Skocz do zawartości

O bieganiu


KamilP

Rekomendowane odpowiedzi

Gratki! Właśnie byłem ciekaw czy ktoś z Forum jeszcze się tam trafi ;) U mnie żona tylko nocną dyszkę zrobiła, a w niedzielę pojeździła trochę na rowerze spotykając się z nami w kilku punktach. Tym niemniej jesteśmy sprawiedliwie równo poparzeni na ramionach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Crazy_Ivan napisał:

Gratki! Właśnie byłem ciekaw czy ktoś z Forum jeszcze się tam trafi ;) U mnie żona tylko nocną dyszkę zrobiła, a w niedzielę pojeździła trochę na rowerze spotykając się z nami w kilku punktach. Tym niemniej jesteśmy sprawiedliwie równo poparzeni na ramionach :P

ciekaw jestem jak oceniasz organizacje :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Patryk Andrzej napisał:

ciekaw jestem jak oceniasz organizacje :hmm:

 

Na starcie bardzo fajna muza więc nastawiłem się pozytywnie. ;) Niestety, przy moim świńskim truchcie, na punkty nawadniania docierałem już za pierwszą falą biegaczy i faktem jest, że przez jakieś 10-12 km nie było na nich wody. Organizatorzy ewidentnie nie spodziewali się aż takich upałów (3 kurtyny wodne chyba?). To kwestia indywidualna, ale ja np. dość dużo piję i mocno się gotuję w trakcie biegania, wiec wypatrywałem nie do końca pustych butli wyrzuconych przez poprzednich biegaczy, żeby mieć się czym polać. Izotonik był wszędzie, ale była by to średnia przyjemność się nim polewać. Poza tym bezcukrowy izo na maraton? :D Come on! Tyle narzekania. Wolontariusze bardzo spoko i widać było, że się starali. Na jeden z dalszych punktów donosili skądś wodę z zaznaczeniem, że nie jest do picia, a w innym...sami kupowali wodę w sklepie. Banany, czekolada, etc., pod dostatkiem. Organizatorzy z mikrofonami rozstawieni po trasie pełni energii i widać, że rzeczywiście im się chciało. Poza tym bardzo fajni kibice i co najmniej 2 urocze policjantki z obstawy biegu :D
Także odczucia mam mieszane, ale w sumie nie jest źle. Za to medal beznadziejny :P
A Ty, co sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Crazy_Ivan napisał:

A Ty, co sądzisz?

organizator dal ciała z woda, 
wolontariat  świetny, 

kibice  :hmm:  w ubiegłym roku przy 2 petlach  byli widoczni, sprawdziło sie to co znajomy mówił i co sam widzialem we Wrocławiu, Kr jest "starym" miastem te kilometry prostych bez żadnego dopingu potrafiły mocno dobić psyhe zrytą upałem,

żona od 24km twierdziła ze juz nigdy wiecej :D , kolejny medal do kolekcji  :ok: czas nieistotny (prowadziłem żone - jej debiut ) 

 

najblizsze starty chyba w górach  :hmm:  :D

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Crazy_Ivan napisał:

Ja teraz przerwa do połówki w Białymstoku.  ;)

 

@Patryk Andrzejdla mnie jeśli idzie o doping świetny był Poznań. Dużo kapel, muzyki, ale i przypadkowych osób. Widać, że mieli zapał.

na Poz miałem sie wybrać w ubiegłym ;)

 

i sie chyba wybiore w tym  :)
 

@Woszkowaty zgaduje  ze  8 opolski 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patryk Andrzej napisał:

 

@Woszkowaty zgaduje  ze  8 opolski 
 

 

W Opolu biegniemy połówkę - pierwsze oficjalne zawody w tym roku. Tydzień po Opolu biegniemy górski w Polanicy-Zdrój ( z cyklu Superbieg ), później same górskie ( Lądek, Wałbrzych, Góry Stołowe, ... ) i kończymy Silesia Maratonem na pełnym dystansie :).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Woszkowaty napisał:

 

W Opolu biegniemy połówkę - pierwsze oficjalne zawody w tym roku. Tydzień po Opolu biegniemy górski w Polanicy-Zdrój ( z cyklu Superbieg ), później same górskie ( Lądek, Wałbrzych, Góry Stołowe, ... ) i kończymy Silesia Maratonem na pełnym dystansie :).

dfbg coś ? 
petla izerska? 

może krynica? 

a silesia jest w tym samym terminie co  POZ ? 

 

;)

to ostatnie sprawdziłem  - bede kibicować ;] 

Edytowane przez Patryk Andrzej
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk Andrzej napisał:

dfbg coś ? 
petla izerska? 

może krynica? 

 

 

DFBG - biegniemy 21km.

Pętla izerska - w tym roku jest dokładnie w ten sam weekend co DFBG - szkoda, bo fajna impreza, ale biegniemy DFBG

Krynica - biegniemy 34km.

 

Jeszcze Supermaraton Gór Stołowych biegniemy i Wisłę ( Wisła z cyklu Superbieg ).

Pewnie jeszcze coś lokalnego wpadnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Woszkowaty napisał:

 

DFBG - biegniemy 21km.

Pętla izerska - w tym roku jest dokładnie w ten sam weekend co DFBG - szkoda, bo fajna impreza, ale biegniemy DFBG

Krynica - biegniemy 34km.

 

Jeszcze Supermaraton Gór Stołowych biegniemy i Wisłę ( Wisła z cyklu Superbieg ).

Pewnie jeszcze coś lokalnego wpadnie :).

no to najpewniej bedziemy sie mijać na trasie w Krynicy (bo mnie od dłuższego czasu już gniecie :D )  

:hmm: do  Lądka bliżej niż do Szklarskiej  :)  musze to przemysleć, bo chciałem WPI juz w tamtym roku  :sciana: :th_dash: :krecka_dostal::D 

 

 

kurde a to jeszcze w sobote jest :th_dash:

Edytowane przez Patryk Andrzej
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, Crazy_Ivan napisał:

Ał... Kolana bolą. ;)

 

IMG_20180513_161101.jpg

Kolejne gratulacje :) Jak z temperaturą nie zmęczyła?
W ten weekend startowałem w dwóch Crossach i po mimo że trasa w lesie to temperature odczułem.

 

A ktoś z forum startuje 27.05 w kielcach w połówce?

20180513_220301.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie buty z super wypasioną amortyzacją ? Uprzedzam, że nie mam nadwagi (82kg/185cm) kiedyś trochę biegałem (połówka 1:30) aż mi zaczęło kolano doskwierać. Miałem parę lat przerwy, trochę rehabilitacji no i mogę spróbować nie za dużo, tak ze 3x1godzina na tydzień ale pod warunkiem, że but jest z bardzo dobrą amortyzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RoadRunner napisał:

Jakie polecacie buty z super wypasioną amortyzacją ? Uprzedzam, że nie mam nadwagi (82kg/185cm) kiedyś trochę biegałem (połówka 1:30) aż mi zaczęło kolano doskwierać. Miałem parę lat przerwy, trochę rehabilitacji no i mogę spróbować nie za dużo, tak ze 3x1godzina na tydzień ale pod warunkiem, że but jest z bardzo dobrą amortyzacją.

Sprzed kilku lat takie coś mi się przypomniało:

http://www.pawelbiega.pl/szukasz-maksymalnej-amortyzacji-oto-5-najlepszych-propozycji/

 

A tu nawet nowsze:

http://www.pawelbiega.pl/buty-z-maksymalna-amortyzacja-najlepsze-propozycje-2017/

 

Skoro wcześniej biegałeś to zasady doboru obuwia i swoje preferencje pewnie znasz ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2018 o 16:27, RoadRunner napisał:

Jakie polecacie buty z super wypasioną amortyzacją ? Uprzedzam, że nie mam nadwagi (82kg/185cm) kiedyś trochę biegałem (połówka 1:30) aż mi zaczęło kolano doskwierać. Miałem parę lat przerwy, trochę rehabilitacji no i mogę spróbować nie za dużo, tak ze 3x1godzina na tydzień ale pod warunkiem, że but jest z bardzo dobrą amortyzacją.

 

Od lat seria Nike Zoom Vomero zalecana jest dla biegaczy lubiących dużo amortyzacji. W Nike jest to but z największą amortyzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2018 o 16:24, Patryk Andrzej napisał:

karafka z winem w zestawie? ;] 

 

Karafki były dzień wcześniej, co nie za bardzo pomogło na biegu ;) Na usprawiedliwienie (podobno każdy kierowca wyścigowy ma masę wymówek, to może po trackdayach zostały :D ) muszę napisać, że było obrzydliwie gorąco i mieliśmy powiększony skład. Kumpel zabrał wózek z dwójką swoich chłopaków. Nowe doświadczenie ;)
Białystok zaskakująco ładny i ciekawy, a organizacja biegu bardzo fajna. Mimo samego biegu ( :) ) przyjemny weekend!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.05.2018 o 16:27, RoadRunner napisał:

Jakie polecacie buty z super wypasioną amortyzacją ? Uprzedzam, że nie mam nadwagi (82kg/185cm) kiedyś trochę biegałem (połówka 1:30) aż mi zaczęło kolano doskwierać. Miałem parę lat przerwy, trochę rehabilitacji no i mogę spróbować nie za dużo, tak ze 3x1godzina na tydzień ale pod warunkiem, że but jest z bardzo dobrą amortyzacją.

 

Dość dużo biegam, problemy z bólem kolana, biodra zdarzały mi się w przeszłości i wyjściem zawsze było zlikwidowanie przyczyny i późniejsze wzmocnienie stawu i okolic.

W zasadzie piszesz, że to zrobiłeś (rehabilitacja) więc teraz warto poza bieganiem dbać i o profilaktykę - rozciąganie, ćwiczenia sprawnościowe, gimnastyczne, wzmacnianie mięśni odpowiedzialnych za prawidłową postawę.

 

Generalnie bardzo często braki w powyższych nie stricte biegowych aktywnościach są przyczyną późniejszych kontuzji i dolegliwości.

Uważam, że zamiast inwestować w maksymalną amortyzację powinieneś zadbać o dodatkowe ćwiczenia zapobiegające kontuzjom a jeśli stwierdzisz np. przez badanie USG, że masz uszkodzenia tkanek miękkich w okolicy kolana to pomyśl o ich regeneracji/odbudowie.

 

Do biegania nawet po dość twardym podłożu przy tej wadze i intensywności treningu nie są niezbędne super amortyzujące buty :)

Buty z mniejszą amortyzacją dadzą Ci większe czucie i lepszy balans, będziesz bardziej świadomie i naturalnie stawiał kroki co jest najzdrowsze dla Ciebie.

 

Pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyznać się kogo spotkałem przed biegiem z bransoletka Subaru? ;)

 

Niestety korki pokrzyżowały plany I uciekł nam bus. Tym samym nie udało się zrealizować założenia "połówka o 22 we Wrocławiu, a o 10 następna w Ciechanowie". Zabrakło 10 min I zostało nam spędzić upojną noc na dworcu bez możliwości drugiego startu.

 

 

IMG_20180617_130735.jpg

Edytowane przez Crazy_Ivan
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...