Skocz do zawartości

Pytanie o odwołanie


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Dyrekcjo,

 

Około miesiąca temu, zgłosiłem zardzewiałą klapę do naprawy gwarancyjnej (serwis Subaru Dukiewicz w Warszawie). Odmówiono mi naprawy na gwarancji ponieważ, jak stwierdził szef serwisu, korozja ma charakter powierzchniowy a nie perforacyjny (swoją drogą jest to dla mnie jakiś absurd), a gwarancja jest na perforację (Impreza GH z 2008 roku). W jaki sposób mogę odwołać się od tej decyzji? Czy mógłbym prosić, żeby Dyrekcja odniosła się jakoś do tego problemu? Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety nie. Po ustaniu okresu gwarancji ogólnej pozostaje gwarancja na korozję perforacyjną, a ta nie obejmuje powierzchniowej, czy wynikłej z uszkodzeń powłoki lakierniczej.

 

Jeżeli klapa nie była naprawiana i ma oryginalny lakier, to na miejscu serwisu SUBARU zapadłbym się ze wstydu pod ziemię w imieniu FHI i SIP....... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Po ustaniu okresu gwarancji ogólnej pozostaje gwarancja na korozję perforacyjną, a ta nie obejmuje powierzchniowej, czy wynikłej z uszkodzeń powłoki lakierniczej.

 

Jeżeli klapa nie była naprawiana i ma oryginalny lakier, to na miejscu serwisu SUBARU zapadłbym się ze wstydu pod ziemię w imieniu FHI i SIP....... :wacko:

 

A co ma wstyd do warunków gwarancji, które każdy pierwszy użytkownik czytał dokładnie i potwierdził ich znajomość własnoręcznym podpisem?

 

Może jeszcze serwis powinien wymienić klapę z powodu korozji powierzchniowej mimo, że gwarancja na to zakończyła się (chyba ;)) dwa lata temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wstyd do warunków gwarancji, które każdy pierwszy użytkownik czytał dokładnie i potwierdził ich znajomość własnoręcznym podpisem?

 

Prawnie wszystko jest ok, to jasne. Ale żeby Subaru rdzewiało po 5 latach.... - to jest MEGA WSTYD. :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W toyocie mialem purchle na tylnej klapie i tez mi nie uznano. Bo gwarancja 2 lata na lakier sie skonczyla. Zadnych uszkodzen lakieru nie bylo. Poprostu spuchlo.

A na perforacje 7 lat jest.... Powiedziano mi, ze jakby od srodka przerdzewialo na wylot to by wymienili :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek taki, że gwarancję perforacyjną można sobie wsadzić w wiadome miejsce, chyba że ktoś ma dużo czasu i sobie poczeka, aż będzie mógł palec przez blachy przełożyć na wylot

 

Wniosek jest taki, że zamiast bić pianę, to warto przeczytać i zrozumieć warunki gwarancji a nie tylko je podpisać przy zakupie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to warto przeczytać i zrozumieć warunki gwarancji a nie tylko je podpisać przy zakupie
Niby tak, ale przeczytanie gwarancji nie zmieni jej warunków. Podpisać i tak musisz, bo przecież nie podlegają negocjacji. Chodzi o kwestię ich interpretacji. Z niej wynika, że w zasadzie gwarancja na perforację to wyłącznie chwyt reklamowy, bo prawdopodobieństwo rdzewienia "od środka" jest prawie zerowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...