autem wyczyniał :huh:

podmęczyłem ją trochę na krymie i na striełce arabackiej i leciutko uchodziło powietrze (trzeba było dopompowywać co 2-3 dni)

myślałem, że dojadę do polski, ale przed ternopilem strzeliła na prostej drodze przy szybkości ok 120/h

chciałem dokupić takie same w ternopilu, ale mi zaśpiewali 600 hrywien (240 zł) za 2 sztuki kompletnie łysych dullerów.

dojechałem do krakowa bez rezerwy z duszą na ramieniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy można w Forku użyć mega cienkiej dojazdówki o wymiarach jak oryginał ale oczywiście ze dwa razy cieńsza? Nie będzie to bez wpływu na wiskozę? Taka dojazdówka byłaby chyba salomonowym rozwiązaniem.

 

Oooo nawet są na allegro niby do Subaru.... http://allegro.pl/subaru-2001-2013-kolo-dojazdowe-dojazdowka-i3810132253.html

 

Pełno tego.... http://allegro.pl/subaru-impreza-kolo-dojazdowe-dojazdowka-5-sztuk-i3880713912.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka razy Forstery z kołem zapasowym zamontowanym do podwozia, niestety nie mam zdjęcia A tutaj jest kilka fotek jak to można ogarnąć inaczej:

 

Większego ohydztwa nie widziałem :o Jak coś takiego można założyć do Forka to nie wiem, rozumiem, na wyprawę np. do Gruzji, ale do jeżdżenia po mieście czy po Polsce, to trzeba być nadwrażliwcem i, aż nadto przezornym, proponuje jeszcze na dachu wozić koło.crazy.gif Wszystkie nowe auta mają zestawy naprawcze, nikt już nie bawi się w wymianę opony na poboczu! Do bagażnika zestaw naprawczy, koło do garażu, ew. dojazdówkę kupić, jeździć i nie czekać na kapcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączone miniaturki IMG_0208.jpg

 

Wszystkie nowe auta mają zestawy naprawcze, nikt już nie bawi się w wymianę opony na poboczu! Do bagażnika zestaw naprawczy, koło do garażu, ew. dojazdówkę kupić, jeździć i nie czekać na kapcia!

 

 

To sobie napraw takie koło ty swoim zestawem naprawczym :biglol: :biglol: :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie deklikatnie dotykające problemu. Czy opona zapasowa może mieć inny rozmiar niż te na samochodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna mieć ten sam rozmiar co komplet na aucie.

Wszystkie 5 opon powinny mieć ten sam rozmiar.

 

no właśnie, a subaru ma sporo niższe dojazdówki

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=Subaru&search_scope=category-18769

przeważnie 135/70/16, może by coś z vag nie podeszło lepiej (jakiś golf, ałdi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna mieć ten sam rozmiar co komplet na aucie.

Wszystkie 5 opon powinny mieć ten sam rozmiar.

Pytam bo wyciągneli mi zapas z salonowego Forka i twierdzą, że ma inny rozmiar. Robię dziwną minę i mówie, że nie ma raczej opcji ?

 

oki opona sie znalazła :) jaki serwis taka obsługa - ciemno było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o ten sam obwod .. (czyli bardziej profil i rozmiar felgi - zeby obie osie mialy ten sam) dokladnie nie wiem ale pewnei na takiej dojazdowce mozna troche pojechac bez uszkodzenia napedu. Ale moze ktos madrzejszy sie wypowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...