Skocz do zawartości

Chorwacja - gdzie jechać z dziećmi ?


sole3

Rekomendowane odpowiedzi

W drugiej połowie lipca będę miał trochę wolnego i tak na szybko powstał plan ( a w zasadzie jego brak ) na wypad z dzieciakami do Chorwacji.

dwie osoby dorosłe + trójka dzieci

Może jakieś namiary na sprawdzoną kwaterę ?

No i nie ukrywam że cena też ma znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim wieku dzieci ale Pag na wyspie Pag jest miejscem typowo pod dzieciaki, bez imprezowni. No i zaleta ze dosc blisko z Pl. Moglbym nawet gdzies wygrzebac namiar na apartament przy samej plazy i 300m od starowki - bylem tam w 2010r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o Czarnogórze? Przynajmniej nie ma tłumów i sąsiadów nie spotkasz...

Trochę za daleko , mam tylko ok 1,5 tygodnia wolnego i chcę jak najmniej czasu spędzić w aucie

 

Nie wiem w jakim wieku dzieci ale Pag na wyspie Pag jest miejscem typowo pod dzieciaki, bez imprezowni. No i zaleta ze dosc blisko z Pl. Moglbym nawet gdzies wygrzebac namiar na apartament przy samej plazy i 300m od starowki - bylem tam w 2010r.

 

jeśli możesz

 

 

Cieszę się że mogłaś sobie nabić posta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te apartamenty:

http://www.seecroati...elka-lesar.html

https://maps.google.... Chorwacja&z=16

Ja w 2010 roku w sierpniu płąciłe 60 Euro za ten 4 osobowy (2 sypialnie)

Mail bezpośrednio do włąścicielki - ja pisałem po angielsku: Jelka Lesar <duje.pag@gmail.com>

Z Krakowa spokojnie dolecisz w jeden dzień.

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 2 razy byłem w Rogoznicy. Bardzo fajnie było. Nocowaliśmy w http://www.apartmaniruzmarin.hr/en/index.php/contact/ Po ostatnim razie już tam nie pojadę. Byliśmy tam w zeszłym roku. na ostatnie 2 noce musieliśmy zmienić kwaterę, bo w tej w której byliśmy była wcześniej zarezerwowana ale wiedzieliśmy o tym. Otrzymaliśmy droższy apartament (to też było uzgodnione). Zaraz po wprowadzeniu (apartament) poszliśmy na plażę. Około 13-tej wróciliśmy i chcieliśmy wziąć prysznic. Niestety okazało się , że kanaliza jest zapchana. Zgłosiliśmy to niezwłocznie. Próby przetkania trwały do 18.00 i nie dawały rezultatów. Wówczas stwierdziliśmy, że sobie nie poradzą i zdecydowaliśmy się opuścić pensjonat. Niestety pobyt już opłaciliśmy. Pani, mówiąca po polsku, powiedziała, że nie może nam zwrócić pieniędzy-gotówką. Zaproponowałem żeby przelali mi kasę na konto, podałem numer. Do tej pory nie przelali. Właściciel tłumaczył się (burak), że coś z moim numerem konta nie tak. Przez takie zdarzenie Chorwacja i jej ludzie stracili w moich oczach.

Dlatego - starajmy się nie płacić z góry za pobyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 2 razy byłem w Rogoznicy. Bardzo fajnie było. Nocowaliśmy w http://www.apartmani...ex.php/contact/ Po ostatnim razie już tam nie pojadę. Byliśmy tam w zeszłym roku. na ostatnie 2 noce musieliśmy zmienić kwaterę, bo w tej w której byliśmy była wcześniej zarezerwowana ale wiedzieliśmy o tym. Otrzymaliśmy droższy apartament (to też było uzgodnione). Zaraz po wprowadzeniu (apartament) poszliśmy na plażę. Około 13-tej wróciliśmy i chcieliśmy wziąć prysznic. Niestety okazało się , że kanaliza jest zapchana. Zgłosiliśmy to niezwłocznie. Próby przetkania trwały do 18.00 i nie dawały rezultatów. Wówczas stwierdziliśmy, że sobie nie poradzą i zdecydowaliśmy się opuścić pensjonat. Niestety pobyt już opłaciliśmy. Pani, mówiąca po polsku, powiedziała, że nie może nam zwrócić pieniędzy-gotówką. Zaproponowałem żeby przelali mi kasę na konto, podałem numer. Do tej pory nie przelali. Właściciel tłumaczył się (burak), że coś z moim numerem konta nie tak. Przez takie zdarzenie Chorwacja i jej ludzie stracili w moich oczach.

Dlatego - starajmy się nie płacić z góry za pobyt.

W Rogoznicy już byliśmy . Potwierdzam że to fajna miejscówka , z noclegiem nie ma problemu nawet bez rezerwacji

 

To są te apartamenty:

http://www.seecroati...elka-lesar.html

https://maps.google.... Chorwacja&z=16

Ja w 2010 roku w sierpniu płąciłe 60 Euro za ten 4 osobowy (2 sypialnie)

Mail bezpośrednio do włąścicielki - ja pisałem po angielsku: Jelka Lesar <duje.pag@gmail.com>

Z Krakowa spokojnie dolecisz w jeden dzień.

Wysłałem zapytanie

Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypad z dzieciakami do Chorwacji.

 

A nie myślałeś o Czarnogórze?

Przynajmniej nie ma tłumów i sąsiadów nie spotkasz...;)

 

W Czarnogórze jestem od dwóch dni i już spotkałem wielu sąsiadów z PL. Co do tłumów to faktycznie na wielkiej plaży w okolicach Ulcinj nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM SERDECZNIE. CZY MOŻE KTOŚ SIE WYBIERA POD KONIEC SIERPNIA LUB NA POCZĄTKU WRZEŚNIA DO CHORWACJI NA 7-10 DNI. MAMY DWOJE DZIECI W WIEKU 4 i 1 ROK. jEDZIEMY TAM PORAZ PIERWSZY I JAK BY KTOS REFLEKTOWAŁ TO BYŁO BY NA PEWNO RAŹNIEJ. POZDR KONRAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jeśli wybierasz się do Chorwacji właśnie pod koniec sierpnia w rejony Istrii (a dokładniej do Puli) to miej na uwadze że w tym czasie jest tam jeden z największych festiwali muzyki basowej w europie :D i jeśli ktoś się na niego nie wybiera to raczej ciężko będzie tam odpocząć (muzykę było słychać w odległości około 7km od festiwalu :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja w ta srode jade juz poraz 4 do Chorwacji. Tym razem w okolice Rogoznicy. Od siebie moge polecic okolice omisu ( miedzy omisem a baska woda) -male miejscowosci z nieduzymi plazami oczywiscie kamienistymi bo innych tam nie znajdziecie. Brak tłumów - jezeli ktos nie lubi imprezowych miejsc w sam raz. Jezeli ktos lubi miejsca imprezowe to Makarska bedzie dobrym wyborem. Na Pagu jest spokojnie - bardzo ładna wyspa mozna dojechac autem , kupic sol produkowana na miejscu na zapas:) Pmimo, że byłem w tunezji,turcji, we włoszech, nad naszym pieknym baltykiem- chorwacja jest miejscem które podoba mi sie najbardziej i najbardziej mi odpowiada i cały czas tam wracam. ( jest blisko, pogoda jest zawsze, plaze są czyste, ludzie sympatyczni, ceny przystepne, no i jest sporo atrakcji jak ktos nie lubi plażingu moze sobie posmigac po górach)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jedziemy w lipcu na 3 Mazdy mx5 do Chorwacji i myslimy o Rab (ze wzgledu na znajomych dzieciaki). Chcemy wynajac apartament lub dom - mozecie polecic jakis portal? Korzystaliscie z interhome.pl?

A moze macie jakis namiar na fajne miejsce do spania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukać googlem ;) Jest dużo portali, jedne lepsze, drugie gorsze. Sporo ofert i tak się powtarza.

No i ostatecznie: nie bałbym się jechać w ciemno. Co prawda Wasza grupa jest nieco większa i może być trochę trudniej znaleźć lokum, gdzie wszyscy by się zmieścili - ale za to ryzyko rozczarowania mniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy w lipcu na 3 Mazdy mx5 do Chorwacji i myslimy o Rab (ze wzgledu na znajomych dzieciaki). Chcemy wynajac apartament lub dom - mozecie polecic jakis portal? Korzystaliscie z interhome.pl?

A moze macie jakis namiar na fajne miejsce do spania?

Wyszukaj interesującą Cię miejscowość i znajdź jej oficjalna stronę - często jest tam zkładka z kontaktami do wynajmu apartamentów bezpośrednio od właścicieli. Piszesz maila i czekasz - ja tak już kilkukrotnie rezerwowałem jak jechaliśmy większa ekipą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dalej na południe, tym ładniej, ciszej, spokojniej i bardziej 'dziko'.

Należy omijać Makarską, no chyba że ktoś lubi skupiska hałaśliwych Polaków...

 

No chyba, że pojedziesz całkiem na północ (Istria albo wyspa Krk) to będzie jeszcze ciszej, spokojniej i bez Rodaków imprezujących przy grillu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Im dalej na południe, tym ładniej, ciszej, spokojniej i bardziej 'dziko'.

Należy omijać Makarską, no chyba że ktoś lubi skupiska hałaśliwych Polaków...

 

No chyba, że pojedziesz całkiem na północ (Istria albo wyspa Krk) to będzie jeszcze ciszej, spokojniej i bez Rodaków imprezujących przy grillu.

 

Ta .. i efekt taki że % do lustra idą :P

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...