Skocz do zawartości

Nowa szyba przednia, a podgrzewanie szyby.


Paweł951

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję wymienić szybę przednią w moim OBK. Jest klawisz podgrzewania ale jak to działa? W VW Sharanie i w Mondeo były widoczne mikro druciki - tu takowych nie ma a klawisz symbolizuje jakby tylko ogrzewanie pod wycieraczkami, pewnie ich odmrażanie. Szyby oferowano mi po ok 350-380+wymiana około 80-100zł. Jak zapytałem o podgrzewanie to powiedziano mi że tam jest jeden rodzaj szyby. czyli może jest to podgrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewana jest powierzchnia w miejscu spoczynku piór wycieraczek. Mikrodruciki, o których mówisz były niewidoczne w wersjach na rynek niemiecki i szwajcarski. Widoczne były w wersjach sprowadzanych ze Stanów. Kilku mechaników sprzeczało się ze mną na ten temat, mówiąc, że to nie podgrzewanie, że tu nic nie ma (auto od nowości na oryginalnej szybie), a topniejący śnieg w tamtym miejscu tłumaczyli włączonym nawiewem na szybę i szybko nagrzewającym się silnikiem. Przy wymianie szyby okazało się, że podgrzewanie jest i działa. W Pilkingtonie kupiłem szybę bez ogrzewania, z ogrzewaniem jest prawie trzy razy droższa. I poza Pilkingtonem i ASO nikt więcej nie oferował do tego modelu wersji ogrzewanej. Wymieniałem w połowie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym używki.

 

Hm... o tym nie pomyślałem.

Zacząłem szukać nowej. Czyli nie ma podgrzewania całości tak jak w VW czy Ford? Ja też mam w OBK jeszcze oryginalną, auto mam od maja tego roku czyli nawet nie wiem czy u mnie ogrzewanie pod wycieraczką działa. Prąd jest podłączony od strony komory silnika (czyli z zewnątrz) czy spod deski rozdzielczej? Ale tak myślę, że chyba spod deski bo inaczej kable musiały by przechodzić przez klej.

Czy warto bardzo szukać tej podgrzewanej? Czy aż tak na "+" jest odczuwalne posiadanie ogrzewania pod wycieraczkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc w moim forku to chyba szybciej zaczyna dawać ciepłym z dmuchawy niż z tych drucików , jakoś nie miałem okazji docenić tego gadżetu , może dlatego że auto na noc do ciepłego garażu , o wiele częściej korzystam z podgrzewania lusterek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym używki.

 

Hm... o tym nie pomyślałem.

Zacząłem szukać nowej. Czyli nie ma podgrzewania całości tak jak w VW czy Ford? Ja też mam w OBK jeszcze oryginalną, auto mam od maja tego roku czyli nawet nie wiem czy u mnie ogrzewanie pod wycieraczką działa. Prąd jest podłączony od strony komory silnika (czyli z zewnątrz) czy spod deski rozdzielczej? Ale tak myślę, że chyba spod deski bo inaczej kable musiały by przechodzić przez klej.

Czy warto bardzo szukać tej podgrzewanej? Czy aż tak na "+" jest odczuwalne posiadanie ogrzewania pod wycieraczkami?

 

ja mam podgrzewanie wycieraczek w forku, mam też porównanie do ogrzewanej całej szyby bo miałem to kiedyś w fordzie - taka cała grzana to jest wypas :) w subaru działa to tak symbolicznie, także moja porada - olej to podgrzewanie i szukaj zwykłej szyby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym używki.

 

Nie radzę. Dobra widoczność gwarantuje bezpieczeństwo. Najmłodsza używka będzie miała 10 lat. Ogrzewanie piór wycieraczek nie jest tego warte. Poza tym na rynku używek roi się od szyb z anglików, które są powycierane w odwrotną stronę.

 

 

Hm... o tym nie pomyślałem.

Zacząłem szukać nowej. Czyli nie ma podgrzewania całości tak jak w VW czy Ford? Ja też mam w OBK jeszcze oryginalną, auto mam od maja tego roku czyli nawet nie wiem czy u mnie ogrzewanie pod wycieraczką działa. Prąd jest podłączony od strony komory silnika (czyli z zewnątrz) czy spod deski rozdzielczej? Ale tak myślę, że chyba spod deski bo inaczej kable musiały by przechodzić przez klej.

Czy warto bardzo szukać tej podgrzewanej? Czy aż tak na "+" jest odczuwalne posiadanie ogrzewania pod wycieraczkami?

 

Jeśli jesteś w stanie za to zapłacić to tak. Zwróci się przy odsprzedaży. Moim zdaniem jest to przydatna opcja. Odśnieżasz sobie spokojnie całe auto, a przednią szybę zostawiasz na koniec. Nie musisz skrobać, niszczyć szyby, wycieraczek. Ja wymieniałem szybę przed Plejadami, więc wziąłem zwykłą bo była od ręki. Ale będę zmieniał na podgrzewaną, jak tylko ogarnę auto od strony technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli jesteś w stanie za to zapłacić to tak. Zwróci się przy odsprzedaży. Moim zdaniem jest to przydatna opcja. Odśnieżasz sobie spokojnie całe auto, a przednią szybę zostawiasz na koniec. Nie musisz skrobać, niszczyć szyby, wycieraczek.

 

myślisz że szyby z podgrzewanym miejscem na wycieraczki nie będziesz musiał skrobać? powodzenia :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję - czy słuszną to się okaże. Zamówiłem używaną podgrzewaną podobno jak na używkę jest w bardzo ładnym stanie :rolleyes: . Przywiozą do domu i pokażą, jak pooglądam i zaakceptuję mogę brać. Z dostawą 300 PLN`ów. Kostka i kable do podgrzewania są po stronie kierowcy EU tak jak u mnie. z tego co widziałem na allegro były też takie z instalacją z drugiej strony. Pewnie te od anglików.

Edytowane przez Paweł951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podgrzewanie wycieraczek sprawdza się świetnie, bardzo sobie chwalę. Szczególnie przy gęstym opadzie mokrego śniegu elegancko zapobiega zbijaniu się brei na gumie i niedokładnemu oczyszczaniu szyby. W przypadku temperatur, w których przetarcie szyby powoduje tworzenie się cienkiej warstwy lodu (ewentualnie po spryskaniu płynem przy temperaturach poniżej -15 °C), ten gadżet również potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...