Jump to content

Pytanie o odwołanie

Recommended Posts

Szanowna Dyrekcjo,

Około miesiąca temu, zgłosiłem zardzewiałą klapę do naprawy gwarancyjnej (serwis Subaru Dukiewicz w Warszawie). Odmówiono mi naprawy na gwarancji ponieważ, jak stwierdził szef serwisu, korozja ma charakter powierzchniowy a nie perforacyjny (swoją drogą jest to dla mnie jakiś absurd), a gwarancja jest na perforację (Impreza GH z 2008 roku). W jaki sposób mogę odwołać się od tej decyzji? Czy mógłbym prosić, żeby Dyrekcja odniosła się jakoś do tego problemu? Dziękuję i pozdrawiam.

• Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odmówiono mi naprawy na gwarancji ponieważ, jak stwierdził szef serwisu, korozja ma charakter powierzchniowy a nie perforacyjny

szef serwisu chyba sobie zażartował...

klapa jest oryginalna? nienaprawiana wcześniej?

Edited by carlos-wrx

Niestety nie. Po ustaniu okresu gwarancji ogólnej pozostaje gwarancja na korozję perforacyjną, a ta nie obejmuje powierzchniowej, czy wynikłej z uszkodzeń powłoki lakierniczej.

Jeżeli klapa nie była naprawiana i ma oryginalny lakier, to na miejscu serwisu SUBARU zapadłbym się ze wstydu pod ziemię w imieniu FHI i SIP....... :wacko:

Niestety nie. Po ustaniu okresu gwarancji ogólnej pozostaje gwarancja na korozję perforacyjną, a ta nie obejmuje powierzchniowej, czy wynikłej z uszkodzeń powłoki lakierniczej.

Jeżeli klapa nie była naprawiana i ma oryginalny lakier, to na miejscu serwisu SUBARU zapadłbym się ze wstydu pod ziemię w imieniu FHI i SIP....... :wacko:

A co ma wstyd do warunków gwarancji, które każdy pierwszy użytkownik czytał dokładnie i potwierdził ich znajomość własnoręcznym podpisem?

Może jeszcze serwis powinien wymienić klapę z powodu korozji powierzchniowej mimo, że gwarancja na to zakończyła się (chyba ;)) dwa lata temu?

A co ma wstyd do warunków gwarancji, które każdy pierwszy użytkownik czytał dokładnie i potwierdził ich znajomość własnoręcznym podpisem?

Prawnie wszystko jest ok, to jasne. Ale żeby Subaru rdzewiało po 5 latach.... - to jest MEGA WSTYD. :toobad:

• 2 weeks later...

W toyocie mialem purchle na tylnej klapie i tez mi nie uznano. Bo gwarancja 2 lata na lakier sie skonczyla. Zadnych uszkodzen lakieru nie bylo. Poprostu spuchlo.

A na perforacje 7 lat jest.... Powiedziano mi, ze jakby od srodka przerdzewialo na wylot to by wymienili :P

Wniosek taki, że gwarancję perforacyjną można sobie wsadzić w wiadome miejsce, chyba że ktoś ma dużo czasu i sobie poczeka, aż będzie mógł palec przez blachy przełożyć na wylot :biglol:

Wniosek taki, że gwarancję perforacyjną można sobie wsadzić w wiadome miejsce, chyba że ktoś ma dużo czasu i sobie poczeka, aż będzie mógł palec przez blachy przełożyć na wylot

Wniosek jest taki, że zamiast bić pianę, to warto przeczytać i zrozumieć warunki gwarancji a nie tylko je podpisać przy zakupie :idea:

to warto przeczytać i zrozumieć warunki gwarancji a nie tylko je podpisać przy zakupie
Niby tak, ale przeczytanie gwarancji nie zmieni jej warunków. Podpisać i tak musisz, bo przecież nie podlegają negocjacji. Chodzi o kwestię ich interpretacji. Z niej wynika, że w zasadzie gwarancja na perforację to wyłącznie chwyt reklamowy, bo prawdopodobieństwo rdzewienia "od środka" jest prawie zerowe.

Krzywdzące mogą być postanowienia, które wyłączają de facto odp. gwarancyjną lub znacznie ograniczają ją, prowadząc tym samym do pogorszenia sytuacji konsumenta.

Drogi Panie Moderatorze, pieniaczem nie jestem, a w kwestiach prawnych posiadam stosowną wiedzę. Wiem też czego dotyczy ten temat. Proszę zatem się nie irytować. Dziękuję.