Skocz do zawartości
sole3

Chorwacja - gdzie jechać z dziećmi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Racja. Ale mogą nas klupnąć tirem po drodze. I szanse są porównywalne w sumie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.04.2018 o 17:26, Broda napisał:

Odkopuje. Za-bookowalem Krk, jadę Subaru z 3 dzieci (4,6,9). ,,Jeste buszkraftere", będzie buszowane po okolicy (do 200km w jedną stronę max) celem zwiedzania i skaucenia.

Co zobaczyć warto - dzieci cywilizowane i muzea im nie straszne - co z nimi pozwiedzać?

Bylem na Krk, miejscowosc Malinska. Dla dzieci, fajna podroz statkiem co ma przedzial pasazerski pod woda i ogladasz przez okno jak w lodzi podwodnej

submarinkrk4_resize.jpg

Fajna plaza w miejscowosci Baska (dosc mocno wtedy wialo)

baska2.jpg

Bardzo fajne miasteczko Krk do zwiedzania - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ooo... @Korton żeś pojechał :yahoo:

W Krk będziemy stacjonować, ,,do Baśki" i ,,Starej Baśki" się wybieramy, ale tym statkiem w Malinskiej (tam jest jedyne LPG na wyspie - jeszcze raz dzieki @moominko), to mi zaorałeś czaszkę B) coś fantastycznego! Bardzo Ci dziękuję zwłaszcza, że nic takiego nie wygooglalem - a szukałem i czytałem już trochę! :D

Edytowane przez Broda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.04.2018 o 23:48, Korton napisał:

Bylem na Krk, miejscowosc Malinska. Dla dzieci, fajna podroz statkiem co ma przedzial pasazerski pod woda i ogladasz przez okno jak w lodzi podwodnej

Powiedz mi @Korton jak z dusznością na tego typu stateczkach? Sam nigdy nie korzystałem, ale oprócz wspaniałych widoków wilokrotnie przewijały się głosy, że duchota straszliwa.

@Broda ja w tym roku wracam na Hvar, tak mi się w zeszłym roku podobało. Jak się uda, to może nową XV (odbiór koniec maja - połowa czerwca), tam też jest gdzie pojeździć i to jak :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, moominko napisał:

Powiedz mi @Korton jak z dusznością na tego typu stateczkach? Sam nigdy nie korzystałem, ale oprócz wspaniałych widoków wilokrotnie przewijały się głosy, że duchota straszliwa.

Nie było duszno, bo bylismy tylko my i jeszcze jedna rodzina na statku, bylismy tam w czerwcu, a nie w szczycie sezonu, temperatura na zewnatrz 26 stopni, caly czas otwarty byl wlaz. Wydaje mi sie, ze te statki maja klime i pewnie jak wiecej ludzi i temperatury wyzsze to wlaczaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jadę do Cro za miesiąc z kawałkiem - kierunek wyspa Ciovo.

Nie chcę robić trasy na jeden raz i myślałem o noclegu w okolicach Zagrzebia.
Nocował ktoś w okolicy ? Możecie coś polecić? Jest co oglądać w Zagrzebiu?

A jak nie Zagrzeb to gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Guzik napisał:

Jadę do Cro za miesiąc z kawałkiem - kierunek wyspa Ciovo.

Nie chcę robić trasy na jeden raz i myślałem o noclegu w okolicach Zagrzebia.
Nocował ktoś w okolicy ? Możecie coś polecić? Jest co oglądać w Zagrzebiu?

A jak nie Zagrzeb to gdzie?

Zależy jak będziesz jechał. Ja robiłem sobie do takiej traski - też byłem na Ciovo - nocleg pod Graz'em w Austrii. W motelu Oekotel. To stricte tranzytowa miejscówka, przyjeżdżasz, śpisz, śniadanko i w drogę. Bardzo przystępna cena ze śniadaniem. Zaraz przy autostradzie, obok stacja paliw. Niedaleko jest też zalew-kąpielisko po żwirowni, przy ładnej pogodzie można skorzystać.  W tym roku planuję zatrzymać się na nocleg whttp://www.humskaklet.com/seosko-gospodarstvo-humska-klet-hrvatsko-zagorje-hum-na-sutli-seoski-turizam-srne-biciklizam-domacinstvo-kamo-za-vikend-odlicna-hrana-u-zagorju-priroda-vinska-cesta-sutlanska-dolina-dvorac-veliki-ta-4/  

To jest zaraz za granicą ze Słowenią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Trasa w zasadzie standardowa - Czechy, Austria, Słowenia.

Ja na nocleg chciałbym się zatrzymać późnym wieczorem lub nawet w nocy, więc takie gospodarstwa jak wkleiłeś chyba raczej odpadają.

Wstępnie klepnąłem dzisiaj IBIS w Maribor w Słowenii. Pokój dla rodziny 2+2 ze śniadaniem 440zl, ale jeszcze się będę rozglądał.

Edytowane przez Guzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Guzik

Mogę polecić to miejsce: https://www.airbnb.com/rooms/14356154

Rok temu, w wakacje w drodze z nad Balatonu w Słoweńskie góry zatrzymaliśmy się na nocleg właśnie we wskazanym miejscu.

Niesamowity klimat, piękny widok i bardzo mili gospodarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W małej wiosce Premantura, ok. 10 km od Puli jest ośrodek mobile homes Arena to domki z klimatyzacją i aneksem kuchennym w pełni wyposażonym, położone blisko plaży. Jest plac zabaw dla dzieci, restauracje, bar, fast food, supermarket, miejsce parkingowe, internet WiFi, pralnia na terenie ośrodka. Fajne miejsce na spędzenie urlopu bo zapewnia nam więcej atrakcji niż kwatera prywatna a mieszkamy w domku a nie w hotelu. Domki można zobaczyć na stronie http://www.kompas-poland.com.pl/hotel/1468/chorwacja/istria/pula/mobile-homes-arena-stupice-.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.04.2018 o 17:26, Broda napisał:

Odkopuje. Za-bookowalem Krk, jadę Subaru z 3 dzieci (4,6,9). ,,Jeste buszkraftere", będzie buszowane po okolicy (do 200km w jedną stronę max) celem zwiedzania i skaucenia.

Co zobaczyć warto - dzieci cywilizowane i muzea im nie straszne - co z nimi pozwiedzać?

Atrakcje, place zabaw?

Które plaże w okolicy do 50km?

Stacje lpg, bankomaty?

Kochamy góry, będzie chodzone, czy mozna tam też polatac lekki off road polnymi drogami i dojechać gdzieś na piknik w totalzadupiu, kawałek bliżej szczytów (dzieci jednak srednio znoszą kombo gór i upału)? Grill na uboczu ok? Ognisko naturalnie odpada. Można zbierać chrust, czy jest jak u nas i lepiej kupić węgiel drzewny? Ogarnę takie rzeczy w sklepach na wyspie lub blisko mostu?

Paranoja ,,antynożowa", czy za folder w kieszeni nikt się nie czepia?

Na co uważać oprócz jeżowców? :P

Warto sprzęt sportowy i zabawki na plażę kupić tam, czy wozić? 

Jakieś parki rozrywki, aquaparki do 150-200km?

Pytam o sprawdzone Wasze doswiadczenia, z google będę korzystał i na pewno coś z odpowiedzi (albo wszystkie) się znajdzie.

Wszystko co cie interesuje na temat Chorwacji znajdziesz na forum Chorwacja. www.cro.pl

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda. Znalazłem, czytam (fajnie, bo nie trzeba się rejestrować) i jest niemal wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi