Skocz do zawartości

Chorwacja - gdzie jechać z dziećmi ?


sole3

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przez Bośnie paszportów nie trzeba. Warto w kolejce wysunąć się aby zobaczyli polskie tablice, wyciągną z kolejki przejedzie się osobną bramka nawet bez okazania dowodów :)

Ale trzeba mieć zieloną kartę. Zostałem bardzo niemile zaskoczony żądaniem okazania zielonej karty w ubiegłym roku gdy w sobotnie, późne popołudnie próbowałem przekroczyć granicę Chorwacja - BiH. Wjazd do BiH kosztował mnie w rezultacie (przygraniczne agencje ubezpieczeniowe były zamknięte) 80 euro wymuszonej przez pogranicznika-złodzieja bośniackiego łapówki. Jechałem do Albanii i musiałem jeszcze (o 03:00 nad ranem w niedzielę) budzić agenta na granicy BiH/Montenegre żeby wykupić ubezpieczenie na Czarnogórę. Trochę mnie kosztował ten brak zielonej karty, którą u nas dają za darmo wraz z OC :wub:.

 

to w takim razie w dupie mam BiH, To nie jest jakiś problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale po co w ogóle jechać przez BiH skoro przez całe Węgry i Chorwację jest piękna autostrada.

No właśnie żeby przejechać dalej na południe trzeba przejechać przez Bośnie. Mają sztuczny dostęp do wody :)

 

nic sie nie dzieje, na około sie przejedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale po co w ogóle jechać przez BiH skoro przez całe Węgry i Chorwację jest piękna autostrada.

No właśnie żeby przejechać dalej na południe trzeba przejechać przez Bośnie. Mają sztuczny dostęp do wody :)

nic sie nie dzieje, na około sie przejedzie ;)
No tak tylko po co omijać? Jadąc np zaraz za granicę z Bośnia ;). Prom wychodzi drogo i nie ma potrzeby jeśli nie chcemy na wyspę Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do bani taki podział, Kawałek na południe jest troche Chorwacji. to tak jak rosja ...


 

 

Dubrownik jest w Chorwacji


a kto powiedział że akurat musze jechac do Dubrownik? :D
Nie wiedziałem czy wiesz o jakie przejście graniczne mi chodzi. Dubrownik był przykładem jest tam piękny półwysep oraz

 

Akir, domyślam sie o co Ci chodzi.
jest pewien obszar na terenie CHorwacji gdzie na drodzę stoi BiH, zeby dostać sie do Dubrownik. O to Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W zeszłym roku akurat byliśmy w orebic i tez jechałem przez BiH

to wiem gdzie to jest.

 

I co mówisz że do bani na tym przejściu ? Są kontrole?

 

Dubrownik jest piękny, ale jesli bedzie problem przedostac sie przez tą osraną cześć BiH to oleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak. W zeszłym roku akurat byliśmy w orebic i tez jechałem przez BiH

to wiem gdzie to jest.

 

I co mówisz że do bani na tym przejściu ? Są kontrole?

 

Dubrownik jest piękny, ale jesli bedzie problem przedostac sie przez tą osraną cześć BiH to oleje...

Poczytaj poprzednia stronę. Wiele razy jeździłem przez BiH i nie ma żadnych problemów. Wyciągają polaków z kolejki i kierują do pustych bramek na przejazd. Dajesz dowód i słyszysz " polaci jechac jechac" zabierz tylko zielona kartę z ubezpieczenia samochodu w razie wypadku w kraju nie będącym w Unii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak. W zeszłym roku akurat byliśmy w orebic i tez jechałem przez BiH

to wiem gdzie to jest.

 

I co mówisz że do bani na tym przejściu ? Są kontrole?

 

Dubrownik jest piękny, ale jesli bedzie problem przedostac sie przez tą osraną cześć BiH to oleje...

Poczytaj poprzednia stronę. Wiele razy jeździłem przez BiH i nie ma żadnych problemów. Wyciągają polaków z kolejki i kierują do pustych bramek na przejazd. Dajesz dowód i słyszysz " polaci jechac jechac" zabierz tylko zielona kartę z ubezpieczenia samochodu w razie wypadku w kraju nie będącym w Unii

 

Słuchaj, jeżeli faktycznie wyrobienie zielonej karty to nie problem przez ubezpieczyciela to gitarra.

 

Na wiki podają

 

Certyfikat Zielonej Karty może być wystawiony na okres co najmniej 15 dni.

 

Dubrownik świetne miejsce. Dowiem sie jutro, zadzwonie i będe wszystko wiedział.

 

Dalej na południe jest coś ciekawego?

 

 

 

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tam jechać w sezonie, to nie jest dobry pomysł. Jest tam jak w zakopanym pełno ludzi

 

 planuje początek lipca- 10 dni, dlatego ogarniam wszystko powoli.

 

Nie chce zostać niemile zaskoczony a bo to, a tamto ...

 

 

aż tak źle jest wtedy ? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugiej połowie lipca będę miał trochę wolnego i tak na szybko powstał plan ( a w zasadzie jego brak ) na wypad z dzieciakami do Chorwacji.

dwie osoby dorosłe + trójka dzieci

Może jakieś namiary na sprawdzoną kwaterę ?

No i nie ukrywam że cena też ma znaczenie :)

Primosten!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Odkopuje. Za-bookowalem Krk, jadę Subaru z 3 dzieci (4,6,9). ,,Jeste buszkraftere", będzie buszowane po okolicy (do 200km w jedną stronę max) celem zwiedzania i skaucenia.

Co zobaczyć warto - dzieci cywilizowane i muzea im nie straszne - co z nimi pozwiedzać?

Atrakcje, place zabaw?

Które plaże w okolicy do 50km?

Stacje lpg, bankomaty?

Kochamy góry, będzie chodzone, czy mozna tam też polatac lekki off road polnymi drogami i dojechać gdzieś na piknik w totalzadupiu, kawałek bliżej szczytów (dzieci jednak srednio znoszą kombo gór i upału)? Grill na uboczu ok? Ognisko naturalnie odpada. Można zbierać chrust, czy jest jak u nas i lepiej kupić węgiel drzewny? Ogarnę takie rzeczy w sklepach na wyspie lub blisko mostu?

Paranoja ,,antynożowa", czy za folder w kieszeni nikt się nie czepia?

Na co uważać oprócz jeżowców? :P

Warto sprzęt sportowy i zabawki na plażę kupić tam, czy wozić? 

Jakieś parki rozrywki, aquaparki do 150-200km?

 

Pytam o sprawdzone Wasze doswiadczenia, z google będę korzystał i na pewno coś z odpowiedzi (albo wszystkie) się znajdzie.

 

Edytowane przez Broda
Babole wynikle z pisania na telegonie ukradkiem w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję. Sporo już obczaiłem przez google, min. bankomaty, sklepy, plaże (jeśli ktoś będzie chciał wiedzieć, to pisać tu lub na pw). Za stacje LPG serdeczne dzięki!

Na Krk są zajefajne drogi pod subarynki, a i szutrówek dostępnych, prowadzących na odludne miejscówki bez turystów też znalazłem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Broda napisał:

a i szutrówek dostępnych, prowadzących na odludne miejscówki bez turystów też znalazłem sporo

z tym to bym uważał. Chorwacja jest państwem na terenie którego była wojna. Pomimo rozminowania terenów nadal mogą się zdarzyć jakieś niespodzianki...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...