Skocz do zawartości

Co zrobić z kołem zapasowym?


grs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję dobrego pomysłu na umieszczenie koła zapasowego, zamontowaną mam butle na gaz tam gdzie ono miało swoje miejsce w aucie. Zastanawiam sie nad zamontowaniem uchwytu na koło, który można przymocować do słupka miedzy klapą bagażnika a szybką boczną, coś takiego:

 

http://allegro.pl/uchwyt-na-kolo-zapas-kia-sportage-i-02r-cz-wa-k-ce-i3387236400.html

 

co Wy na to? wykonalne to jest ale czy wytrzyma słupek cieżar koła?

czy może lepiej myśleć nad bagażnikiem dachowym? może jakieś inne propozycje?

 

pierwszą myślą był też montaż na samej klapie ale wydaje mi się że jest za słaba na taki cieżar...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często wożę postawione za swoim oparciem, pasuje idealnie, czasami w bagazniku, czasami na dachu. Przejąłem patent od jakiegos gostka na osiedlu. Poprostu kładę koło ciasno miedzy 2 poprzeczki mocowane do relingów i spinam mocno gumami. Mam tez bagaznik ala wyprawowy na którym fajnie sie wozi kolo, ale na codzień go nie używam. Niektórzy wożą w bagazniku dojazdówkę, albo nic, ewentualnie jakis "zestaw ratunkowy" i liczą na to ze kapcia nie bedzie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawic w garazu

 

popoerzenim forkiem zrobilem 200kkm bez zapasu obecnym juz 100kkm i nigdy nie mialem potzreby zmiany kola (przeprasza raz ale schodzilo na tyle wolno ze dojechalem do wulkanizatora)

 

nie raz jedzielm po drogach mocno nie utwardzonych...

 

w razie w. mam 2 x pianke do uszczelnianianw sprayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostałem przy zapasie. Wielokrotnie przekonałem się, że spreje i zestawy naprawcze w cięższych przypadkach można sobie co najwyżej "w dziurę wsadzić". Do tego solidny podnośnik trapezowy i klucz udarowy zasilany z gniazda zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, wiekszość mówi o piankach itp, a pomysł z zamontowaniem uchwytu? wytrzyma czy raczej nie? podobny koszt do kupienia pianek i rozmaitych zestawow naprawczych no i + jest taki ze wozi się zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zamień zapas na dojazdówkę / można kupić już od 50 PLN na szrotach po anglikach -pasuje z imprezy, legacy itp - ważne żeby była 5x100/ , a odpuść sobie zestawy naprawcze - i woź ją na płasko w bagażniku. Umieszczenia koła z jednej strony - pomijając walory estetyczne, zaburzy Ci balans w samochodzie.

Przyznam się, że od czasu założenia gazu - przestałem z czasem wozić zapas i do tej pory nie miałem potrzeby jego użycia. Ale wiadomo, że nigdy nic nie wiadomo kiedy co się zdarzy.

Jeżeli chodzi o forka SF 5 - to widziałem nawet patent na zamontowanie koła pod autem po prawej stronie, w miejscu gdzie z drugiej idzie pucha wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekla - możesz tak tylko skromnie skrobnąć jakie oznaczenie winno mieć koło dojazdowe pasujące do Forka SF (jeżdżę na oponach 15cali). Na allegro faktycznie jest kilka ofert ale nie wiem, czy któreś pasuje..

 

Z góry dziękuje!

 

edit - sorry - nie doczytałem,że ma być 5*100 i powinna pasować!

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanas - dowolna dojazdówka - 5x100 - od Subaru będzie do Ciebie pasować - impreza, forester, legacy, outback.

 

W zasadzie każda pianka jeżeli pojeździ chwilę dłużej to zasyfia strasznie oponę. W zasadzie używanie pianki /jak już ktoś koniecznie musi/ powinno odbyć się na zasadzie - aplikuję i jadę prosto do najbliższej wulkanizacji. Odkładanie wizyty na potem, nie jest najwłaściwszym pomysłem, bo usunięcie pianki nie jest ani proste, ani przyjemne.

Edytowane przez siekla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pianka niestety nie zastąpił koła zapasowego. Przy mniejszych dziurkach jak najbardziej, natomiast jeżeli złapiesz gumę i np. felga przytnie oponę, pianka nie pomoże zbyt wiele... . Opona będzie wyrzucać piankę podczas jazdy.

 

BTW, Czy nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania koła dojazdowego w stałym napędzie S-AWD???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, Czy nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania koła dojazdowego w stałym napędzie S-AWD???

Kilka modeli Subaru fabrycznie jest wyposażona w dojazdówki.

Zalecana prędkość i kilkadziesiąt kilometrów nie stanowi problemu,przy dobrze dobranej dojazdówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie Pianka, i kompresorek.

 

Byłem ostatnio u gazownika i polecił mi taki zestaw:

 

http://allegro.pl/sl...3342375492.html

 

ktoś użył? słyszał? niby amerykański...

 

Aaa tam amerykanskie.... widziales kiedys cos made in usa? to jedno

a drugie, kompresorek za jednego tatusia? jakos nie wierze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...