Skocz do zawartości

Opony całoroczne - Opinie


bbulet

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, rosaskc napisał:

Tym bardziej, że nigdzie nie znalazłem zdjęcia Geolandarów mających rant ochronny.

Ja mam takie opony, 

Ta opona w miejscu styku z felgą trochę wystaje poza rant felgi, chroniąc go. Jest to  właśnie zawulkanizowany pręt (ang rim) metalowy. Oto fotka, tak przy okazji Yokohama Geolandar g003 MT to świetne opony, ciche, uniwersalne a w terenie robią mega. 

 

61pWHDDS4tL._AC_SX466_.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KPR napisał:

Dzięki Panowie za wyjaśnienia.

Zastanawiające jest jak ta sama opona u różnych sprzedawców różnie kosztuje...

Tak dokładnie mam takie same odczucie. Mając dwie terenówki używane na co dzień na prawdę trochę w tym posiedziałem. Ceny opon to niemal jak giełda papierów wartościowych czy rynek walutowy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mechanik napisał:

Tak dokładnie mam takie same odczucie. Mając dwie terenówki używane na co dzień na prawdę trochę w tym posiedziałem. Ceny opon to niemal jak giełda papierów wartościowych czy rynek walutowy.

Rozstrzał cenowy jest niesamowity. Nie zawsze te najdroższe są najlepsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KPR napisał:

Rozstrzał cenowy jest niesamowity. Nie zawsze te najdroższe są najlepsze!

Absolutnie prawda. Trzeba bazować na opiniach, własnej obserwacji ekipy.

Jedyna zasada jaka na pewno działa, to że nowości rynkowe potrafią być na prawdę drogie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spędziłem dziś czasu w necie i przy telefonie i wyjaśniłem sobie temat opon :) 

 

Wybrałem w końcu wielosezonowe opony Yokohama GEOLANDAR AT G015 w rozmiarze 225/65 R17.

 

Temat zakupowy mocno mnie zdziwił, gdyż rozbieżność cenowa pomiędzy poszczególnymi sklepami na tym konkretnym modelu przy zakupie 4 opon sięga obecnie nawet 300zł. Nie zawsze też te najdroższe są najlepsze, z produkcji z tego roku, etc.

 

Dzięki za pomoc :)

 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zimówki świeże i w dobrym stanie to po prostu kup letnie, ja się przerzuciłem na wielosezonowe w ubiegłym roku (Nokian Weatherproof) i przeważyły u mnie tylko i wyłącznie kwestie ekonomiczne, jednocześnie zużyłem komplet opon zimowych i letnich, a za rok i tak planuje kupno nowego auta (jak się uda SBD sprzedać :))

 

Co do samych opon, są modele bardziej przystosowane do zimy (tak jak Weatherproof) i na odwrót, ja wybrałem bardziej zimowy bieżnik bo mieszkam akurat w takim terenie, i ubiegłej "zimy" sprawdziły się zadowalająco i na śniegu i szczególnie mokrym - natomiast w temperaturach przekraczających 25* już tak fajnie nie było zrobiły się dosyć głośne i jednocześnie miękkie (brak pewności przy szybkich zakrętach).

Jednakże wszystkie opony uniwersalne będą spisywać się po prostu średnio z przewagą w jedną lub drugą stronę - nie ma ideału.

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je w Corolli. Bardzo dobrze mi się na nich jeździło. W Forku też bym miał, ale za drogo wyszły, jak szukałem to za sztukę musiałbym zapłacić ponad 400 pln. Więc wybór padł na Vredstein Quatra5, i jest OK. Nie są tak dobre jak Michelin, ale nie żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje letnie dogorywają,  ostatni sezon obecnie, podobnie pewnie będzie z zimówkami. pewnie kupię letnie. A na zimę z racji, że jej ostatnio nie ma będę stosował A/T wielosezonowe. Rocznie robię ok. 25k km, z tym że więcej zdecydowanie w lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mogę napisać coś o Crossclimat+ z perspektywy przejechanych 82k. Opona jest świetna, super się trzyma mokrego asfaltu. Opony kupiłem późnym latem 2017 przez pierwsze dwie zimy było ok, ale trzeciej zimy czuć było że gorzej się prowadzą po śniegu/lodzie, a mieszkam 550m n.p.m. i zimowe warunki pod domem zdarzają się częściej. I zdecydowałem się na zakup zimówek, od tamtej pory Crossclimat+ używam ich jako letnich opon. Nie mierzyłem bieżnika ale jeszcze dużo go zostało. Myślę że dla kogoś kto nie mieszka na co dzień w górzystym terenie lub potrzebuje opon na 2-3 lata bo zamierza sprzedać potem auto jest to dobry kompromis.

Edytowane przez bartholomaios
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od miesiąca używam Nokianów Weatherproof w Forku i póki co wrażenia pozytywne. W niskich temperaturach na asfalcie tak suchym i mokrym nie czuję różnicy względem zimówek. Trafiły się też 2 dni śniegu i błota pośniegowego i również nie mam zastrzeżeń. 

Jedyne co to są głośniejsze na tyle, że to zauważyłem. :) 

Na wrażenia z jazdy w wyższych temperaturach musimy poczekać do wiosny :) 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...