Skocz do zawartości

chce kupić legacy i nie wiem jakie pomożcie


Achman

Rekomendowane odpowiedzi

co do diesel/benzyna. To mój Legacy rocznik 2008 chodzi bez większych niespodzianek do tej pory poza wymiana sprzęgła przy 20000km., z drugiej strony wczoraj widziałem u mechanika dwa SBD Legacy stojące pod płotem z padniętymi silnikami i oczekujące w sumie na nie wiadomo co :(

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jakiego rocznika szukać (nie ukrywam najbardziej podobaja mi sie 2004-2009 bo te nowe juz mniej)

 

- zależy od Twojego portfela legacy po 2005 roku mają mocniejsze silniki DOHC

 

-jaki silnik czy benzyna czy diesel (jak benzyna to jaki i czy warto się bawic w lpg )

 

Znowu zależy od portfela jeśli zależy Ci na kasie taniej wyjdzie zadbane legacy 2,0 + gaz.

 

Silniki SOHC mają tańsze w regulacji zawory ale silniki DOHC na PL i Niemcy mają utwradzane zawory pod kątem lpg, ale regulacja diablo droga.

 

-chciałbym skóre (jak się sprawuje skóra w subaru czy się łatwo wyciera itp. bo miałem raz skóre ale albo źle trafiłem albo to poprostu była taka masakra)

 

U siebie mam fabryczną skórę, po 275kkm poza przetarciem na fotelu kierowcy w standardowym miejscu wszystko jest ok:)

 

-czy warto sprowadzić samochód (jak tak to na jakim rynku się rozgladać) czy kupić krajowy

 

Moim zdaniem lepiej krajowy - łatwiej zweryfikować stan/przeglądy

 

-na co zwrócić uwage przy zakupie

 

Na ogarniętego w Subaru człowieka obok który pomoże Ci ocenić auto:P

 

Stan napędów, równa praca silnika, sprzęgło + dwumas i najważniejsze: poprzedni właściel

 

- czy możę pomyśleć o forku(co o tym sadzicie)

 

Super fura, zależy do czego auto jest Ci potrzebne:P

 

Jak coś mieszkam w Poznaniu i mam Legacy 2005 2,0N/A 137KM + LPG jak coś jestem do dyspozycji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Od jakich roczników jest dwumasa w 2.0 w obok/legacy?

W OBKach nie ma silników 2.0.

 

Znacie panowie jakiegos ''fachmena'' z okolic Gdańska?

Regulamin polecam poczytać ... ASO również polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem ale jak z dwumasą?

Dopóki nie wymienione jest sprzęgło to jest dwumasa, podczas wymiany sprzęgła zazwyczaj się wymieniało (ja tak mam na przykład) na zestaw z jednomasowym kołem.

 

W Legacy 2.0 jest od 2003 czy później?

Wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam szanowne grono do którego zamierzam dołączyć, mam na oku Legacy 2.0 benzyna 165hk 2007 r Fl 2.0 kombi.

I moje pytanie na co zwrócić uwagę przy zakupie chodzi mi o techniczne rzeczy przy oględzinach , a drugie pytanie co sądzicie o tym model wiem ze dokręcanie zaworów jest dosyć kosztowne w tym model ale bardzo Ładne ,serce mówi bierz a rozsądek ma wątpliwości 

Edytowane przez Norman Hommel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz gazować, szukaj EJ20F, miały wzmocnione gniazda zaworowe. 

Jeżeli bardzo Cię to przeraża, szukaj SOHC (135km), tam jest regulacja na śrubkach, ale podobno to w ogóle nie jedzie. 

Rdza - kielichy, nadkola 

Myślę, że warto o magiel zapytać - z tego, co kojarzę to często są, do roboty. Z drugiej strony, lekkie pocenie nie przeszkadza w niczym - mój tak jeździ odkąd bo mam i zero pogorszenia (1,5 roku) 

Jeżeli fura będzie z lpg, zwróć uwagę na tył zawiasu - pod lpg bardzo siada, ludzie albo zakładają sztywniejsze, albo dają podkładki. 

Warto się przemęczyć z 5 biegami, jeśli jeździsz po mieście - 5b mają reduktor, który w korkach, po parkingach etc mocno ratuje tylek. 

Radio - zacinają się zmieniarki, padają wyświetlacze klimy. 

Z samej klimy jak śmierdzi - żaden ewenement, niemal każdy Legwan tak ma, żeby się pozbyć tego, niektórzy psikaja preparaty, ale głębiej niż przez kratkę. 

Chyba tyle, jak coś to pytaj śmiało i ewentualnie wracaj do nas z nowym nabytkiem :) sam mam Legacy kombi i też uważam, że są piękne. 

Zdecydowanie szukaj 2.0, aniżeli 2.5. Jak chcesz więcej, to już 3.0

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się wszystko napisać i jednak mi umknęło będzie w automacie i gazu nie założę,ile biegowa nie wiem może zdjęcia pomogą pracuję w Norwegii i tu też będzie kupowany myślę ze za 2 godziny pojadę obejrzeć  i chyba juz wrócimy razem 

Screenshot_20200610-103142.png

Screenshot_20200610-103224.png

Screenshot_20200610-103100.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Danko napisał:

Jeżeli chcesz gazować, szukaj EJ20F, miały wzmocnione gniazda zaworowe. 

Jeżeli bardzo Cię to przeraża, szukaj SOHC (135km), tam jest regulacja na śrubkach, ale podobno to w ogóle nie jedzie. 

Rdza - kielichy, nadkola 

Myślę, że warto o magiel zapytać - z tego, co kojarzę to często są, do roboty. Z drugiej strony, lekkie pocenie nie przeszkadza w niczym - mój tak jeździ odkąd bo mam i zero pogorszenia (1,5 roku) 

Jeżeli fura będzie z lpg, zwróć uwagę na tył zawiasu - pod lpg bardzo siada, ludzie albo zakładają sztywniejsze, albo dają podkładki. 

Warto się przemęczyć z 5 biegami, jeśli jeździsz po mieście - 5b mają reduktor, który w korkach, po parkingach etc mocno ratuje tylek. 

Radio - zacinają się zmieniarki, padają wyświetlacze klimy. 

Z samej klimy jak śmierdzi - żaden ewenement, niemal każdy Legwan tak ma, żeby się pozbyć tego, niektórzy psikaja preparaty, ale głębiej niż przez kratkę. 

Chyba tyle, jak coś to pytaj śmiało i ewentualnie wracaj do nas z nowym nabytkiem :) sam mam Legacy kombi i też uważam, że są piękne. 

Zdecydowanie szukaj 2.0, aniżeli 2.5. Jak chcesz więcej, to już 3.0

Luz mechanizmie przednich wycieraczek. Tylna lubi przerywać.

Silniczki zamkow plus klamka od klapy.

Zajrzyj do reflektorów czy z tyłu z mocowaniami wszystko ok.

Mam h6 w manualu. Lepszego nie ma;)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...